WE4UA

Отримай безкоштовну юридичну консультацію

Оберіть країну і послугу та отримай допомогу

Дивіться відео про нашу організацію

Юридичні консультації

Греція

Хто може виїхати за кордон

1.1. жінки;

1.2. діти;

1.3. люди з обмеженими можливостями (мають інвалідність);

особи з інвалідністю І та ІІ груп, незалежно від віку, можуть перетинати державний кордон України за наявності одного з таких документів:

- довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією;

- посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»;

- довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.

1.4. чоловіки старше 60-ти років;

1.5 чоловіки віком від 18 до 60-ти років у випадку наявності однієї з нижче наведених обставин:

- має посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік;

- має висновок військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби;

- на утриманні у чоловіка перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;

- самостійно виховує дитину (дітей) віком до 18 років;

- на утриманні у чоловіка є дитина з інвалідністю;

- є усиновителем, опікуном;

- близькі родичі чоловіка загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції.

Повну інформацію про підстави та порядок перетину кордону, необхідні документи, пункти пропуску кордону, допомогу з евакуацією з України Ви можете отримати за посиланням нижче.

Способи перетину кордону громадянами України

Оскільки Греція не має спільного кордону з Україною, для того, щоб потрапити в Грецію треба спочатку перетнути кордон між Україною та сусідньою з нами державою, а саме Молдовою, Румунією, Польщею, Словаччиною, Угорщиною. З території України до цих держав можна виїхати на власному авто, автобусом чи потягом, а з території сусідніх держав до Греції також можна дістатись і літаком (у разі наявності рейсів) чи кораблем (наприклад, з Туреччини).
З огляду на зазначене, усі питання щодо способу перетину кордону та питання, які пов’язані з перетином кордону, Вам слід шукати відносно тієї держави, кордон з якою Ви будете перетинати та на територію якої Ви будете їхати з території України.
Варто звернути увагу на те, що Греція межує із наступними країнами: На півночі з Албанією, Північною Македонією та Болгарією,на сході — з Туреччиною. При плануванні виїзду з території України в Грецію варто врахувати цю інформацію та планувати Ваш маршрут з її врахуванням.
Слід пам'ятати, що у зв'язку з воєнним станом та загальною мобілізацією залишити Україну не можуть чоловіки віком від 18 до 60 років, крім винятків, передбачених чинним законодавством. Зокрема, дане обмеження не застосовується до тих, хто був визнаний медкомісією тимчасово непридатним до військової служби за станом здоров’я (до шести місяців з необхідністю проходження повторної комісії); на утримуванні яких знаходиться троє і більше дітей до 18 років (можуть бути призвані на військову службу лише у разі їхньої згоди і тільки за місцем проживання); які одні виховують дитину/дітей віком до 18 років (можуть бути призвані на військову службу лише у разі їхньої згоди і тільки за місцем проживання); які виховують дитину з інвалідністю підгрупи А віком до 18 років; на утримуванні яких перебуває дитина з інвалідністю (з видами порушень функцій організму III-IV ступеня їх вираження); які виховують повнолітню (18 — 23 років) дитину, яка є особою з інвалідністю I чи II групи; які є опікунами, усиновителями, прийомними батьками, піклувальниками, батьками-вихователями і утримують дітей-сиріт і тих дітей, які були позбавлені батьківського піклування (віком до 18 років); ті, які займаються постійним доглядом за особами, що потребують піклування (в разі, якщо немає інших громадян, які можуть взяти на себе цей догляд).

