WE4UA

Отримай безкоштовну юридичну консультацію

Оберіть країну і послугу та отримай допомогу

Дивіться відео про нашу організацію

Юридичні консультації

Велика Британія

Хто може виїхати за кордон

1.1. жінки;

1.2. діти;

1.3. люди з обмеженими можливостями (мають інвалідність);

особи з інвалідністю І та ІІ груп, незалежно від віку, можуть перетинати державний кордон України за наявності одного з таких документів:

- довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією;

- посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»;

- довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.

1.4. чоловіки старше 60-ти років;

1.5 чоловіки віком від 18 до 60-ти років у випадку наявності однієї з нижче наведених обставин:

- має посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік;

- має висновок військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби;

- на утриманні у чоловіка перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;

- самостійно виховує дитину (дітей) віком до 18 років;

- на утриманні у чоловіка є дитина з інвалідністю;

- є усиновителем, опікуном;

- близькі родичі чоловіка загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції.

Повну інформацію про підстави та порядок перетину кордону, необхідні документи, пункти пропуску кордону, допомогу з евакуацією з України Ви можете отримати за посиланням нижче.

Способи перетину кордону громадянами України

Перетнути кордон Великої Британії ви можете через суміжні з Україною держави, зокрема через Словаччину, Польщу, Молдову, Румунія та Угорщину. Так, до кордонів зазначених країн, ви можете добратись на власному авто, пішки, автобусом або поїздом.
Але, якщо ви плануєте добиратись через Угорщину, слід мати на увазі, що пункт пропуску в Чопі можливо перетнути лише на автомобілі або поїзді.
Так, громадяни, що мають намір виїхати за кордон на власному автомобілі, не потребують полісів страхування "Зелена картка". Але, після перетину кордону необхідно подбати про його наступне оформлення.
Якщо ви плануєте їхати поїздом, на сайті Укрзалізниці за посиланням: https://uz-vezemo.com/?fbclid=IwAR0P87VHKvBmD36KXE14ltSk4WTpIbzyTU_QjQiK0yCpiNOY2_V4U-C2bQI, ви можете відстежувати графік відправлення евакуаційних безкоштовних поїздів у необхідному вам напрямку.
На сайті Державної прикордонної служби України можна перевірити актуальний перелік пунктів пропуску, які функціонують та переглянути інтерактивну мапу пунктів пропуску/КПВВ, де також є інформація про завантаженість.
Крім того, ДПС України запустила сервіс Кордон on-line , де в режимі реального часу через камери можна спостерігати за рухом на окремих пунктах пропуску.
Так, перетнувши кордони суміжних країн з Україною, ви можете скористатись безкоштовним проїздом, які країни гарантують для українців, зокрема:
У Польщі – безкоштовний поїзд РКР, Polferries, які курсують по регіонам Польщі; безкоштовний проїзд на автобусах компанії Flixbus; компанія Deutsche Bahn надає безкоштовний проїзд на поїзді Eurocity з Польщі до Німеччини; авіакомпанія LOT надає для біженців льготні тарифи.
В Угорщині - безкоштовний поїзд MAV з «білетом солідарності»;
В Руминії – поїзд CFR з білетом «Допоможи Україні» та маршрутним автобусом STB; біженці можуть скористатись компанією Romfour, яка організовує автобусні перевезення в Італію та інші європейські міста;
В Словаччині – безкоштовний поїзд ZSSK.
Окрім того, авіакомпанія Wizz Air пропонує українським біженцям 100 000 безкоштовних місць на всіх рейсах континентальної Європи, що вилітають із країн, що мають спільні з Україною кордони.

На підставі яких документів можна перетнути кордон

Для того, щоб прибути до Великобританії, біженцям необхідно заздалегідь отримати спеціальну (гуманітарну) візу, тобто на відміну від інших країн, не можливо буде в’їхати в країну просто по українському паспорту і потім оформляти статус біженця.

