WE4UA

Отримай безкоштовну юридичну консультацію

Оберіть країну і послугу та отримай допомогу

Дивіться відео про нашу організацію

Юридичні консультації

США

Хто може виїхати за кордон

1.1. жінки;

1.2. діти;

1.3. люди з обмеженими можливостями (мають інвалідність);

особи з інвалідністю І та ІІ груп, незалежно від віку, можуть перетинати державний кордон України за наявності одного з таких документів:

- довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією;

- посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»;

- довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.

1.4. чоловіки старше 60-ти років;

1.5 чоловіки віком від 18 до 60-ти років у випадку наявності однієї з нижче наведених обставин:

- має посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік;

- має висновок військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби;

- на утриманні у чоловіка перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;

- самостійно виховує дитину (дітей) віком до 18 років;

- на утриманні у чоловіка є дитина з інвалідністю;

- є усиновителем, опікуном;

- близькі родичі чоловіка загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції.

Повну інформацію про підстави та порядок перетину кордону, необхідні документи, пункти пропуску кордону, допомогу з евакуацією з України Ви можете отримати за посиланням нижче.

Що робити після приїзду до країни (США)

Найлегший спосіб потрапити в США - за туристичною візою (B-1/B-2).

Детальніше за посиланням - https://www.ustraveldocs.com/ua_ua/ua-niv-typeb1b2.asp#overview

Так, перетинання кордону США можливе через Мексику, Вам потрібно імміграційному офіцеру сказати пароль - humanitarian parole, та надати  свій закордонний паспорт та дані поручителя (особи, яка Вас приютить та забезпечить), у випадку відсутності особи, повідомити про це офіцера і Вам наддадуть благодійну організацію.

Детальніше за посиланням - https://t.me/UA_Mexico_USA

В такому випадку, після перетину кордону рекомендується оформити студентську або робочу візу для законного перебування в США.

Проте з 21.04.2022 року в США діє програма «Єдність для України» - новий спрощений процес надання українським громадянам, які втекли від війни, приїхати до США

Тепер, українцям, які перебувають у сухопутних портах в’їзду США без дійсної візи або без попереднього дозволу на поїздку до Сполучених Штатів через дану програму, може бути відмовлено у в’їзді та направлено на подання заявки через цю програму.

За програмою «Єдність для України», українці можуть приїхати до Сполучених Штатів і залишитись за тимчасовим паролем терміном до двох років. Однак, українці повинні мати спонсора в США, який погодиться надавати їм фінансову підтримку під час їхнього перебування в США.

Українці мають право взяти участь в програмі, якщо вони:

 • Проживали в Україні безпосередньо перед російським вторгненням (до 11 лютого 2022 р.) і були переміщені в результаті вторгнення;
 • Є громадянами України та мають дійсний український паспорт (або є дитиною, зазначеною в паспорті батьків), або, в разі відсутності громадянства України, є найближчими членами сім’ї громадянина України, який подає заявку через «Єднання заради України»;
 • Мають спонсора, який подав від їхнього імені форму I-134, Декларацію про фінансову підтримку, що була схвалена USCIS;
 • Виконали вимоги з вакцинації та інші вимоги органів охорони здоров'я;
 • Пройшли біометричну, біографічну та безпекову перевірку.

 

Примітка. Щоб мати право на участь у процесі, діти віком до 18 років повинні подорожувати до Сполучених Штатів у супроводі та під опікою своїх батьків або законних опікунів.

 Детальна інформація за посиланням: https://www.uscis.gov/humanitarian/uniting-for-ukraine-ukrainian

 

 

Стосовно пошуку житла:

      Отримати ваучер на безкоштовне житло від Airbnb можна за наступним посиланням:  novaukraine.org/airbnb

Окрім того, ресурси для пошуку тимчасового житла:

icanhelp.host

www.bedsforukraine.com/pages/find-a-bed

www.ukrainetakeshelter.com

www.ukrainenow.org

www.solsacramento.com/housing-in-usa

Також можна звернутися за допомогою з житлом у чати та групи українців у США.

