WE4UA

Отримай безкоштовну юридичну консультацію

Оберіть країну і послугу та отримай допомогу

Дивіться відео про нашу організацію

Юридичні консультації

Латвія

Хто може виїхати за кордон

1.1. жінки;

1.2. діти;

1.3. люди з обмеженими можливостями (мають інвалідність);

особи з інвалідністю І та ІІ груп, незалежно від віку, можуть перетинати державний кордон України за наявності одного з таких документів:

- довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією;

- посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»;

- довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.

1.4. чоловіки старше 60-ти років;

1.5 чоловіки віком від 18 до 60-ти років у випадку наявності однієї з нижче наведених обставин:

- має посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік;

- має висновок військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби;

- на утриманні у чоловіка перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;

- самостійно виховує дитину (дітей) віком до 18 років;

- на утриманні у чоловіка є дитина з інвалідністю;

- є усиновителем, опікуном;

- близькі родичі чоловіка загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції.

Повну інформацію про підстави та порядок перетину кордону, необхідні документи, пункти пропуску кордону, допомогу з евакуацією з України Ви можете отримати за посиланням нижче.

Способи перетину кордону громадянами України

Способи перетину кордону:
• на власному автомобільному транспорті,
• пішки,
• автобусом (зараз не з України),
• потягом (зараз не з України)
• літаком (зараз не з України).
Латві́йська Респу́бліка, Естонської Республіки Польща та Литва є країнами учасниками Шенгенської зони та ЄС, то між ними немає контрольно-пропускних пунктів і перетин кордону є вільним (внутрішній кордон ЄС, який не охороняється).
Подорожуючи автомобілем, необхідно дотримуватись правил дорожнього руху.
За порушення правил дорожнього руху законодавством Латвійської Республіки передбачено штраф або позбавлення волі.
Порушення правил дорожнього руху і неоплачений штраф можуть стати причиною для відмови у візі при повторному візиті.

На підставі яких документів можна перетнути кордон

Для осіб, які мають біометричні паспорти, буде здійснюватися прикордонний контроль. Візи будуть видаватися особам з іншими проїзними документами та без дійсної шенгенської візи. Для осіб, які мають інші проїзні документи, але не мають візи для в’їзду в ЄС, віза не потрібна. Якщо у вас немає біометричного паспорта — вам мають видати візу на основі інших проїзних документів. Довгострокові візи будуть з правом працювати в Латвії. Якщо особа прибуває без проїзних документів, її особу підтвердять у співпраці з компетентними органами України.
Відсутність медичних документів (довідка про щеплення, тест на Covid-19) не стане перешкодою для в’їзду на територію Латвії для громадян України.

Щодо отримання згоди одного з батьків для виїзду неповнолітніх дітей за кордон

Якщо подорожують неповнолітні діти, то особу, яка їх супроводжує, можуть попросити надати додатково заяву від осіб, що мають право опіки над дитиною (як правило, батьків), про їх згоду на виїзд дитини за кордон.
Діти до 14 років можуть бути вписані в закордонний паспорт одного (або обох) з батьків, який подорожує разом з дитиною; якщо дитина подорожує без батьків, він повинен мати власний закордонний паспорт незалежно від віку.
Якщо законний представник громадянина або негромадянина Латвії, який не досяг 15-річного віку, просить видати документ, що засвідчує особу, або законний представник бажає отримати документ, що засвідчує особу громадянина або негромадянина Латвії віком до 14 років, та представник є цивільною особою України та законний представник громадянина або негромадянина Латвії, є громадянином або негромадянином Латвії, є недоступний, то Управління у справах громадянства та міграції не може застосовувати пункт п'ятий статті 10 Закону про документи, що засвідчують особу.

Виїзд за кордон на власному автомобілі та які документи необхідно мати з собою

Вирушаючи на особистому авто необхідно пам'ятати, що перетин кордону з Латвією на автомобілі потребують дотримання Закону про державний кордон Латвійської Республіки, вимог Шенгенської угоди та правил Кабінету міністрів Латвії «Про порядок перетину дітьми державного кордону».
Необхідні документи:
водійські права українські/міжнародні,
свідоцтво на транспортний засіб,
державні номерні знаки на авто,
поліс страхування «Зелена карта».
Особи, які прибули до Латвії з України на зареєстрованому в Україні транспортному засобі, можуть бути учасниками дорожнього руху у Латвії протягом трьох місяців з моменту прибуття, не реєструючи транспортний засіб Посвідчення водія транспортного засобу видані в Україні є дійсними у Латвії для всіх вказаних у ньому категорій. При перебуванні у Латвії більше одного року посвідчення водія необхідно замінити.

