WE4UA

Отримай безкоштовну юридичну консультацію

Оберіть країну і послугу та отримай допомогу

Дивіться відео про нашу організацію

Юридичні консультації

Данія

Хто може виїхати за кордон

1.1. жінки;

1.2. діти;

1.3. люди з обмеженими можливостями (мають інвалідність);

особи з інвалідністю І та ІІ груп, незалежно від віку, можуть перетинати державний кордон України за наявності одного з таких документів:

- довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією;

- посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»;

- довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.

1.4. чоловіки старше 60-ти років;

1.5 чоловіки віком від 18 до 60-ти років у випадку наявності однієї з нижче наведених обставин:

- має посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік;

- має висновок військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби;

- на утриманні у чоловіка перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;

- самостійно виховує дитину (дітей) віком до 18 років;

- на утриманні у чоловіка є дитина з інвалідністю;

- є усиновителем, опікуном;

- близькі родичі чоловіка загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції.

Повну інформацію про підстави та порядок перетину кордону, необхідні документи, пункти пропуску кордону, допомогу з евакуацією з України Ви можете отримати за посиланням нижче.

Способи перетину кордону громадянами України

В Данію можна потрапити на власному автомобільному транспорті, автобусом, кораблем та літаком(не з України).
Оскільки Данія є країною учасником ЄС, то між іншими країнами ЄС немає контрольно-пропускних пунктів і перетин кордону є вільним (внутрішній кордон ЄС, який не охороняється).
З Польського кордону в Данію – знайти розклад автобусів, їх місцеперебування та забронювати місце в них можна за посиланням. Також ви можете скористатися допомогою у ФБ групі автобуси та легкові авто (рекомендуємо).
Переміщення в Данії потягами DSB та Аrriva є безкоштовним при наявності українського паспорту.
Поїзди з Польщі до інших країн ЕС безкоштовні.

На підставі яких документів можна перетнути кордон

Оскільки кордон умовний(існує тільки на карті) і пересування між країнами Данія та інші країни ЄС - є вільним, то документи скоріше за все не перевіряють, але на всякий випадок (для митних органів) потрібно мати документи (паспорт гр. України внутрішній/закордонний, свідоцтво про народження дітей, посвідчення особи моряка, члена екіпажа, дипломатичний паспорт).
В разі відсутності документів можна пред’явити їх скан-копії, цифрові копії або сказати, що Ви з України, при цьому пояснюючі, що документи втрачені/знищенні/забуті вдома тощо.

Виїзд за кордон на власному автомобілі та які документи необхідно мати з собою

Оскільки кордон умовний(існує тільки на карті), то документи не перевіряють. За загальним правилом треба мати водійські права (українські-міжнародні), свідоцтво на ТЗ(транспортний засіб), державні номерні знаки на авто, також необхідно буде придбати поліс страхування «Зелена карта», оскільки ТЗ виїхало з країни, в яку було здійснено в’їзд з України.

Перетин кордону з домашніми тваринами. Необхідні документи

Оскільки в Україні є сказ, важливо, щоб собакам, котам та тхорам, була приділена особлива увага, адже вони можуть бути переносниками вірусу сказу. Щоб переконатися, що українські домашні улюбленці в Данії не хворіють на сказ, Данська ветеринарно-харчова адміністрація має провести офіційний контроль, включаючи фізичний огляд вашого домашнього улюбленця.
Для здійснення офіційного контролю необхідно надати відповідну інформацію – заповнивши заяву/анкету, та додавши необхідні документи її необхідно надіслати на офіційну електронну пошту до Датського ветеринарного та харчового управління (DVFA): email@fvst.dk
Вимоги ЄС щодо імпорту, яким тварини (собака, кіт або тхір) мають відповідати:
 Мікрочіп.
 Сказ, вакцинований вакциною, яка відповідає вимогам Додатку III Регламенту 2013/576, коли тварині було щонайменше 12 тижнів.
 Принаймні через 30 днів після повної вакцинації проти сказу та принаймні за 3 місяці до виїзду з України він пройшов тест на титрування антитіл, який був проаналізований у затвердженій ЄС лабораторії та показав результат не менше 0,5 МО/мл.
Якщо ви не можете підтвердити, що ваша собака, кішка або тхір відповідають вищевказаним вимогам, негайно зверніться до Датського ветеринарного та харчового управління, щоб можна було вжити необхідних заходів для мінімізації ризику сказу. Це включає оглядові візити офіційного ветеринара, ізоляцію та різні заходи, наприклад, вакцинацію від сказу та тест на титрування антитіл тварини.
Важливо тримати свого вихованця в ізоляції. Тобто, щоб він не мав контактів з іншими тваринами та людьми, які не є частиною вашої родини. Собак можна вигулювати тільки на короткому повідку, а котів і тхорів постійно тримати в приміщенні.
Також 13 порід(змішані породи) собак заборонено ввозити та утримувати в Данії:
1. Пітбультер'єр
2. Тоса Іну
3. Американський стаффордширський тер'єр
4. Філа Бразиліру
5. Аргентинський дого
6. американський бульдог
7. Бурбуль
8. Кангал
9. Середньоазіатська вівчарка (овчарка)
10. Кавказька вівчарка (овчарка)
11. південноросійська вівчарка (овчарка)
12. Торняк
13. Сарпланінаць

