WE4UA

Отримай безкоштовну юридичну консультацію

Оберіть країну і послугу та отримай допомогу

Дивіться відео про нашу організацію

Юридичні консультації

Ірландія

Хто може виїхати за кордон

1.1. жінки;

1.2. діти;

1.3. люди з обмеженими можливостями (мають інвалідність);

особи з інвалідністю І та ІІ груп, незалежно від віку, можуть перетинати державний кордон України за наявності одного з таких документів:

- довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією;

- посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»;

- довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.

1.4. чоловіки старше 60-ти років;

1.5 чоловіки віком від 18 до 60-ти років у випадку наявності однієї з нижче наведених обставин:

- має посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік;

- має висновок військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби;

- на утриманні у чоловіка перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;

- самостійно виховує дитину (дітей) віком до 18 років;

- на утриманні у чоловіка є дитина з інвалідністю;

- є усиновителем, опікуном;

- близькі родичі чоловіка загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції.

Повну інформацію про підстави та порядок перетину кордону, необхідні документи, пункти пропуску кордону, допомогу з евакуацією з України Ви можете отримати за посиланням нижче.

Способи перетину кордону громадянами України (на авто, пішки, автобус, поїзд, літак, корабель).

В Ірландію можна потрапити на власному автомобільному транспорті(паромом), кораблем та літаком(не з України). 

Оскільки Ірландія є країною учасником ЄС, то між іншими країнами ЄС немає контрольно-пропускних пунктів і перетин кордону є вільним (внутрішній кордон ЄС, який не охороняється).

На підставі яких документів можна перетнути кордон

Оскільки кордон умовний(існує тільки на карті) і пересування між країнами Ірландія та інші країни ЄС - є вільним, то документи скоріше за все не перевіряють, але на всякий випадок (для митних органів) потрібно мати документи (паспорт гр. України внутрішній/закордонний, свідоцтво про народження дітей, посвідчення особи моряка, члена екіпажа, дипломатичний паспорт.

Щодо отримання згоди одного з батьків для виїзду неповнолітніх дітей за кордон

Оскільки кордон умовний(існує тільки на карті), то документи – дозвіл батьків для перетину Ірландського кордону не потребуються.

Виїзд за кордон на власному автомобілі та які документи необхідно мати з собою

Оскільки кордон умовний(існує тільки на карті), то документи не перевіряють. За загальним правилом треба мати водійські права (українські-міжнародні), свідоцтво на ТЗ(транспортний засіб), державні номерні знаки на авто, також необхідно буде придбати поліс страхування «Зелена карта», оскільки ТЗ виїхало з країни, в яку було здійснено в’їзд з України.

Перетин кордону з домашніми тваринами. Необхідні документи

На даний час точної інформації немає, але за загальними правилами ЄС, та беручи до увагу, що Ви вже будете проїжати як мінімум 1 країну ЄС, то було б бажано, щоб тварина була позначена мікрочіпом та вакцинована проти сказу, з відповідною належною ветеринарною документацією. У випадку відсутності чипування та вакцинування від сказу, про це треба повідомити імміграційного офіцера (в аєропорті/порті/місті перебування). 

Що робити після приїзду до країни

Українці, які рятуються від війни, мають на вибір два варіанти перебування у Ірландії:

- отримати статус тимчасового захисту - після звернення до імміграційного офіцеру;

- перебувати на території Ірландії 90 календарних днів (протягом 180 календарних днів) у зв’язку з безвізовим режимом (тільки при наявності біометричного паспорту);

Для тих, хто вже перебуває на території Ірландії найближчим часом буде розроблено алгоритм подачі документів для отримання відповідного листа про тимчасовий захист.

Для тих, хто вже перебуває на території Ірландії і в кого занічується термін безвізового режиму - Вам слід зв’язатися з Департаментом юстиції Ірландії за телефонами 01 616 77 00, 01 606 82 02 або visamail@justice.ie

У разі, якщо у Вас немає можливості знайти житло самостійно Вам слід звернутись до імміграційного офіцера одразу після прибуття в Ірландію та Вам буде надано тимчасове житло.

PPSN (Унікальний код – аналог нашого ІПН/РНКОП/податкового номеру)

Це унікальний контрольний номер, який допомагає вам отримати доступ до соціальних виплат, державних послуг, для доступу до ринку праці та інформації в Ірландії. Номери PPS видаються Департаментом соціального захисту. Усі дорослі та діти потребують власного ППСН.

PPSN завжди містить 7 цифр, із двома або трьома літерами наприкінці.

Співробітники Департаменту соціального захисту знаходяться на місці в аеропорту Дубліна, щоб гарантувати, що ваш PPSN надано якомога швидше після вашого прибуття в Ірландію.

Якщо ви вже перебуваєте в Ірландії, вам слід звернутися до  місцевого центру Intreo або філії,  і співробітники допоможуть вам отримати PPSN. Будь ласка, не подавайте заявку на отримання PPSN онлайн, оскільки в центрах Intreo або філіях (офісах, які надають послуги соціального забезпечення в Ірландії) були створені спеціальні умови, щоб якнайшвидше обробити ваш PPSN.