Щоб орендувати житло на більш тривалий термін, врахуйте, що вам потрібно буде надати деякі документи: паспорт; доказ платоспроможності, наприклад, пропозиція роботи, декларацію про доходи іноземців – нерезидентів США. Також бажано мати рекомендації від попередніх власників, у яких ви орендували житло, і номер соц. страхування США

Ресурси для пошуку довгострокової оренди житла:

zillow.com

forrent.com

craigslist.org

trulia.com

Документи, необхідні на кордоні та для подальшого перебування на території країни (США)

Необхідно мати з собою закордонний паспорт (термін дії якого більший за 6 комісяців до кінцевого строку перебування в США, тобто, якщо Ви плануєте перебувати в США до 31.03.2022 року, то Ваш паспорт має бути дійсним до 31.09.2022 року) з візою (імміграційною або неміграційною) або якщо ви їдете по програмі «Єдність для України» необхідно мати гуманітарний пароль (дозвіл на перебування В США) – документ, який вам вишле USCIS.

COVID - карантин, тести у країні (США)

Особи, які хочуть отримати дозвіл на подорож до Сполучених Штатів через процес «Єдність для України», повинні підтвердити попередню вакцинацію проти кору, поліомієліту та COVID-19. Якщо вони раніше не були вакциновані, особам потрібно буде отримати першу дозу необхідних вакцин, перш ніж отримати дозвіл на подорож до Сполучених Штатів.

Усі особи віком від двох років повинні пройти медичне обстеження на туберкульоз, включаючи тест на вивільнення гамма-інтерферону (IGRA), протягом двох тижнів після прибуття до Сполучених Штатів.

       Якщо ви їдете до США на іншій правовій підставі, також бажано мати з собою сертифікат про вакцинацію проти COVID.

Захист в країні

Сполучені Штати Америки запровадили  (Temporary Protected Status) для громадян України які фізично знаходились в країні.

Статус тимчасового захисту надасть можливість українцям залишитися у США терміном до 18 місяців з можливістю подання документів на дозвіл на працевлаштування в країні.

Однак, офіційно порядок отримання для громадян України тимчасового захисту не визначено.

Інформація буде оновлюватись.

Ви можете перетинати кордон та оформляти туристичну візу, оскільки на даний момент часу – це найпростіша віза, яка дає право перебувати 90 днів (протягом 180 днів).

Детальніше за посиланням - https://www.ustraveldocs.com/ua_ua/ua-niv-typeb1b2.asp#overview

Або ви можете приїхати за програмою «Єдність для України». За цією програмою,   українці можуть приїхати до Сполучених Штатів і залишитись за тимчасовим паролем терміном до двох років. Однак, у вас повинен бути спонсор в США, який погодиться надавати вам фінансову підтримку під час вашого перебування в США.

Детальна інформація за посиланням: https://www.uscis.gov/humanitarian/uniting-for-ukraine-ukrainian

Влаштування на роботу

Право на роботу передбачається відповідною візою, якщо це туристична віза, відповідно Ви не будете мати право на роботу.

Особи, які перетнули кордон Сполучених штатів за програмою «Єдність для України», можуть подати заяву на дозвіл на працевлаштування, надіславши заповнену форму I-765 (дозвіл на працевлаштування) до Служби громадянства та імміграції США (USCIS).

Після отримання дозволу на працевлаштування, за допомогою у пошуку роботи можна звернутись:      

 ✔Допомога з працевлаштуванням  acf.hhs.gov/orr/employment-resources

✔Міністерство праці США (DOL)  dol.gov. Це міністерство всіляко сприяє та сприяє покращенню добробуту трудящих; людей, які шукають роботу, і пенсіонерів у США, надає можливості знайти оплачувану роботу і перевіряє, щоб трудящі мали б належні права і отримували всі належні їм пільги.