Перетин кордону з домашніми тваринами. Необхідні документи

Вимушеним переселенцям з України документів для домашніх тварин не потрібно, проте після облаштування, необхідно звернутися до найближчого ветеринара, щоб домовитися про відвідування.
Bетеринар безкоштовно огляне, зареєструє, чіпує та прищепить тварину. інформаційний телефон латвійської продовольчо-ветеринарної служби +371 67095245
Тобто особам які потребують укриття з України дозволено в'їзд до Латвії з тваринами та ввезення тварин з України, навіть якщо не забезпечено дотримання вимог, встановлених нормативними актами, що регулюють сферу ветеринарії.
З метою забезпечення виконання мінімальних санітарних вимог та реєстрації тварин щодо тварин, що ввозяться до Латвії, Комісія приймає заяви від цивільного населення України про отримання підтримки, необхідної для виконання цих вимог. Кабінет Міністрів встановлює порядок, у якому реєструються згадані у частині першій цієї статті тварини та забезпечується виконання щодо них обов'язкових санітарних вимог, а також максимальний розмір плати за заходи щодо забезпечення визначається дотримання обов'язкових санітарно-гігієнічних вимог до тварин.

Що робити після приїзду до країни

Куди слід звертатися для отримання підтримки?

Заяви від громадян України щодо необхідної підтримки, включаючи проживання, харчування, предмети першої необхідності, медичні послуги та послуги освіти для дітей, приймаються Комісією з цивільного захисту зони співробітництва. Заяву також можна подати до Державною пожежно-рятувальною службою.

Водночас муніципалітетами створено спеціальні центри, які діють за принципом «єдиного вікна».

Так, у Ризі Центр підтримки громадян України розташований у Будинку Конгресів (адреса: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Centra rajons, Rīga, LV-1010). Час роботи – з 09-00 до 18-00 з понеділка по п’ятницю.

У Центрі підтримки діє система живої черги, хоча можна записатися попередньо.

Громадян України реєструють у системі Ризької думи (до реєстру вносяться прізвище, ім’я, по батькові, дані про народження, дані паспорту чи іншого документа, контактні дані, місце проживання тощо). Також вказуються індивідуальні потреби особи (соціальна допомога, робота, освіта, медицина тощо).

Після реєстрації громадянам України безкоштовно видається SIM-карта латвійського оператору мобільного зв’язку (діє 3 місяці, включає безкоштовні дзвінки до України).

Зверніть увагу, що починаючи з 21 березня 2022 року Центр допомоги громадянам України буде знаходитися за адресою: м. Рига, вул. Калку 1 (Kaļķu ielā 1). Центр працюватиме так само з понеділка по п’ятницю з 9-00 до 18-00.

Водночас у Будинку Конгресів по буднях з 9-00 до18-00 та у вихідні дні з 10-00 до16-00 працюватиме інформаційний пункт.• Громадянам України, яким немає де жити в Латвії, потрібно повідомити про це працівників Держприкордонслужби. Для тимчасового проживання є центри відкритого типу з усім необхідним. Також можна подати заяву на отримання матеріальної допомоги.

  • Громадянам України, які не мають житла в Латвії, необхідно зателефонувати на єдину інформаційну гарячу лінію «Допомога українцям у Латвії» за номером +371 27380380 або шукайте інформацію тут: https://www.ukraine-latvia.com/
  • Люди, які прибувають до Латвії з України, які бажають пройти вакцинацію від Covid-19, повинні зателефонувати за номером 8989, щоб уточнити час і місце вакцинації.
  • Усі медичні послуги , які фінансуються державою , доступні вам безкоштовно.
  • Довідкові запитання 80001234 (понеділок-четвер 8:30–17:00, п’ятниця – 8:30–15:00, англійською та російською мовами). З іноземних телефонів: +371 67045005 . Міністерство охорони здоров’я www.vm.gov.lv, Національна служба здоров’я www.vmnvd.gov.lv

Документи, необхідні на кордоні та для подальшого перебування на території країни

Документи, що посвідчують особу Українця і приймаються в Литви:
• біометричний закордонний паспорт громадянина України
• небіометричний закордонний паспорт громадянина України
• внутрішній паспорт України у вигляді книжечки.
• внутрішній паспорт у вигляді пластикової картки.
Для дітей документом, що посвідчує особу може слугувати свідоцтво про народження.