Що робити після приїзду до Греції

Українці, які рятуються від війни, мають право перетнути кордон з Грецією та перебувати на території Греції за наступних обставин :
- перебувати на території Греції 90 календарних днів у зв’язку з безвізовим режимом (тільки при наявності біометричного паспорту);
- перетинати кордон без біометричного закордонного паспорта – дозволено при дотриманні певних умов. Зокрема, громадянам України, які не мають проїзних документів, в’їзд дозволено виключно через пункт пропуску Промахонас (тел.+30 23230 41079, гаряча лінія Консульства України в Салоніках - +30 6934077385).
- отримати статус тимчасового захисту. Розгляд звернень громадян України щодо отримання статусу тимчасового захисту здійснюється у термін до 90 діб з моменту в’їзду (статус надається на один рік з правом працевлаштування та медичної допомоги). Звернення приймаються Міністерством міграції та притулку Греції (тел.:+30 2131629600; електронна пошта: ukraine@migration.gov.gr.).
Якщо ви прибули на територію Греції після 24.02.2022 без закордонного паспорта, але з одним із таких документів: паспорт громадянина України у вигляді ID-картки;
паспорт громадянина України у вигляді книжечки (так званий внутрішній паспорт),
свідоцтво про народження, українські консули в АФІНАХ або в САЛОНІКАХ видадуть вам відповідний СЕРТИФІКАТ. З цим сертифікатом необхідно звернутися до Служби з питань притулку Міністерства з питань міграції та притулку Греції з метою подальшого оформлення документів для перебування/працевлаштування/навчання тощо на території Греції. Оформлення та видача Сертифікату здійснюється безкоштовно в день звернення. Для його оформлення, окрім одного з вищезазначених документів, необхідно надати одну фотокартку розміром 3.5х4.5.
Контакти Міністерства з питань міграції та притулку Греції:
тел.: +302131629600, сайт ukraine@migration.gov.gr. Більше інформації за посиланням: https://migration.gov.gr/ukraina_ukr/
Для допомоги українцям створено такі центри:
- «Об’єднана Українська діаспора Греції» тел.: 6946900597;
- «Vash Center» тел.: 210 524 3933, 697 613 8034, 697 397 3417.
Також, у разі виникнення труднощів з отриманням інформації на місці прибуття, можна звернутись за консультаціями чи додатковими роз’ясненнями в Посольство України у Грецькій Республіці, яке знаходиться за адресою: вул. Стефану Дельта, 2, м. Афіни, р-н. Філотеї, 152 37, Греція; тел. +30-210 68 00 230; е-мейл: ukrembingrc@gmail.com; веб-сайт - http://greece.mfa.gov.ua або Консульстві України в Салоніках: 546 25, Греція, м. Салоніки, вул. Наварху Кундуріоту, 2, тел. +30-231-05-00-045, е-мейл: gc_grs@mfa.gov.ua, веб-сайт http://thessaloniki.mfa.gov.ua.

Документи, необхідні на кордоні та для подальшого перебування на території Греції

Ви можете в’їхати до Греції, дотримуючись наведених нижче процедур:

 • власники українських паспортів із біометричними даними можуть в’їхати через усі контрольно-пропускні пункти (наземні та повітряні) з максимальною тривалістю перебування 90 днів;
 • власники українських паспортів без біометричних даних (старого типу) можуть в’їхати через усі контрольно-пропускні пункти з необхідною візою для в’їзду або візою для транзиту з максимальною тривалістю перебування 90 днів;
 • громадяни України, які не мають проїзних документів, можуть в’їхати лише черезконтрольно-пропускний пункт Промахонас ((https://www.google.com/…/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x14aa2abd…), де Вам буде видано відповідний документ від співробітників Посольства України у Греції. Після проходження цієї процедури Ви маєте можливість перебування з максимальною тривалістю 90 днів;
 • якщо Ваші діти не мають проїзних документів, співробітники Грецької Поліції відзначать під штампом про в’їзд у Вашому паспорті кількість неповнолітніх дітей, яких Ви супроводжуєте. При цьому, Ви повинні будете надати довідку про сімейне становище або свідоцтво про народження Ваших дітей. Якщо у Вас немає жодного з цих документів, Вам потрібно буде заповнити та подати спеціальний бланк відповідальної заяви з кількістю дітей, з ім’ям, з прізвищем, зі статтю і з датою народження кожного з них.
 • Діти можуть перетинати кордон на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон або ж свідоцтва про народження дитини, а також по можливості заяви про згоду другого з батьків на виїзд дитини за кордон.
 • Додатково рекомендуємо взяти з собою медичну документацію, документи про родинні зв’язки, освіту, трудову діяльність, водійське посвідчення, тощо (ці документи не потрібні для перетину кордону та не є обов’язковими для можливості перебування в країні, але можуть стати Вам у нагоді).
 • Більше інформації за посиланням: https://migration.gov.gr/en/ukraine/

COVID - карантин, тести

Українці можуть в'їхати до Греції без будь-яких документів про COVID вакцинацію, ПЛР-тесту тощо.
Проте, ми рекомендуємо Вам мати з собою сертифікат про вакинацію, сертифікат про одужання або сертифікат про здійснений тест на коронавірус. Якщо у Вас немає жодного сертифікату, рекомендуємо зробити тест на коронавірус (його можна зробити в Греції). Ви маєте право безкоштовно розпочати або завершити свою вакцинацію в будь-якому центрі вакцинації в країні, як тільки ви отримаєте спеціальну карту тимчасового захисту, яку видасть вам Служба притулку і в якій буде вказано AMKA (реєстраційний номер соціального страхування).
Більше інформації за посиланням: https://www.facebook.com/Embassy-of-Ukraine-to-the-Hellenic-Republic