Що робити після приїзду до країни (Данія)

Українці, які рятуються від війни, мають на вибір два варіанти перебування у Данії:

- перебувати на території Данії 90 календарних днів (протягом 180 календарних днів) у зв’язку з безвізовим режимом (тільки при наявності біометричного паспорту та при підтвердженні, що ви маєте на кожний день суму від 350-500 данських крон для проживання в Данії);

- отримати дозвіл на тимчасове проживання - після звернення Центру обслуговування громадян Міграційної служби Данії (Borgerservice);

- отримати статус біженця/притулку - після звернення до імміграційного офіцеру;

Ви повинні заповнити форму заяви та відвідати Центр обслуговування громадян Міграційної служби Данії (Borgerservice) для реєстрації біометричних даних.

Форма заяви – https://blanket.nyidanmark.dk/xform/formularer/sl1b.form.aspx

Навчальний матеріал щодо заповнення заяви - https://www.youtube.com/watch?v=RBV-16rRzO0&ab_channel=OlgaKovalova

Ви можете подати заяву на кордоні або в Данії – в Центрі обслуговування громадян Міграційної служби Данії (Borgerservice) або онлайн (в даному випадку Ви відразу отримаєте квитанцію та з часом вона прийдеш на вказану Вами електронну пошту).

Якщо ви подаєте заяву на кордоні, то отримаєте квитанцію, яка підтверджує, що ви подали заяву про отримання дозволу на тимчасове проживання відповідно до Спеціального закону та маєте законне право проживати в Данії під час розгляду вашої справи.

Важливо, навіть якщо Ви подали заяву про отримання дозволу на тимчасове проживання, але протягом 4 тижнів не зареєстрували свої біометричні дані у Центрі обслуговування громадян Міграційної служби Данії – Ваше законне перебування закінчиться.

Детальніше про Центри обслуговування громадян Міграційної служби Данії  за посиланням - https://en.kriseinformation.dk/%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%97%d0%bd%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b8%d0%b9

Записатись на прийом, щоб записати біометричні дані в Службі громадян Датської імміграційної служби  можна на цій сторінці https://selvbetjening.kubedata.dk/us-xf/tidsbestilling?anonym=true

 

Житло

Під час розгляду вашої заяви про отримання дозволу на тимчасове проживання відповідно до Спеціального закону ви маєте можливість залишатися в центрі для біженців. Однак це не є обов'язковою вимогою. Ви також можете зупинитися в якомусь помешканні в приватному порядку, з сім'єю або друзями.

            Якщо ви отримуєте дозвіл на проживання відповідно до Спеціального закону, Імміграційна служба Данії вирішить, у якому муніципалітеті ви повинні проживати. У вас є можливість у формі заявки вказати свої побажання щодо того, де ви хочете жити.

Giv husly til Ukrainske flygtninge i DK🇩🇰🇺🇦 Надаємо житло д (група організована данцями)

Prykhystok.in.ua

Shelter4ua.com

Civil initiative in Gentofte - We are ready to house Ukrainian refugees

Інші сайти по безкоштовному житлу

Список регіонів, які приймають переселенців

Документи, необхідні на кордоні та для подальшого перебування на території країни (Данія)

Усі документи, що підтверджують вашу особу, особу ваших дітей є корисними та необхідними/бажаними. Якщо у дитини немає посвідчення особи або паспорта, свідоцтво про народження стане в нагоді та доречним. Додатково буде в нагоді взяти медичну документацію, документи про родинні зв’язки, освіту.