COVID - карантин, тести у країні

Українці можуть в'їхати до Латвії без будь-яких документів про COVID вакцинацію, ПЛР-тесту тощо.
Тобто, відсутність COVID (довідки про щеплення, тест на COVID-19) не стане перешкодою для в’їзду на територію Латвії для громадян України.
Люди, які прибувають до Латвії з України, які бажають пройти вакцинацію від Covid-19, повинні зателефонувати за номером 8989, щоб уточнити час і місце вакцинації.

Статус біженця чи Статус «тимчасового захисту» у країні

Тимчасовий захист  

            4 березня почала діяти Директива тимчасового захисту Європейського Союзу, яка гарантує негайний захист в ЄС для осіб, які тікають від війни.

            Отримати тимчасовий захист можуть:

  • Громадяни України, які проживали в країні, включно до 24 лютого і були вимушені її залишити через війну;
  • Особи, які отримали політичний притулок в Україні;
  • Громадяни інших країн, які легально перебували на території України;
  • Особи без громадянства.

            Цей статус надає такі гарантії:  право на освіту, медичне страхування, право на постійне проживання терміном 1 рік з можливим продовженням до 3 років, доступ до ринку праці, соціальну допомогу. 

                 Ті українські цивільні, які потребують допомоги в Латвії, можуть зателефонувати на спеціальну гарячу лінію в Латвії+37127380380.

Громадянам України, які не мають житла в Латвії, необхідно зателефонувати на  єдину інформаційну гарячу лінію  «Допомога українцям у Латвії» за номером +371 27380380 або шукайте інформацію тут: https://www.ukraine-latvia.com/

                 Після прибуття до Латвії громадяни України зможуть подати документи на довгострокову візу, яка дає право працювати в Латвії. Віза буде видана на 1 рік і забезпечить доступ до ринку праці.

            Українські мігранти зможуть отримати гарантований мінімальний дохід та допомогу на випадок криз. Спочатку ці пільги надаватимуться без попередніх умов щодо поданих документів, заявленого місця проживання та без оцінки доходів та матеріального становища.

            Особи можуть отримувати так звані «продовольчі та гігієнічні посилки», а також брати участь у активних заходах з працевлаштування Державної служби зайнятості. У ситуаціях, коли потрібна спеціальна психосоціальна підтримка, біженці також зможуть пройти курс соціальної реабілітації в Державному агентстві з соціальної інтеграції.

Інші види підтримки, такі як догляд, підтримка пересування, технічні засоби, також можуть надаватися, залежно від індивідуальних потреб. За додатковою інформацією звертайтесь за номером +31727380380.

 

Статус біженця

Прохачем притулку в Латвії є особа, яка подала заяву про надання статусу біженця або альтернативного статусу.

Статус біженця може бути наданий, якщо людина має вагомі підстави побоюватися переслідування в країні її громадянства або в країні попереднього проживання:

через расу,

релігії,

національності,

соціальної власності,

політичних переконань

Альтернативний статус може бути наданий особі, якщо є підстави вважати, що: цій особі в державі його громадянства або в країні колишнього проживання (якщо ця особа не має громадянства) загрожує смертна кара або тілесне покарання, катування, нелюдське чи принижувальне ставлення до нього або таке, що принижує його покарання;

через зовнішні або внутрішні збройні конфлікти ця особа потребує захисту і не може повернутися в країну свого громадянства або в країну попереднього проживання (якщо ця особа не має громадянства).

Групі осіб, які залишили свою країну через етнічний конфлікт або громадянську війну, може бути надано тимчасовий захист. Тимчасовий захист дає право проживати у Латвії протягом певного періоду часу. Питання щодо надання тимчасового захисту вирішує Кабінет Міністрів.

Будь-яка особа, крім громадян Латвійської Республіки, негромадян та осіб, які набули статусу особи без громадянства в Латвії, може клопотати про надання статусу біженця або альтернативного статусу. Однак для отримання одного з перерахованих вище статусів у цієї людини повинна бути поважна причина.

Особа повинна подати заяву до Державної прикордонної служби у пункті прикордонного контролю або його територіальному структурному підрозділі.

Після подання заяви представники Державної прикордонної охорони здійснюють переговори з особою, яка шукає притулку. Причини необхідності притулку з'ясовуються під час переговорів. Щоб прояснити питання, що стосуються рішення про надання або відмову в наданні статусу біженця або альтернативного статусу, особа, яка шукає притулку, зобов'язана співпрацювати з установами, що беруть участь у процесі надання притулку, та надати всю наявну у нього інформацію, яка є актуальною для прийняття. рішення.