Статус біженця чи статус тимчасового захисту у Греції

Громадянин України може подати заяву про отримання статусу біженця або може скористатись альтернативним засобом захисту та отримати статус тимчасового захисту, який спеціально розроблений для українців, які вимушені виїхати до ЄС через збройну агресію російської федерації. Статус тимчасового захисту надається згідно Директива ЄС про тимчасовий захист, якою передбачено швидшу та більш спрощену альтернативу статусу біженця

 Звертаємо увагу, що громадянин України не має обов’язку подавати заявку на отримання статусу біженця у Греції. У разі Вашої можливості та фінансового забезпечення, ми рекомендуємо перебувати на території Греції по безвізовому режимі або отримувати статус тимчасового захисту, а не використовувати механізм отримання статусу біженця.

СТАТУС БІЖЕНЦЯ:

Біженець – особа, яка не є громадянином певної країни.

Підстави для отримання статусу біженця мають індивідуальний (особистісний) характер. Це можуть бути побоювання стати жертвою переслідувань за ознаками раси, віросповідання, національності, політичних переконань чи належності до певної соціальної групи, громадянства чи підданства.

Процес легалізації статусу біженця має тривалий характерю.

Згідно з Дублінською конвенцією, статус біженця надається у першій країні, кордон якої особа перетнула, тікаючи від війни. Його можуть отримати громадяни України, які залишили територію України через війну, а також особи, які легально проживали на території України, але мають громадянство інших країн. Особи без громадянства також можуть запросити статус біженця.

Статус біженця надає такі гарантії: право на проживання у таборі біженців, медичну допомогу, освіту для дітей, щомісячну грошову допомогу, доступ до ринку праці.

Але є і певні обмеження:

 • неможливість залишити приймаючу країну до моменту отримання статусу;
 • неможливість повернутися до України після отримання статусу;
 • позбавлення особистих документів (видається, посвідка на проживання);
 • неможливість працевлаштуватися до моменту отримання статусу, а також у разі відмови надання такого статусу.

Для того, щоб отримати статус біженця, українцю необхідно звернутися в спеціальний центр (його адресу підкажуть волонтери в конкретному місті). Потім потрібно пройти інтерв'ю, заповнити форму і подати заявку. Час очікування статусу становить близько 6 місяців.

У разі виникнення додаткових запитань щодо міграції та притулку просимо звертатись до Міністерства міграції і притулку Греції +302131629600, e-mail: ukraine@migration.gov.gr, сайт: https://migration.gov.gr/ukraina_ukr/

ТИМЧАСОВИЙ ЗАХИСТ

Особи, які потребують тимчасового захисту – це іноземці та особи без громадянства, які масово вимушені шукати захисту в певній країні.

Підстави для отримання статусу особи, яка потребує тимчасового захисту, мають зовнішній характер: зовнішня агресія, іноземна окупація, громадянська війна, зіткнення на етнічній основі, природні чи техногенні катастрофи.

04 березня 2022 року почала діяти Директива тимчасового захисту Європейського Союзу, яка гарантує негайний захист в ЄС для осіб, які тікають від війни.

Отримати тимчасовий захист можуть:

 • Громадяни України, які проживали в країні, включно до 24 лютого і були вимушені її залишити через війну;
 • Особи, які отримали політичний притулок в Україні;
 • Громадяни інших країн, які легально перебували на території України;
 • Особи без громадянства.

Цей статус надає такі гарантії: право на освіту, медичне страхування, право на постійне проживання терміном 1 рік з можливим продовженням до 3 років, доступ до ринку праці, соціальну допомогу.

Цей статус НЕ є статусом біженця.