Існують два основних шляхи отримання британської візи для українців:
1. Якщо у вас є родичі (подружжя, цивільний партнер, наречена чи наречений, фактичний партнер (якщо стосунки тривають більше 2 років), діти, батьки, внуки, бабусі, дідусі, брати, сестри, свекор, свекруха), які отримали місцеве громадянство або є резидентами країни, ви можете податися на візу по програмі допомоги сім’ям з України. Це безкоштовно. Ви зможете жити, працювати та навчатися, лікуватися, мати пільги та вивчати англійську мову у Великій Британії протягом трьох років.
Щоб скористатися цією можливістю, ви маєте:
• бути українцем і членом родини українця, який подає заявку на програму;
• проживати в Україні до 1 січня 2022 року;
• подати заявку на приєднання або супроводження члена сім’ї, який проживає у Великій Британії;
• мати біометричний закордонний паспорт.
Ви можете подати заявку на сімейну програму, навіть якщо ви вже прибули до Великої Британії та відповідаєте цим вимогам.
Необхідні документи:
- український закордонний паспорт;
- документи, що підтверджують ваші відносини с членом сім'ї, який проживає у Великобританії;
- документи, що підтверджують ваше проживання в Україні 01.01.2022 року чи безпосередньо перед цим.

2. Якщо ви знайдете жителя Британії, який вас запросить (для цього запроваджено спеціальну програму “Дім для України”). Запрошуюча сторона називається спонсором, хоча фінансово вона вас утримувати не буде. Спонсором може бути як людина, так і організація (благодійна чи комерційна). Спонсор отримує 350 фунтів на місяць для покриття витрат, пов’язаних з вашим проживанням.
Необхідні документи:
- український закордонний паспорт;
- документи, що підтверджують особу спонсора: паспорт, водійське посвідчення, національне посвідчення та біометричну посвідку на проживання;
- документи, що підтверджують власність спонсора, де ви будете проживати;
- документи, що підтверджують ваше проживання в Україні 01.01.2022 року чи безпосередньо перед цим.

Не перетинайте кордон Великої Британії, поки не знайдете відповідного спонсора

Однак, у випадку, якщо у вас немає дійсного українського закордонного паспорту, вам необхідно записатись на прийом та відвідати візовий центр. Наразі в Україні вони закриті, але працюють у таких містах: Будапешт, Угорщина; Кишинів, Молдова; Варшава, Польща; Бухарест, Румунія; Париж, Франція.

Щодо отримання згоди одного з батьків для виїзду неповнолітніх дітей за кордон

 Дитину може супроводжувати один із батьків, баба, дід, повнолітній брат, сестра, мачуха, вітчим або інша особа, уповноважена одним з батьків. При цьому, у такому випадку для виїзду дитини повинні бути наявні документи, що підтверджують сімейні зв’язки супроводжуючої особи з дитиною (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо)
Нотаріально посвідчений дозвіл іншого із батьків не потрібен.
Однак, у випадку виїзду дитини в супроводі особи, яка не є одним із її батьків, бабою, дідом, братом, сестрою, мачухою або вітчимом нотаріально посвідчений дозвіл одного із батьків є необхідним.

Виїзд за кордон на власному автомобілі та які документи необхідно мати з собою

Виїзд за кордон на власному автомобілі дозволяється до суміжних країн без Зеленої Карти. Але, після перетину кордону необхідно подбати про його наступне оформлення.

Документи, які необхідно мати з собою для перетину кордону:
- посвідчення водія, яке відповідає міжнародним вимогам.
- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт), у якому особиста інформація повинна дублюватися латиницею.
- розпізнавальний знак України на автомобілі (UA – розміщується на транспортних засобах позаду).
- державний номерний знак на автомобілі. Якщо у вас індивідуальний номерний знак автомобіля, пам’ятайте, що він діє лише на території України. За кордон можна виїжджати лише на державних номерних знаках.
Однак, якщо ви станете резидентом або залишитесь у Великобританії більше, ніж на 6 місяців, ви повинні зареєструвати та сплатити податок на свій транспортний засіб.

Перетин кордону з домашніми тваринами. Необхідні документи

У Великобританії загалом не послаблено умови для українців щодо перетину кордону з домашніми тваринами. Зокрема, ви зможете в’їхати у Великобританію зі своєю твариною (кішка, собака, тхором), якщо тварина:

  • була мікрочіпована;
  • має ветеринарний паспорт або довідку про стан здоров’я;
  • була вакцинована від сказу.