Центри з працевлаштування (спонсуються DOL) careeronestop.org careeronestop.org.                                                                                            

Фінансова і медична допомога українцям в країні (США)

Якщо Ви попали в США за візою, то відповідно фінансова допомога не передбачається.

Якщо Ви приїзжаєте за програмою «Єднання для України», то відповідно до умов програми, фінансову підтримку вам надає ваш спонсор. Також, зокрема спонсор повинен надати наступну допомогу:

 • Зустріти після перебування в Сполучених Штатах та доставити вас до початкового місця проживання;
 • Забезпечити на період дії гуманітарного паролю безпечне житло, що відповідає вашим потребам, а також основну частину першої необхідності;
 • У разі потреби, допомога в оформленні необхідних документів для отримання дозволу на працевлаштування, картки соціального страхування, послуги, на які вони можуть мати право тощо;
 • Безпечити надання необхідного медичного обслуговування
 • У разі потреби, допомога з отриманням освіти, вивчення англійської мови, працевлаштування та навчання дітей у навчальних закладах.

 

 

 • Медицина

Соціального забезпечення, у тому числі медичної допомоги, тимчасово переміщеним громадянам України не передбачено. Посольство України в США (Вашингтон), а також консульські установи України на території США (Нью-Йорк, Чикаго, Сан-Франциско) допомагають у тимчасовому розміщенні громадян України, які залишилися на території США після початку війни.

Якщо Ви попали в США за візою, то Вам буде надаватись платна медична допомога, за виключенням екстреної (існує ймовірність, що в подальшому Вам виставлять рахунок за її надання).  Якщо за програмою «Єднання для України», то фінансувати надану вам медичну допомогу та страхування може ваш спонсор.

Разом з тим, незалежно від вашого статусу:

 - Округ Лос-Анджелесу LA Country Office of Imigrant Affairs https://oia.lacounty.gov/ukraine/  пропонують різну медичну допомогу для украінців. Якщо у вас виникли запитання, доступна допомога вашою мовою. Телефонуйте в OIA за номером 800-593-8222 з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 16:30.

 

 • Онлайн-консультації. Два медичні сервіси, які з початком війни запустили для українців безкоштовні онлайн-консультації з лікарями:

 

✔️Doctor Online

Україно-американська компанія. Мають додаток для Android (тут) та iOS (тут). Лікарі консультують у режимі чата, в Андроід версії є також аудіо/відео. 200+ лікарів з приватних та комунальних медичних закладів (Адоніс, інститут Амосова та інші).

✔️Viveo

Це міжнародна платформа, яка зараз залучає лікарів по всьому світу, які безкоштовно консультують українців трьома мовами — українською, російською та англіською. До речі, ця ініціатива пішла від колишнього Президенту Естонії Тоомаса Хендрік Ілвеса.

 

 • Координатори у справах біженців/ координатори з охорони здоров'я біженців у вашому штаті.

acf.hhs.gov/orr/resource/orr-funded-programs- key-contacts

 

 • Медичне страхування acf.hhs.gov/orr/health

 

Медицина

Якщо Ви попали в США за візою, то Вам буде надаватись платна медична допомога, за виключенням екстреної (існує ймовірність, що в подальшому Вам виставлять рахунок за її надання).

• Навчання в університетах і школах/дитсадках для українців в країні (США)

Навчання у початкових та вищий навчальних закладах платне, і для дітей потрібно буде оформити відповідну візу.

Якщо, ви приїхали до США за програмою  «Єднання для України», то ваш спонсор може вам допомогти з отриманням освіти, вивчення англійської мови та навчання дітей у навчальних закладах.

 

Тварини

Перед посадкою на літак, ви повинні забронювати місце для свого вихованця.   Проте, собака-поводир може супроводжувати хазяїна безкоштовно, але за наявністю сертифіката про те, що пес є навченим відповідним чином.