Якщо особа не має законних підстав для перебування в Латвії, наприклад, чинної візи або посвідки на проживання, на час розгляду заяви особа розміщується в Центрі розміщення тих, хто шукає притулку «Муценієкі».

Рішення приймається протягом 3 місяців (з поважних причин термін розгляду може бути продовжено до 12 місяців), і особа негайно повідомляється про це. Особа, яка шукає притулку, має право оскаржити негативне рішення Відділу у справах притулку в Адміністративному районному суді.

У процесі надання притулку Державна прикордонна охорона видає особі документ, що засвідчує особу того, хто шукає притулку. Він дає право перебувати в центрі розміщення осіб, які шукають притулку, та за його межами з дозволу адміністрації.

Біженцю видається постійний дозвіл на проживання та проїзний документ, який одночасно є документом, що засвідчує особу.

Особі, яка отримала альтернативний статус, видається дозвіл на тимчасове проживання. Якщо особа, якій надано альтернативний статус, не має чинного документа, що засвідчує особу, та проїзного документа, та його неможливо отримати, йому видається проїзний документ.

Особа, яка набула статусу біженця або альтернативного статусу, має економічні, соціальні, особисті та інші права та свободи, а також обов'язки, включені до розділу 8 Конституції «Основні права людини». Біженець та особа, якій надано альтернативний статус, мають право на возз'єднання з сім'єю, а також право на отримання допомоги на проживання. Крім вищезгаданих прав, біженець має право вільно виїжджати та повертатися до Латвії, а також отримувати допомогу на вивчення державної мови.

 

Порівняння статусу тимчасового захисту і статусу біженця

 

Статут тимчасового захисту

Статус біженця

Строки отримання

 

 

Можливість виїзду з території країни

Так

Так (обмеження існують лише до отримання статусу)

Документи, що надаються та які отримує

Надаються:

Паспорт гр. України (внутрішній/закордонний), свідоцтво про народження дитини.

Отримає:

Посвідку на тимчасове проживання у Латвії з гуманітарних міркувань.

Надаються:

Паспорт (внутрішній/закордонний), свідоцтво про народження дитини.

Отримає:

Посвідку на тимчасове проживання у Латвії з гуманітарних міркувань.

Можливість працевлаштування

Так

Так

Можливість відмови у наданні статусу

Так

Так

Можливість повернення до України

Так

Так

Можливість орендувати житло

Так

Так

Можливість отримання освіти

Так

Так

Щомісячна грошова допомога

Так

Так

Отримання медичної допомоги

Так

Так

 

Порядок отримання візи

Громадяни України одночасно з реєстрацією в Центрі підтримки мають право подати заяву на отримання довгострокової візи з правом працевлаштування або ж заяву на отримання притулку в Латвії.
Для отримання робочої візи до Центру підтримки подається комплект документів, який включає анкету, копію закордонного паспорта та фотографію.

Довгострокова віза з правом працевлаштування без обмежень на строк до одного року видається, як правило, через декілька днів.

В окремих випадках Управління у справах громадянства та міграції може встановити для громадян України після видачі візи строк до одного року для подання належних документів для отримання візи (якщо документи не відповідають встановленим вимогам або загалом відсутні).

Детальніше про отримання громадянами України довгострокової візи з правом працевлаштування можна дізнатися в Управлінні у справах громадянства та міграції за номерами телефонів: +371 67209422, +371 67209400 (понеділок - четвер з 8-30 до 16-00, п’ятниця з 9-00 до 15-00).

Влаштування на роботу

Після реєстрації в Центрі підтримки громадян України в системі Ризької думи за потреби Державне агентство зайнятості починає пошук роботи (з урахуванням рівня освіти, кваліфікації та побажань громадянина).

Якщо роботу знайти не вдалося, то особу направлять на курси латиської мови. По завершенні мовних курсів пошук роботи продовжиться. Жодних курсів підвищення кваліфікації або перекваліфікації для громадян України не передбачено.

Законом про підтримку цивільного населення України передбачено, що для прийому на роботу громадян України не потрібна реєстрація вакансії роботодавця у Державному агентстві зайнятості, а також не застосовується вимога про працевлаштування іноземців та розмір необхідних фінансових засобів для забезпечення роботодавцем заробітної плати не нижче середньої брутто-зарплати в Латвійській Республіці у попередньому році.