У разі перетину кордону разом із собакою, то він повинен пройти курс лікування від стрічкових глестів.

У разі недотримання вищезазначених вимог, вашу тварину може бути поміщено на карантин до 4 місяців. 

 

До речі, у Великобританії заборонено законом мати певні види собак, це:

-пітбультерьєр;

- японська тоса;

-аргентинський дог;

-філа бразилейро.

 

Також протизаконно:

  • продавати заборонену собаку;
  • відмовлятись від забороненої собаки;
  • віддавати заборонену собаку;
  • порода, що походить від забороненої собаки.

 

До тхорів уряд Великобританії висуває додаткові вимоги: оскільки вони підлягають заражуванню та можуть розповсюджувати нові штами коронавірусу, прибувши до Великобританії ви повинні обмежити свого улюбленця від інших тхорів та людей на протязі 21 дня.

В будь-якому випадку, перед прибуттям до Великобританії з твариною, ви повинні зв’язатись із Агентством зі здоров’я тварин та рослин за адресою електронної пошти pettravel@apha.gov.uk, або за телефоном +44 3000 200 301, котре надасть відповідний дозвіл або організує перебування тварини на карантині, необхідному для профілактики хвороб.

Що робити після приїзду до країни (Великобританія)

Після перетину кордону за програмами Homes for Ukraine або Ukraine Family Scheme? У вас є 6 місяців для надання своїх біометричних даних: цифрові відбитки пальців та фото обличчя. Ці дії дозволять отримати статус іммігранта та перебувати на території країни протягом трьох років.

Для всіх, хто скористався сімейною програмою, необхідно відправити заповнену онлайн-форму за посиланням: https://apply.visas-immigration.service.gov.uk/product/ukraine-scheme.  Для спонсорської програми форма знаходиться ще на стадії розробки.

Якщо ви в'їхали у Великобританію за спонсорською програмою, то ваш спонсор має надати вам житло на менш ніж на шість місяців. Це має бути окрема кімната, вільна квартира, будинок тощо. Ви не маєте оплачувати це житло.

Якщо ви їдете до родичів, то житло надають вони.

Якщо з якихось причин, ви не можете там залишатися, ось декілька безкоштовних варіантів для українців:

  • Готельна мережа Hilton пропонуєукраїнцям житло протягом п’яти ночей.
  • Airbnbпропонує житло для 100 тис. українців на короткий термін.
  • На порталі Host4Ukraineможна знайти тих, хто пропонує житло або залишити своє повідомлення про те, що ви шукаєте прихисток.
  • Платформадля пошуку житла, яку заснували студенти Гарварду.
  • Facebook-групаAccommodation, Help & Shelter for Ukraine

Якщо ви в Лондоні, можете винайняти житло на короткий час зі знижкою в Inn Town. Для цього напишіть лист на hello@inntownapartments.com.

Якщо ви хочете орендувати приватне житло, можете звернутися до консультаційного центру місцевої влади. Тут можна знайти адресу найближчого пункту або зв’язатися з ними онлайн.

Також, ви можете перевірити, чи акредитовані орендодавці у вашому районі. Акредитація – це добровільна програма, яка підтверджує: власники надають якісне житло. Деталі про програму та адреси акредитованих помешкань: https://www.anuk.org.uk

COVID - карантин, тести у країні (Великобританія)

Українці можуть в'їхати до Великобританії без будь-яких документів про COVID вакцинацію, ПЛР-тесту тощо.
Українці, які прибули на територію Великобританії не повинні проходити ізоляцію, ізоляцію було відмінено для українців.
Однак, ми рекомендуємо вам бажано за можливості мати з собою документи, що підтверджують проведення COVID-вакцинації, для уникнення можливих непорозумінь у майбутньому під час перебування на території Великобританії.