Документи, що посвідчують особу Українця і приймаються в Данії:

  • біометричний закордонний паспорт громадянина України
  • небіометричний закордонний паспорт громадянина України
  • внутрішній паспорт України у вигляді книжечки.
  • внутрішній паспорт у вигляді пластикової картки.

Для дітей документом, що посвідчує особу може слугувати свідоцтво про народження.

В разі відсутності документів в паперовому/пластиковому вигляді, покажіть їх в скан-копіях, цифрових копіях, або поясніть працівниками поліції/прикордонної служби, що ви їх втратили/вони були знищені/залишені тощо.

У випадку, якщо у Вас з якихось причини забрали документи детальніше - https://www.youtube.com/watch?v=IcEHoAGK4_U&ab_channel=OlgaKovalova

COVID - карантин, тести у країні (Данія)

Українці можуть в'їхати до Данії без будь-яких документів про COVID вакцинацію, ПЛР-тесту тощо.
Українці, які прибули на територію Данії не повинні проходити ізоляцію/самоізоляцію.
При відсутності документів, що підтверджуютья факт проходження повного курсу вакцинації, громадяни будуть направлені на проходження безкоштовного ПЛР-тестування.

Статус біженця чи Статус «тимчасового захисту» у країні (Данія)

Якщо Ви прибули з України до Данії через напад Росії, ви можете перебувати в країні:

- за безвізовим режимом (90 днів протягом 180 днів, якщо у вас є біометричний паспорт України);

- подати заяву для отримання тимчасового захисту або для отримання притулку.

Ви можете подати заяву одночасно як  для отримання дозволу на тимчасове проживання так і для отримання притулку.

Ми рекомендуємо Вам подавати заяву на дозволу на тимчасове проживання, оскільки це забезпечить Вам доступ до ринку праці, а також доступ до соціальної допомоги, житла та іншої державної підтримки.

 

Дозвіл на тимчасове проживання.

Дозвіл на тимчасове проживання не означає отримання статусу біженця.

 

Особи, які отримали дозвіл на тимчасове проживання, мають право на:

- дозвіл на проживання на період тимчасового захисту;

- доступ до роботи;

- доступ до освіти: діти до 18 років мають право навчатись у закладах освіти на рівні громадян країни перебування;

- забезпечення житлом (заселення у центр чи надання засобів для проживання);

- доступ до соціального забезпечення;

- доступ до медичного обслуговування;

- право на відповідну інформацію про тимчасовий захист;

- можливість повернутися в країну громадянства в будь-який момент.

- в деяких регіонах безкоштовний проїзд у громадському транспорті (потяги) при наявності українського паспорту.

 

Особи, на яких поширюється тимчасовий захист:

а) громадяни України, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року;

б) громадяни третьої країни (крім України) або особи без громадянства, які мали міжнародний захист (наприклад, статус біженця) або еквівалентний статус національного захисту в Україні та проживали там до 24 лютого 2022 року;

в) члени сімей осіб, на які зазначені у пунктах «а» і «б».

Це також поширюватиметься на людей, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року з посвідкою на постійне проживання в Україні, які не можуть безпечно повернутися до країни походження.

Тимчасовий захист також може бути розповсюджений на інших осіб, які легально проживали в Україні, які не можуть безпечно повернутися до країни походження, у тому числі громадян з країн, що не входять до ЄЕС, або осіб без громадянства.

 

Порівняння статусу біженця з тимчасовим захистом

 

Дозвіл на тимчасове проживання

Статус біженця

Строки отримання

Не відомо (інформація оновлюється)

Не відомо (інформація оновлюється)

Можливість виїзду з території країни

Так

Не відомо (інформація оновлюється)

Документи, що надаються та які отримує

Надаються:

Паспорт гр. України (внутрішній/закордонний), свідоцтво про народження дитини.

Отримає:

Квитанцію про реєстрацію заяви далі - Дозвіл на тимчасове проживання

Надаються:

Паспорт гр. України (внутрішній/закордонний), свідоцтво про народження дитини.