Також роботодавець має право прийняти на роботу громадянина України без знання державної мови (якщо це не заважає виконанню трудових обов’язків), а також без проведення першої обов’язкової перевірки здоров’я.

Громадянин України при вступі у трудові відносини має право на отримання одноразової початкової допомоги з праці у розмірі однієї мінімальної місячної заробітної плати (500 євро), яка не оподатковується прибутковим податком із населення. Для отримання зазначеної допомоги особа повинна подати заяву до Державного агентства зайнятості протягом місяця з дня виникнення трудових правовідносин.

Інформацію про працевлаштування та практичні поради можна також відшукати на платформі вакансій ukrainetolatvia.teamtailor.com. Розміщені вакансії не вимагають володіння латиською мовою; можна знайти як дистанційну роботу, так і роботу на повний чи неповний робочий день.

копію посвідчення водія та фотографію.

Фінансова і медична допомога українцям в країні

             Держава надає інші види підтримки цивільному населенню України, якщо потреба в ній встановлена після оцінки індивідуальних потреб особи.

Громадяни України мають право на базовий рахунок у розумінні Закону про платіжні послуги та електронні гроші. Кредитна організація зобов'язана відкрити базовий рахунок незалежно від виконання громадянином України умов частини 2 ст 97 Закону про платіжні послуги та електронні гроші.

         Громадяни України мають такі ж права на соціальні послуги та соціальну допомогу, які передбачені для громадян Латвії та негромадян Латвії у Законі про соціальні послуги та соціальну допомогу. Соціальні послуги та соціальна допомога надаються муніципалітетом, на території якого проживає особа. До 31 серпня 2022 року муніципальна соціальна служба не проводить оцінку матеріальної бази цивільного населення України до ухвалення рішення про призначення допомоги із соціальної допомоги та соціального обслуговування.

           Громадянин України має право на отримання платних послуг охорони здоров'я у тому ж обсязі, що й особи, застраховані у Латвії у межах обов'язкового державного медичного страхування. Крім груп осіб, зазначених у частині другій статті 6 Закону про фінансування охорони здоров'я, цивільна особа України звільняється від співплати пацієнта, за винятком випадку, якщо вона застрахована відповідно до Закону «Про державне соціальне страхування».

          В аптеці громадянинові України видають ліки для лікування хронічних захворювань, крім наркотичних засобів або аналогічних психотропних засобів, що відпускаються за рецептом, виданим в Україні, якщо рецепт написаний розбірливим почерком або за допомогою комп'ютера або інших технічних засобів, що забезпечують ясне та однозначне сприйняття деталей рецепту та тексту, і рецепт не зазнавав коригування. Також ліки відпускаються, якщо термін дії рецепту закінчився не більше 14 днів тому. Рецепти, виписані в Україні, зберігаються в аптеці три роки

          Громадянин України при вступі у трудові відносини має право на отримання одноразової початкової допомоги з праці у розмірі однієї мінімальної місячної заробітної плати, яка не оподатковується прибутковим податком із населення. Для отримання зазначеної допомоги особа повинна подати заяву до Державного агентства зайнятості протягом місяця з дня виникнення трудових правовідносин.

        Цивільне населення України має право безкоштовно користуватися транспортним засобом загального користування для перевезення пасажирів на пільгових маршрутах регіонального значення при пред'явленні документа, що засвідчує особу, або іншого документа, що підтверджує, що особа є цивільною особою України.

               Держава надає первинну підтримку цивільному населенню України на строк до 90 днів - послуги з розміщення та харчування, а також предмети першої необхідності (надалі разом - первинна допомога особам). Перелік та обсяг предметів першої необхідності, що входять до первинної допомоги, що надається особам встановлює Кабінет міністрів. С

        Суспільні соціальні послуги в рамках заходів інструментів політики Європейського Союзу, без застосування їх у нормативних актах про Порядок оцінки індивідуальних потреб особи та розроблення  індивідуального плану соціальної допомоги або соціальної реабілітації для здійснення  інституціоналізації. У такому разі оцінку індивідуальних потреб та розробку  індивідуального плану соціальної допомоги або соціальної реабілітації забезпечує  самоврядування, в якому проживає особа або в якому сирітський суд ухвалив рішення про  становлення екстреної опіки та призначення екстреного опікуна для дитини;

           Покриття витрат на реєстрацію тварин та дотримання обов'язкових санітарно-гігієнічних вимог що до тварин;

        Особам, яким в Україні встановлено І групу інвалідності або статус дитини-інваліда - право на отримання паркувального талону інваліда, виданого Управління безпеки дорожнього руху.