Статус біженця у країні (Великобританія)

Так, для українця в Великобританії існують дві форми захисту:
- Отримання статусу біженця.
- Отримання візи (за програмою допомоги сім’ям або спонсорською програмою).
Статус біженця можуть отримати громадяни України, які залишили територію України через війну, а також особи, які легально проживали на території України, але мають громадянство інших країн. Особи без громадянства також можуть запросити статус біженця.
Заява про надання статусу біженця подається безпосередньо на території Британії. Зробити це, перебуваючи поза державою, неможливо. Необхідно прибути на територію країни та сказати про своє бажання офіцеру-прикордоннику.
Це можна зробити як у самій Англії, так і в Шотландії, Північній Ірландії та Уельсі. Закон є єдиним у всіх регіонах. Сама процедура набуття заповітного статусу складається з кількох кроків:
1. Подання заяви. Через кілька годин після цього, вам мають надати житло та їжу, причому на невизначений термін. Він залежить від того, як довго розглядатимуться матеріали справи, особистість переселенця та підстави для переїзду.
2. Інтерв'ю. Після того, як ваші документи будуть вивчені, вас направлять на співбесіду, на яку також запрошують адвоката від держави та співробітника поліції. Вся розмова протоколюється. Мета самого інтерв'ю — зрозуміти справжню причину міграції, виявити невідповідність та протиріччя документів та слів потенційного біженця. Тому на співбесіді треба надати папери, що доводять причини гоніння, а також розповісти про себе, свою сім'ю та життя.
3. Очікування рішення. Це найтриваліший етап, який може розтягнутися не лише на належні 150 днів, а й на рік. За час очікування, ви можете мешкати в державному житлі. У період очікування мігранту не можна працювати та заробляти у Великій Британії. Усі витрати на проживання бере на себе держава. Якщо заяву розглядають понад півроку, то можуть надати дозвіл на працевлаштування.
4. Рішення. Тут можливо кілька варіантів розвитку подій:
- Відмова у наданні статусу біженця та повернення на батьківщину у найкоротші терміни. Однак, відмову можливо оскаржити.
- Видача посвідки на проживання, на 1 рік з можливістю продовження. У правах мешканець у цей час обмежений.
- Надання статусу біженця на 5 років. По суті це означає, що у людини з'являється статус ПМП та можливість перевезти до Британії сім'ю.

Так, після отримання статусу біженця, перше, що отримує біженець у Британії, — це грошова допомога на основні потреби, у тому числі на їжу:
- Самотня людина будь-якого віку може розраховувати на 37 фунтів стерлінгів на тиждень;
- Батько з дитиною отримає за тиждень близько 74 фунтів стерлінгів;
- Батько та двоє дітей зможуть жити на 110 фунтів стерлінгів на тиждень;
- Сім'ї із двома дітьми виділять близько 150 фунтів стерлінгів на тиждень.

Крім цього, біженець отримує й інші бонуси:
- безкоштовна медична допомога (крім стоматологічних клінік та дорогих косметичних операцій);
- безкоштовні заняття з англійської мови;
- безкоштовна освіта та перекваліфікація;
- стипендія для школярів та студентів;
- посвідчення із правом виїзду до сусідніх держав;
- виплати та пільги різного роду.
На додаткові пільги насамперед можуть розраховувати біженці із дітьми. Проте адаптуватися та соціалізуватися у новій країні іноземцям непросто. Проти приїжджих виступають британські жителі, тому поводяться відповідно.

Реєстрація українців в країні перебування (Великобританія), порядок і строки

Для того, щоб прибути до Британії, біженцям необхідно заздалегідь отримати спеціальну (гуманітарну) візу, тобто на відміну від інших країн.

       Уряд надав дві безкоштовні гуманітарні візи для українців:

  1. У рамках Програми з допомоги сім’ям з України приймаються заяви на возз’єднання з родичами або продовження строку законного перебування.

 Щоб узяти участь у Програмі з допомоги сім’ям з України, ви маєте:

  • подати заяву на возз’єднання або спільне прибуття з родичем, який є резидентом Великобританії;
  • бути громадянином України або найближчим родичем громадянина України, який подає заяву за цією програмою;
  • проживати в Україні станом на 1 січня 2022 року або незадовго до цієї дати (включно з тими, хто покинув територію України).

 Ваша заява на участь у програмі підлягає перевіркам безпеки.