Отримає:

Не відомо (інформація оновлюється)

Можливість працевлаштування

Після отримання дозволу - так

Не відомо (інформація оновлюється)

Можливість відмови у наданні статусу

Ні

Не відомо (інформація оновлюється)

Можливість повернення до України

Так

Не відомо (інформація оновлюється)

Можливість орендувати житло

Так

Не відомо (інформація оновлюється)

Можливість отримання освіти

Так

Ні

Щомісячна грошова допомога

Не відомо (інформація оновлюється)

Не відомо (інформація оновлюється)

Отримання медичної допомоги

Так

Так

Ми б рекомендували перетинати кордон та оформляти дозвіл на тимчасове проживання.

Реєстрація українців в країні перебування (Данія), порядок і строки

Якщо гр. України перетнув кордон по біометричному паспорті, то його легальний термін перебування на території Данії становить 90 днів (протягом 180 днів) та він маєте право подорожувати до інших країн. Якщо гр. України вирішив залишитися на території Данії, то необхідно звернутись до Центру обслуговування громадян Міграційної служби Данії.
Якщо гр. України перетнув кордон на підставі іншого документу, ніж біометричний паспорт, то він має звернутись до Центру обслуговування громадян Міграційної служби Данії для легального перебування на території Данії за дозволом на тимчасове проживання або притулком(статус біженця).
У вищевказаному випадку реєстрація/звернення до Центру обслуговування громадян Міграційної служби Данії є обов'язковим. До Центру обслуговування громадян Міграційної служби Данії слід також звертатися, якщо ви не маєте де жити, потрібна їжа, не маєте речей першої необхідності, потрібна невідкладна медична допомога. В поліції/прикордонної служби Ви можете отримати найважливішу інформацію.

Влаштування на роботу

Поки ваша заява на отримання дозволу на проживання відповідно до Спеціального закону розглядається, ви не можете працювати в Данії. Ви маєте право працювати в Данії лише після отримання дозволу на проживання від Імміграційної служби Данії. Ви можете знайти роботу та отримати трудовий договір, поки ваша справа розглядається, але ви не можете почати працювати, поки не отримаєте посвідку на проживання. Якщо вам пропонують роботу під час розгляду справи, ви повинні надіслати до Імміграційної служби Данії копію вашого трудового договору, оскільки це може вплинути на те, де в Данії ви будете жити, якщо отримаєте дозвіл на проживання

Допомога з пошуком роботи

Додаткова інформація:

Медицина

У Данії ви матимете доступ до медичної допомоги, і більшість з них буде безкоштовною. Тут наведено короткий вступ, а також набагато більше інформації та рекомендацій можна знайти за посиланнями на публікації органів охорони здоров’я.
Буклет з описом датської системи охорони здоров’я польською мовою (також із текстом датською мовою, щоб ви могли самі побачити, про що йдеться) https://www.sst.dk/-/media/Udgivelser/2017/Det-danske-sundhedsv%C3 %A6sen/Det-Danske-Sundhedsv%C3%A6sen,-d-,-Polsk.ashx – дуже загальний, але досить вичерпний; включає також стоматологію. https://www.sst.dk/-/media/Udgivelser/2017/Det-danske-sundhedsv%C3

Навчання в університетах і школах/дитсадках для українців в країні (Данія)

Початкова/шкільна освіта (базова середня освіта) у Данії є безкоштовною, тому для запису дітей в місцеві школи/дитсадки Вам необхідно звернутись до місцевого муніципалітету в якому Ви проживаєте з дітьми.
Інформація щодо освітнього процесу буде оновлюватись.

Чи можна їхати далі до іншої країни ЄС після перетину кордону з Данією без візи

У випадку, якщо громадянин України перетнув кордон з Данії по біометричному паспорту громадянина України то він вільно може їхати в інші країни ЄС.
У випадку, якщо громадянин України перетнув кордон з Фінляндією по будь-якому іншому документу, а не по біометричному паспорту, то громадянину необхідно звернутися до посольства/консульства тієї країни до якої він планує їхати далі для уточнення подальших дій і можливості перетину кордону країни до якої ви хочете виїхати. (вказане слід робити для уникнення в подальшому не порозумінь на кордоні, до країни якої прямує українець).