Згідно інформації Посольства України у Греції, розміщеної на сайті https://greece.mfa.gov.ua/news/procedura-po-prijnyattyu-bizhenciv-z-ukrayini-perebuvaye-na-stadiyi-zavershennya-rozrobki-greckogo-uryadu_13032022, відповідне рішення Грецького уряду очікується найближчим часом. Цим рішенням буде впроваджено алгоритм дій для громадян України, які вимушено затрималися/опинилися на території Греції. Рішення  буде розміщено на офіційному сайті Міністерства міграції та притулку Греції за посиланням https://migration.gov.gr/

Порівняння статусу біженця і статусу тимчасового захисту

 

Статут тимчасового захисту

Статус біженця

Строки отримання

Протягом 90 днів Служба притулку Міністерства з питань імміграції та притулку надасть всім, хто прибув у Грецію, тимчасовий захист терміном на один рік

В різних випадках від 3 до 12 місяців (як правило, орієнтовно 6 місяців)

Можливість виїзду з території країни

Так

Особа не має права на виїзд до іншої країни і повинна залишатися протягом всього строку розгляду заяви для отримання статусу біженця

Документи, що надаються та які отримує

Надаються:

Паспорт гр. України (внутрішній/закордонний), свідоцтво про народження дитини.

Отримає:

Документ від Служба притулку Міністерства з питань імміграції та притулку про надання статусу тимчасового захисту

Особа віддає свій паспорт на весь час розгляду заяви на отримання статусу біженця і після задоволення заяви отримує відповідне посвідчення статусу біженця

Можливість працевлаштування

Так

Особа може працевлаштуватися після отримання статусу біженця

Можливість відмови у наданні статусу

Надається всім громадянам

Може бути відмовлено

Можливість повернення до України

Так, у будь-який час

В період оформлення такого статусу особа не зможе повернутись до України. Після закінчення строку на який було надано статус біженця, має право повернутись до України

Можливість орендувати житло

Так

Відразу після отримання статусу

Можливість отримання освіти

Відразу після отримання статусу

Відразу після отримання статусу

Щомісячна грошова допомога

Буду надаватись, проте порядок і розміри такої допомоги станом на даний час розробляються

Надається

Отримання медичної допомоги

Надається

Надається

 

 

Ми б рекомендували перетинати кордон та оформляти тимчасовий захист або перебувати на території Греції на підставі безвізового режиму (у разі наявності у Вас також спроможності та фінансових можливостей)

Реєстрація українців у Греції: порядок і строки

Громадяни України можуть в’їжджати до Греції за  біометричним паспортом, користуючись безвізовим режимом. Мають право перебувати на території Греції 90 днів без жодної реєстрації на законних підставах.

Власники українських паспортів без біометричних даних (старого типу) можуть в’їхати через усі контрольно-пропускні пункти з необхідною візою для в’їзду або візою для транзиту з максимальною тривалістю перебування 90 днів.

Громадяни України, які не мають проїзних документів, можуть в’їхати лише через контрольно-пропускний пункт Промахонас ((https://www.google.com/…/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x14aa2abd…), де Вам буде видано відповідний документ від співробітників Посольства України у Греції. Після проходження цієї процедури Ви маєте можливість перебування з максимальною тривалістю 90 днів.

Якщо Ваші діти не мають проїзних документів, співробітники Грецької Поліції відзначать під штампом про в’їзд у Вашому паспорті кількість неповнолітніх дітей, яких Ви супроводжуєте. При цьому, Ви повинні будете надати довідку про сімейне становище або свідоцтво про народження Ваших дітей. Якщо у Вас немає жодного з цих документів, Вам потрібно буде заповнити та подати спеціальний бланк відповідальної заяви з кількістю дітей, з ім’ям, з прізвищем, зі статтю і з датою народження кожного з них. Діти можуть перетинати кордон на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон або ж свідоцтва про народження дитини, а також по можливості заяви про згоду другого з батьків на виїзд дитини за кордон.

У разі, якщо Ви захочете отримати статус тимчасового захисту, впродовж 90 днів Службою Притулку Міністерства Міграції та Притулку Греції Вам буде надано тимчасовий захист терміном на 1 (один) рік з правом доступу до легального працевлаштування та до медичного та фармацевтичного обслуговування, відповідно до Директиви 2001/55 Ради Європейського Союзу. Щодо процедури надання тимчасового захисту, прохання звертатися або по телефону номер :(0030)2131629600 або електронною поштою: ukraine@migration.gov.gr. Додаткова інформація щодо надання статусу тимчасового захисту на сайті за посиланням: https://migration.gov.gr/ukraina_ukr/

Влаштування на роботу

Громадяни України, які отримають тимчасовий захист, зможуть без обмежень працювати у Греції. Якщо громадянин України приїхав на підставі біометричного паспорта або подав заявку на отримання статусу біженця - працювати не можна. Якщо громадянин України приїхав на підставі візи, то зможе працювати лише у випадку, якщо його візою передбачене таке право.