При цьому, ваш родич має відповідати одній із таких вимог:

  • бути британським громадянином
  • бути резидентом Сполученого Королівства, наприклад, мати безстроковий дозвіл на проживання, статус поселенця або документ, що підтверджує його постійне проживання
  • бути громадянином країни ЄС, Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії або Швейцарії зі статусом осілостіта поселитися у Сполученому Королівстві до 1 січня 2021 року
  • мати статус біженця або бути особою, яка перебуває під гуманітарним захистом у Сполученому Королівстві

 

Якщо Ви перебуваєте за межами Великобританії, заяву про на отримання даної візи, ви можете подати через інтернет за посиланням: https://apply.visas-immigration.service.gov.uk/has-international-ukrainian-passport.

Одночасно, ця заява також є заявою на отримання біометричного імміграційного документа.

Участь у Програмі з допомоги сім’ям з України безкоштовна. З осіб, які подають заяву за цією програмою, не стягується імміграційний медичний внесок і плата за реєстрацію біометричних даних.

Коли вашу заяву буде розглянуто, ви отримаєте офіційний лист від британської Служби віз та імміграції (UKVI) із підтвердженням дозволу на в’їзд до Сполученого Королівства.

Так, за такою програмою ви можете проживати у Великобританії до 3 років. Ви зможете жити, працювати й навчатися у Великій Британії, а також отримувати доступ до державної грошової допомоги.

 

  1. Програма “Дім для України”.

Українська спонсорська схема дає змогу громадянам України та їхнім родичам приїхати до Великої Британії, якщо в них є спонсор за програмою «Дім для українців».

Щоб подати заяву за Українською спонсорською схемою, ви маєте бути громадянином України або найближчим родичем громадянина України, який:

 

Ваші найближчі родичі — це ваші:

  • чоловік/дружина або цивільний партнер
  • партнер, що не перебуває у шлюбі (ви повинні спільно проживати та перебувати у відносинах принаймні два роки)
  • дитина віком до 18 років
  • батько або мати (якщо вам ще немає 18 років)
  • наречений, наречена або майбутній цивільний партнер

Заяву за українською спонсорською схемою потрібно подати через інтернет, за посиланням: https://apply.visas-immigration.service.gov.uk/has-international-ukrainian-passport

Ви і ваш спонсор можете заповнити форму разом. Ця заява також є заявою на отримання біометричного імміграційного документа.

Участь у програмі безкоштовна. Заповнючи цю форму, ви цим підтверджуєте, що заявник і спонсор надали дозвіл на передання своїх даних і на використання контактних даних для виконання перевірок і підтвердження домовленості зі спонсором. Подання даної заяви за Українською спонсорською схемою є безкоштовним.

З осіб, які подають заяву за цією схемою, не стягується імміграційний медичний внесок і плата за реєстрацію біометричних даних.

Коли вашу заяву буде розглянуто, ви отримаєте офіційний лист від Британської служби віз та імміграції (UKVI) із підтвердженням дозволу на в’їзд до Великої Британії.

Після отримання дозволу, ви маєте право на проживання у Великій Британії до 3 років. Ви зможете жити, працювати й навчатися у Великій Британії, а також отримувати доступ до державної грошової допомоги.

 

Для детальної інформації по гуманітарним візам можете зателефнувати до гарячої лінії  +44 808 164 8810 (0808 164 8810 з території Великої Британії).  Якщо ви не можете телефонувати на британські номери 0808, телефонуйте на номер +44 (0)175 390 7510.

 

 

Гуманітарні візи

Статус біженця

Строки отримання

1 – 1,5 місяця

Від 150 днів до року.

Можливість виїзду з території країни

Особа має право виїхати до іншої країни

Особа не має права на виїзд до іншої країни і повинна залишатися протягом всього строку розгляду заяви для отримання статусу біженця

Документи, що надаються та які отримує

У особи залишаються всі документи і особа отримує вид на проживання

Особа віддає свій паспорт на весь час розгляду заяви на отримання статусу біженця і після задоволення заяви отримує відповідне посвідчення статусу біженця

Можливість працевлаштування

Особа може відразу працевлаштуватися

Особа може працевлаштуватися після отримання статусу біженця

Можливість відмови у наданні статусу

Може бути відмовлено

Може бути відмовлено

Можливість повернення до України

У будь-який час

Після закінчення строку на який було надано статус біженця

Можливість орендувати житло

Надається одразу

Відразу після отримання статусу

Можливість отримання освіти

Надається одразу

Відразу після отримання статусу

Щомісячна грошова допомога

Надається

Надається

Отримання медичної допомоги

Надається

Надається

 

Влаштування на роботу

У Британії є досить великий ринок простих робіт –продавці, непрофесійні робітники, збір ягід, квіток, офощів та фруктів. Даних вакансій велика кількість. Великий попит на людей, що можуть доглядати за інвалідами та пенсіонерами.