 Для перельоту у тварини повинні бути наступні документи:

 • Ветеринарний паспорт, де вказано особливості зовнішнього вигляду тварини та дати зроблених щеплень. Якщо лише плануєте вакцинувати улюбленця, зауважте, що це треба робити через 2 тижні після дегельмінтизації. Без документа перетнути кордон не вдасться. Одне з найважливіших щеплень для Америки — проти сказу.
 • Державні документи. Слід за три місяці до вильоту здати аналізи тварини, аби отримати транзитну довідку.

Якщо немає, придбайте контейнер для транспортування тварини. Потрібна переноска чи клітка, де тварині буде зручно лежати, стояти та повертатися. Параметри контейнера можна розрахувати таким чином:

 • Довжина контейнера = А+1/2 В, де А — довжина тварини від носа до початку хвоста, а В — його висота від землі до суглоба.
 • Ширина контейнера = С х 2, де С — ширина тварини.
 • Висота контейнера = D+10 см, де D — висота улюбленця, коли він стоїть.

 

Також, слід врахувати, що собак можна ввозити лише за попередньою письмовою згодою Центру США з контролю та запобігання сказу (CDC) – CDC Dog Import Permit. Такі дозволи можуть надаватися як виняток у кожному окремому випадку на розсуд CDC.

CDC не вимагає загальних сертифікатів про стан здоров'я для ввезення кішок у США, хоча деякі авіакомпанії або штати можуть вимагати їх. Однак домашні кішки підлягають огляду в портах в'їзду, і вони можуть відмовити у в'їзді при виявленні захворювань. 

Детальні умови ввезення та перебування тварини у США за посиланням: https://www.cdc.gov/importation/bringing-an-animal-into-the-united-states/index.html

Повернення в Україну

Українці можуть повернутися на територію України в будь-який час.

Офіційна інформація/веб-сайт та гаряча лінію для тих, хто приїздить в США з України.

Посольство України в США - https://usa.mfa.gov.ua/
Фейсбук: - https://www.facebook.com/ukr.embassy.usa/
Адреса: 3350 M Street N.W., Washington D.C., 20007, USA
Телефон +1-202-349-29-47 +1-202-349-29-48 +1-202-349-33-71 +1-202-322-26-16 +1-202-349-29-63
e-mail: emb_us@mfa.gov.ua consul_us@mfa.gov.ua

США КОРИСНІ ЧАТИ ТА КАНАЛИ

 Українці в США https://www.facebook.com/groups/597013013779643/

Immigrant Porada | Група | Українці в США https://www.facebook.com/groups/iporada.usa/

Телеграм . Допомога при перетину кордону з Мексики до США https://t.me/newmexicohelp

Телеграм .Помощь в США | Украина | Мексика       https://t.me/refugeesinAmerica

Телеграм. Допомога Українцям в Сакраменто https://t.me/sacramentoukrainian

Телеграм канал Адаптація в США

Якщо ви не змогли знайти відповідь на своє запитання, ви можете зв’язатися з нами legal@we4ua.com та заповнити відповідну форму для запиту за посиланням під цим текстом.

Форму запиту Ви можете заповнити англійською мовою, а у разі неможливості — заповніть українською мовою.

Зверніть увагу, що з метою уникнення зайвого листування, питання Вам слід ставити якомога чіткіше, а при необхідності — прикладіть скан (фото) Ваших документів, щоб відповідний фахівець зміг чітко зрозуміти суть проблеми\поставленого питання.

Наші волонтери з’єднають Вас з юристом відповідної країни для отримання фахової консультації.

Звертаємо уваги, що через велику кількість запитів відповідь буде надана не раніше ніж за 24 години, а ті запити, що викладені українською — будуть оброблені із врахуванням часу на переклад тексту запиту на іноземну мову.