Правоохоронні органи Греції наполегливо застерігають від сумнівних пропозицій роботи. Не варто влаштовуватись на роботу без контракту та не оформивши статус тимчасового захисту. Нелегальна робота може обернутися високими штрафами як за порушення законодавства про працю, так і за безпідставне отримання соціальної допомоги, якщо така отримується. Крім того, нелегальна праця може обернутися експлуатацією з боку сумнівних працедавців.

За даними, які розміщені на сайті Українського центру допомоги в Греції, для українців пропонують наступні вакансії:

-   роботу на круїзних лайнерах та суднах. Детальніше про наявні вакансії за посиланнямУ разі зацікавленості надсилайте резюме на електронну адресу Julia.brokensha@rsrNemo.com.

- пропозиції від Remark Show, які пропонують підтримку українським митцям, артистам, аніматорам, студентам та людям, що шукають роботу в готельній сфері під час цієї гуманітарної кризи. Деталі за посиланням.

- українська школа Об'єднаної Української Діаспори в Греції запрошує вчителів початкових класів, математики, біології, фізики, хімії,. Деталі за телефонами: +306941592236, +306938067003.

Детальнішу інформацію щодо можливості працевлаштування шукайте за посиланням: https://www.facebook.com/Embassy-of-Ukraine-to-the-Hellenic-Republic

Фінансова та інша допомога українцям в Греції

Громадяни України після отримання статусу тимчасового захисту зможуть отримувати фінансову та соціальну допомогу, порядок та розміри якої станом на даний час розробляються та будуть оприлюднені додатково в майбутньому на сайті за посиланням: https://migration.gov.gr/ukraina_ukr/  

Громадяни України, які не мають можливості самостійно знайти чи подати собі помешкання, можуть звернутись за допомогою та подати запит на електронну адресу: ukraine@migration.gov.gr.  Міністерство міграції та притулку надасть вам житло та харчування у своїх центрах гостинності, негайно. З метою полегшення та прискорення процедури вашого поселення, будь ласка, вкажіть у своєму запиті кількість членів сім’ї, їх імена, стать та вік, а також будь-який вразливий стан (серйозне захворювання, інвалідність, вагітність)

Також, доводимо до Вашого відома, що на території Греції працює офіційний ресурс «Прихисток» за посиланням: https://prykhystok.in.ua/. На цьому сайті можна розміщувати інформацію про населені пункти, кількість вільних місць та контакти, за якими можна запропонувати чи знайти безкоштовне житло. Це зручний та перевірений сервіс, який допомагає зкоординувати зусилля тим, хто шукає допомоги, і хто може її надати.

 У разі потреби в одязі та продуктах харчування, звертайтесь за адресою: м. Афіни - Stournari 57, район Омонія та/або телефонуйте за номером (+30)6946900597, (+30)2130282976.

Медична допомога українцям в Греції

До набуття статусу тимчасового захисту, громадяни України можуть бути госпіталізовані до державних лікарень Греції за умови, якщо вони потребують невідкладної допомоги або у разі пологів.

Перелік безкоштовних чергових лікарень можна знайти за посиланням: https://www.vrisko.gr/en/hospital-duties

Безкоштовний прийом вагітних - лікарня Елена - https://www.hospital-elena.gr/, тел. (+30)2132051000

Особам з інвалідністю можна звертатись за допомогою та підтримкою звертатися за телефоном (+30)2107009146.

Допомога та підтримка глухонімім - (+30) 6945383336 Стратос

Допомога та підтримка дітям-аутистам (+30)2108322477.

Після отримання статусу тимчасового захисту у Вам буде надано повний доступ до медичної та фармацевтичної допомоги. Статус буде надано вам протягом 90 днів, а відповідна інформація щодо пунктів обслуговування Служби притулку з цією метою буде оголошена найближчим часом. Деталі за посиланням: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3102698106609384&id=1474484016097476&__tn__=K-R

Навчання в дитсадках та школах у Греції

Доступ до системи державної освіти для дітей вільний. Реєстрація здійснюється безпосередньо у школі в районі, де Ви будете проживати.

Згідно інформації Українського центру допомоги в Греції, дистанційна школа «Оптіма» відкриває безоплатний доступ до своєї навчальної платформи для всіх дітей, хто бажає вчитися і має інтернет. Попередньо, цей доступ відкривається на місяць, проте у випадку продовження воєнних дій адміністрація школи може продовжити його на триваліший час. Детальніше за посиланням: https://optima.school/free-education

Для запису на безкоштовні курси грецької мови звертайтеся за телефоном (+30)2130909940. Курси від організації Caritas Hellas.