Так, роботу можна шукати за посиланнями:

  • Державний сайт з пошуку роботи в Англії, Шотландії, Уельсі

https://www.gov.uk/find-a-job

  • Сайт з вакансіями

https://www.totaljobs.com/jobs/in-uk

  • The Guardian вакансії

https://jobs.theguardian.com/jobs/international/united-kingdom/

Фінансова і медична допомога українцям в країні (Великобританії)

Якщо ви шукаєте роботу або маєте низький дохід, ви можете претендувати на соціальну виплату від держави. Її платитимуть щомісяця, але розмір розраховується індивідуально. Для цього необхідно звернутися до місцевого центру зайнятості та виконувати рекомендації щодо пошуку роботи. Однак, якщо ви будете ними нехтувати, вам можуть припинити виплачувати гроші.

Також, якщо у вас на утриманні є діти до 16 років (іноді й до 20 років), ви можете отримувати допомогу на дитину, подавши відповідну заявку– https://www.gov.uk/child-benefit/how-to-claim .

Соціальну виплату перераховують на банківський рахунок, який належить вам або вашому партнеру. Для відкриття рахунку, потрібно звернутися до банку й показати документи, що підтверджують особу, імміграційний статус та адресу.

Якщо у вас немає банківського рахунку, ви можете отримати платіж у вигляді ваучера. При цьому ви маєте повідомити центр занятості, чому не вдалося відкрити банківський рахунок.

Для доступу до медичних послуг, іноземці у Великій Британії повинні мати NHS-номер. З його допомогою ви можете записуватися на прийоми до лікаря загальної практики. Щоб отримати номер NHS, потрібно:

  • зареєструватися у лікаря загальної практики або записатися на прийом до місцевої лікарні;
  • прийти на співбесіду;
  • надати додаткові документи та інформацію, наприклад, номер національного страхування, який ви отримаєте разом з дозволом на проживання в країні, підтвердити своє місце проживання тощо;
  • отримати номер NHS поштою.

Отримати доступ до більшого вибору медичних послуг, користуватися послугами приватних клінік тощо, можна придбавши страховку https://www.internationalinsurance.com/health/europe/uk.php.

Ліки для дітей, інвалідів, пенсіонерів та осіб, що перебувають на соціальній допомозі - безкоштовні. Однак, для працездатних осіб, ліки платні.

 Також Національна служба охорони здоров'я оплачує материнство для українських жінок та сімей, звернутись можна за посиланням: https://maternityaction.org.uk/advice/nhs-charges-for-maternity-care-for-ukranian-women-and-families-an-information-sheet-to-reflect-recent-government-announcements/.


Навчання в університетах і школах для українців в країні (Великобританія)

Українські діти, які приїхали за сімейною чи спонсорською програмою, мають право відвідувати школи в Великій Британії.

В Англії ви можете звернутися до місцевої ради, щоб дізнатися про державні школи у вашому районі та критерії вступу до них. Також, ви можете подати заявку на місце в державних школах в інших регіонах.

Студенти можуть подати заяву на отримання грантів і стипендій для оплати курсів та навчання. Зазвичай, вам не потрібно буде повертати зазначені кошти.

Для отримання більшості грантів та стипендій, ви можете звернутись безпосередньо в організацію (університет, коледж), яка їх видає. В них буде форма заявки, і вони зможуть вам надати інформацію, чи відповідаєте ви вимогам.

Пошук грантів на освіту можете здійснити на сайті Turn2Us за посиланням: https://www.turn2us.org.uk/Get-Support?_ga=1.31018108.2113284631.1487329787.