Пункти допомоги - інформація для громадян України

Для тих приїжджих, які потребують речей першої необхідності будуть відкриті пункти видачі в Данії (список оновлюватиметься). Будь ласка, пам’ятайте, що більшість речей бувші у використанні та надаються з особистих пожертв місцевих мешканців.

Гаряча лінія червоного хреста:

Ви можете зателефонувати на гарячу лінію червоного хреста за телефонами, щоб отримати інформацію, де ви можете отримати речі.

Sjælland:

2800, Lyngby, Firskovvej 31
Речі надаються безкоштовно за наявністю паспорта. Прохання мати з собою список необхідних речей та розмірів. Години роботи: понеділок – п’ятниця, 10:00 – 16:30

2700, Kastrup, Amager Strandvej 350
Години роботи: Середа kl. 16-17 П’ятниця kl. 15-16:30 Субота kl. 10-12 Неділя kl. 10-12 and 15-16:30
Facebook сторінка Також приймають речі.
2700, Kastrup, Amager Strandvej 390
Години роботи: субота та неділя 19-20 березня, 10:00 – 15:00

Jylland:

Viborg, 8800, Preislers Plads 7
Вхід праворуч до підвалу Речі надаються безкоштовно за наявністю паспорта. Години роботи: понеділок та середа, 16:00 – 19:00

Horsens, 8700, Vejlevej 13
Години роботи: щодня з 13 до 19 години контактна особа – Марина 52804305 На складі можна отримати лише жіночий та дитячий одяг та взуття

7860 Spøttrup, Posthusvej 2, Balling – Røde Kors Spøttrup
Kontakt – Sonja Dalsgård rodekorsspottrup@gmail.com Вислати фото паспорту на мейл і вона пришле Gavekort на 200 крон на цю особу в цьому Røde Kors butik

Gåskærgade 26, 6100 Haderslev(gamle Haderslev Rådhus)
Безкоштовний магазин для новоприбулих Українців “Gratis-butikken”. Починає працювати з 11:00 п‘ятниці 18.03.2022. Новоприбулі українці матимуть змогу вибрати і взяти безкоштовно речі першої необхідності, засоби гігієни, одяг та взуття.

Повернення в Україну

Українці можуть повернутися на територію України в будь-який час

• Офіційна інформація/веб-сайт та гаряча лінію для тих, хто приїздить в Данію з України

Посольство України в Королівстві Данія - https://denmark.mfa.gov.ua/
Фейсбук: - https://www.facebook.com/consulUADK
Адреса: Toldbodgade 37A, 1253 Copenhagen K
Телефон: +45 33 18 56 20 +45 81 45 52 60
Гаряча лінія +45 71 54 15 31
Графік роботи: Понеділок, середа, четвер, п’ятниця: 10:00-14:00
Вівторок: 13:00-17:00
Особи, які прибули в Данію після 24 лютого 2022 та ТЕРМІНОВО потребують продовжити паспорт, внести відомості про дітей до паспортного документа одного з батьків або отримати Сертифікат про ідентифікацію особи (у разі відсутності паспорта громадянина України для виїзду за кордон), можуть відвідати Консульський відділ також у вихідні дні: Субота, неділя: 10:00-14:00

Електронна пошта консула: emb_dk@mfa.gov.ua consul_dk@mfa.gov.ua

 

Якщо ви не змогли знайти відповідь на своє запитання, ви можете зв’язатися з нами legal@we4ua.com та заповнити відповідну форму для запиту за посиланням під цим текстом.

Форму запиту Ви можете заповнити англійською мовою, а у разі неможливості — заповніть українською мовою.

Зверніть увагу, що з метою уникнення зайвого листування, питання Вам слід ставити якомога чіткіше, а при необхідності — прикладіть скан (фото) Ваших документів, щоб відповідний фахівець зміг чітко зрозуміти суть проблеми\поставленого питання.

Наші волонтери з’єднають Вас з юристом відповідної країни для отримання фахової консультації.

Звертаємо уваги, що через велику кількість запитів відповідь буде надана не раніше ніж за 24 години, а ті запити, що викладені українською — будуть оброблені із врахуванням часу на переклад тексту запиту на іноземну мову.