Навчання в університетах і школах для українців у Латвії

Для дітей і молоді, які прибувають з України у зв’язку із вторгненням Росії, передбачена можливість продовжити навчання в таких закладах Латвії:
дитячі садки;
загальноосвітні школи для дітей і молоді;
середні школи, професійно-технічні училища, вищі навчальні заклади прикладних наук і університети;
школи за інтересами, загальноосвітні школи та, відкриті молодіжні центри, у яких навчаються діти віком від 7 років;
відкриті молодіжні центри та молодіжні організації для осіб віком 7-26 років.
Окрім того, Латвія надає можливість дітям і молоді з України продовжити навчання на короткострокових і довгострокових програмах. Щодо надання допомоги громадянам України в освітній сфері https://www.isma.lv/

Чи можна їхати далі до іншої країни ЄС після перетину кордону з Латвією

У випадку, якщо громадянин України перетнув кордон з Латвією по біометричному закордонному паспорту громадянина України то він вільно може їхати в інші країни ЄС.
У випадку, якщо громадянин України перетнув кордон з Латвією по будь-якому іншому документу, а не по біометричному паспорту, то громадянину необхідно звернутися до посольства/консульства тієї країни до якої він планує їхати далі для уточнення подальших дій і можливості перетину кордону країни до якої ви хочете виїхати. (вказане слід робити для уникнення в подальшому не порозумінь на кордоні, до країни якої прямує українець).

Пункти допомоги - інформація для громадян України

- інформацію про перетин кордону можна отримати цілодобово без вихідних за телефоном: +371 27380380;

- цілодобовий телефон для отримання інформації по послугам і підтримці в Ризі: +371 80000 800;

- детальна інформація про отримання підтримки громадянами України міститься на сторінці у Фейсбуці: https://www.facebook.com/UKRinLatvia/posts/1806128412919582

- веб-сайт Міністерства внутрішніх справ Латвії: www.iem.gov.lv/en

- інформацію про оформлення довгострокової визі для громадян України можна отримати в Управлінні у справах громадянства та міграції за телефоном +371 67209400 (понеділок-четвер з 8-30 до 16-00; п’ятниця з 9-00 до 15-00), веб-сайт www.pmlp.gov.lv/en;

- безкоштовну юридичну допомогу можна отримати в Латвійському центрі з прав людини: електронна пошта office@humanrights.org.lv, сторінка у Фейсбуці: www.facebook.com/LCHRLCC;

- з питань пошуку місця проживання можна звертатися до Фонду інтеграції суспільства за цілодобовим телефоном: +371 27380380.

Контактні дані посольства України в Латвії:

LV-1010, Латвійська Республіка, м. Рига, бульвар Оскара Калпака, 3

Тел.: +371 67-24-30-82, гаряча лінія: +371 29 23 92 62

Веб-сайт: https://latvia.mfa.gov

Тварини

Домашні тварини, які прибувають до Латвії з України, приймаються, навіть якщо вони не позначена мікрочіпом, не вакциновані проти сказу, не мають належної ветеринарної документації та титру антитіл до сказу. Продовольчо-ветеринарна служба повідомляє, що для домашніх тварин (домашніх тварин), які в’їжджають до Латвії з України разом із власниками, наразі пом’якшені вимоги до в’їзду. Враховуючи ситуацію, тваринам з України дозволять в’їзд на територію Латвії. Після в’їзду в Латвію власник тварини зможе виконати всі формальності, включаючи мікрочіпування, вакцинацію та тест на антитіла до сказу. Більше інформації : www.pvd.gov.lv.

Повернення в Україну

Українці можуть повернутися на територію України в будь-який час.

Якщо ви не змогли знайти відповідь на своє запитання, ви можете зв’язатися з нами legal@we4ua.com та заповнити відповідну форму для запиту за посиланням під цим текстом.

Форму запиту Ви можете заповнити англійською мовою, а у разі неможливості — заповніть українською мовою.

Зверніть увагу, що з метою уникнення зайвого листування, питання Вам слід ставити якомога чіткіше, а при необхідності — прикладіть скан (фото) Ваших документів, щоб відповідний фахівець зміг чітко зрозуміти суть проблеми\поставленого питання.

Наші волонтери з’єднають Вас з юристом відповідної країни для отримання фахової консультації.

Звертаємо уваги, що через велику кількість запитів відповідь буде надана не раніше ніж за 24 години, а ті запити, що викладені українською — будуть оброблені із врахуванням часу на переклад тексту запиту на іноземну мову.