Так, серед іншого:

                  Council для At-Risk Academics (Cara). Пропонує гранти вченим, які змушені були тікати з країни через небезпеку, але готові повернутися додому.

                  STAR (Student Action for Refugees). На сайті зібрали список можливостей для отримання стипендій у Великій Британії.

                   University of Bristol. Пропонує стипендії та притулок біженцям

Чи можна їхати далі до країни ЄС після перетину кордону з Великобританію без візи

У випадку, якщо громадянин України перетнув кордон з Великобританією по біометричному закордонному паспорту громадянина України то він вільно може їхати в інші країни ЄС.

У випадку, якщо громадянин України перетнув кордон з Великобританією по будь-якому іншому документу, а не по біометричному паспорту, то громадянину необхідно звернутися до посольства/консульства тієї країни до якої він планує їхати далі для уточнення подальших дій і можливості перетину кордону країни до якої ви хочете виїхати.

Так, лоукостер Wizz Air надає українським біженцям 100 000 безкоштовних білетів на рейси. При бронюванні та реєстрації необхідний дійсний український паспорт – ви повинні ввести Міжнародний український номер паспорта в нижньому полі при пошуку рейсу. Ви можете взяти з собою ручний багаж безкоштовно (Макс: 40x30x20 см). Додаткову плату становить плата за багаж на візках, всі предмети зареєстрованого багажу та додаткові послуги.

Тварини

Для перебування на території Великобританії з вашим домашнім улюбленцем, тварина обов’язково повинна:
- бути мікрочіпована;
- мати ветеринарний паспорт або довідку про стан здоров’я;
- бути вакцинована від сказу.
Якщо у вас собака, то він повинен пройти курс лікування від стрічкових глестів.
У випадку невідповідності вищезазначеним вимогам, вашу тварину може бути поміщено на карантин до 4 місяців.

 

Повернення в Україну

Ви можете повернутися в Україну в будь-який момент, крім випадку коли вами було подано документи на отримання статусу біженця. Отримання гуманітарних віз у Великобританії  не є перешкодою для вашого повернення в Україну.

Громадяни України звільняються від необхідності отримувати візу для подорожі в межах ЄС за наявності біометричних проїзних документів/паспорта України.

Пункти допомоги - інформація для громадян України

Сайти де потенційні спонсори розміщують інформацію про себе із контактними даними.

(і ви можете звязуватись із ними напряму)

 

Групи у фейсбук:

Група у WhatsApp

Офіційна інформація/веб-сайт та гаряча лінію для тих, хто приїздить в Великобританія з України

Консульський відділ Посольство України у Великобританії

020 7243 8923

https://uk.mfa.gov.ua/

    Інформація для громадян України, які прямують/перебувають у Великій Британії

Опубліковано 11 березня 2022

https://uk.mfa.gov.ua/konsulysyki-pitannya/informaciya-dlya-gromadyan-ukrayini-yaki-perebuvayut-u-velikij-britaniyi

Сімейна віза в Україну

Якщо вам потрібна допомога, зателефонуйте на цілодобову безкоштовну гарячу лінію +44 808 164 8810 (0808 164 8810, якщо ви перебуваєте у Великобританії).

Якщо ви не можете зв’язатися з номерами UK 0808, будь ласка, використовуйте

+44 (0)175 390 7510.

Якщо ви не змогли знайти відповідь на своє запитання, ви можете зв’язатися з нами legal@we4ua.com та заповнити відповідну форму для запиту за посиланням під цим текстом.

Форму запиту Ви можете заповнити англійською мовою, а у разі неможливості — заповніть українською мовою.

Зверніть увагу, що з метою уникнення зайвого листування, питання Вам слід ставити якомога чіткіше, а при необхідності — прикладіть скан (фото) Ваших документів, щоб відповідний фахівець зміг чітко зрозуміти суть проблеми\поставленого питання.

Наші волонтери з’єднають Вас з юристом відповідної країни для отримання фахової консультації.

Звертаємо уваги, що через велику кількість запитів відповідь буде надана не раніше ніж за 24 години, а ті запити, що викладені українською — будуть оброблені із врахуванням часу на переклад тексту запиту на іноземну мову.