За інформацією Міністерства освіти і науки України, під час воєнного стану дистанційні школи надають безкоштовний доступ до навчання. Нижче посилання на перелік шкіл і платформ, які можуть допомогти дітям продовжити навчання:
https://mon.gov.ua/ua/news/distancijni-shkoli-ta-navchalni-platformi-nadayut-bezkoshtovnij-dostup-dlya-zdobuvachiv-osviti

Чи можна їхати далі до іншої країни ЄС після перетину кордону з Грецією без візи

У випадку, якщо громадянин України перетнув кордон по біометричному закордонному паспорту громадянина України, то він вільно може їхати в інші країни ЄС.
У випадку, якщо громадянин України перетнув кордон по будь-якому іншому документу, а не по біометричному паспорту, то громадянину необхідно звернутися до посольства/консульства тієї країни до якої він планує їхати далі для уточнення подальших дій і можливості перетину кордону країни до якої ви хочете виїхати.

Пункти допомоги - інформація для громадян України

Український центр підтримки в Греції знаходиться за адресою: SEF (Peace and friendship stadium), Paleo Faliro, 18533; телефон +30 2107009146, e-mail- ukrainehelpline2022@gmail.com.

Всю необхідну інформацію можна знайти за вказаним посиланням https://greece.mfa.gov.ua/ та https://greecetoukraine.tilda.ws/for-ukrainians-in-greece#rec420306309

Власникам тварин

Відтепер тварини (зокрема собаки, коти та тхори) повинні мати:

 • мікрочіп для правильної ідентифікації
 • щеплення від сказу (воно повинно ще діяти)
 • результат перевірки рівня антитіл проти сказу шляхом титрування
 • дійсний паспорт, виданий в одній із країн ЄС або ж сертифікат про стан здоров’я, який відповідає зразку, встановленому в законодавстві ЄС.

Грецька влада подбає про те, щоб вам було надано всі можливі спрощення для безпечного в'їзду ваших домашніх тварин в країну. Було б корисно показати документ щодо здоров’я тварини. Більше відповідей ви знайдете на сторінці Міністерства з питань міграції та притулку Греції: https://migration.gov.gr/en/ukraina_ukr/

Безкоштовні послуги для громадян України, які потребують ветеринарної допомоги для своїх домашніх улюбленців: https://www.hva.gr/el/article.php?id=2050

      Більш детальна інформації знаходиться за посиланням: https://www.facebook.com/Embassy-of-Ukraine-to-the-Hellenic-Republic

Повернення в Україну

Українці можуть повернутися на територію України в будь-який час, крім випадку коли ними було подано документи на отримання статусу біженця.

Офіційна інформація/сайт та гаряча лінія Посольства України у Грецькій Республіці

Посольство України в Греції

Адреса: Stephanou Delta Str. – 152 37 Filothei.

телефон: (+30) 6932 765 606

E-mail: ukrembingrc@gmail.com

Веб-сайт : http://greece.mfa.gov.ua

Фейсбук : https://www.facebook.com/Embassy-of-Ukraine-to-the-Hellenic-Republic

Консульство України в Салоніках

Адреса: 546 25, Греція, м. Салоніки, вул. Наварху Кундуріоту, 2

Телефон: +30-231-05-00-045

E-mail: gc_grs@mfa.gov.ua

Web-site: http://thessaloniki.mfa.gov.ua

Якщо ви не змогли знайти відповідь на своє запитання, ви можете зв’язатися з нами legal@we4ua.com та заповнити відповідну форму для запиту за посиланням під цим текстом.

Форму запиту Ви можете заповнити англійською мовою, а у разі неможливості — заповніть українською мовою.

Зверніть увагу, що з метою уникнення зайвого листування, питання Вам слід ставити якомога чіткіше, а при необхідності — прикладіть скан (фото) Ваших документів, щоб відповідний фахівець зміг чітко зрозуміти суть проблеми\поставленого питання.

Наші волонтери з’єднають Вас з юристом відповідної країни для отримання фахової консультації.

Звертаємо уваги, що через велику кількість запитів відповідь буде надана не раніше ніж за 24 години, а ті запити, що викладені українською — будуть оброблені із врахуванням часу на переклад тексту запиту на іноземну мову.