Ви можете знайти найближчий до Вас центр за посиланням: https://www.gov.ie/en/directory/category/e1f4b5-intreo-offices/?referrer=http://www.gov.ie/intreocentres/ 

Щоб отримати PPSN у вашому місцевому центрі Intreo або філії, вам потрібно буде мати лист-дозвіл, який ви отримаєте від Міністерства юстиції, що підтверджує, що вам надано тимчасовий захист відповідно до Директиви ЄС. Вам також потрібно буде мати при собі документ, який посвідчує особу, український паспорт (внутрішній/закордонний, свідоцтво про народження дитини) або іншу форму ідентифікації (посвідчення моряка, дипломата, члена екіпажа).

Документи, необхідні на кордоні та для подальшого перебування на території країни (Ірландія)

Усі документи, що підтверджують вашу особу, особу ваших дітей є корисними та необхідними/бажаними. Якщо у дитини немає посвідчення особи або паспорта, свідоцтво про народження стане в нагоді та доречним. Додатково буде в нагоді взяти медичну документацію, документи про родинні зв’язки, освіту.

Документи, що посвідчують особу Українця і приймаються в Ірландії: 

 • біометричний закордонний паспорт громадянина України
 • небіометричний закордонний паспорт громадянина України
 • внутрішній паспорт України у вигляді книжечки.
 • внутрішній паспорт у вигляді пластикової картки.

Для дітей документом, що посвідчує особу може слугувати свідоцтво про народження. 

COVID - карантин, тести у країні (Ірландія)

Українці можуть в'їхати до Ірландії без будь-яких документів про COVID вакцинацію, ПЛР-тесту тощо. 

Українці, які прибули на територію Ірландії не повинні проходити ізоляцію/самоізоляцію.

В Ірландії наявне безкоштовне щеплення від COVID-19. Для цього телефонуйте за номером 1800 700 700 та на сайті www.hse.ie/translations

Статус біженця чи Статус «тимчасового захисту» у країні (Ірландія)

На даний час детальна інформація щодо отримання статусу біженця в Ірландії відсутня, але Директива ЄС про тимчасовий захист надає швидшу та більш спрощену альтернативу за таких обставин.

Хоча ви, звісно, ​​завжди можете подати заяву на міжнародний захист/притулок/біженця, ви не можете отримати тимчасовий захист одночасно, тобто краще подати заяву на тимчасовий захист для отримання доступу до всіх послуг Ірландії.

Тимчасовий захист забезпечить вам негайний доступ до ринку праці, а також доступ до соціальної допомоги, житла та іншої державної підтримки. Якщо ви вирішите подати заяву про міжнародний захист, ви повинні знати, що ви не зможете отримати роботу до 6 місяців після подачі заяви.

Тимчасовий захист 

Тимчасовий захист не означає отримання статусу біженця.

Дозвіл на тимчасовий захист дозволяє проживати в Ірландії протягом 1 року, після цього дозвіл може бути продовжений на наступні періоди.

Особи, які користуються тимчасовим захистом, мають право на:

- дозвіл на проживання на період тимчасового захисту;

- доступ до роботи;

- доступ до освіти: діти до 18 років мають право навчатись у закладах освіти на рівні громадян країни перебування;

- забезпечення житлом (заселення у центр чи надання засобів для проживання);

- доступ до соціального забезпечення;

- доступ до медичного обслуговування;

- право на відповідну інформацію про тимчасовий захист;

- можливість повернутися в країну громадянства в будь-який момент.

Детальніша інформація про послуги за посиланням - https://www.irishimmigration.ie/faqs-for-ukraine-nationals-and-residents-of-ukraine/#515b724382db79779 

Особи, на яких поширюється тимчасовий захист:

а) громадяни України, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року;

б) громадяни третьої країни (крім України) або особи без громадянства, які мали міжнародний захист (наприклад, статус біженця) або еквівалентний статус національного захисту в Україні та проживали там до 24 лютого 2022 року;

в) члени сімей осіб, на які зазначені у пунктах «а» і «б».

Це також поширюватиметься на людей, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року з посвідкою на постійне проживання в Україні, які не можуть безпечно повернутися до країни походження.

Тимчасовий захист також може бути розповсюджений на інших осіб, які легально проживали в Україні, які не можуть безпечно повернутися до країни походження, у тому числі громадян з країн, що не входять до ЄЕС, або осіб без громадянства.

 

Порівняння статусу біженця з тимчасовим захистом

 

Статут тимчасового захисту

Статус біженця 

Строки отримання

Після звернення до імміграційного офіцеру

Протягом 6 місяців

Можливість виїзду з території країни

Так

Ні, до 6 місяців поки розглядається заява.

Документи, що надаються та які отримує 

Надаються:

Паспорт гр. України (внутрішній/закордонний), свідоцтво про народження дитини.

Отримає:

Лист, від міністра юстиції, який підтверджує, що ви є бенефіціаром тимчасового захисту в Ірландії, наданого відповідно до розділу 60 Закону про міжнародний захист 2015 року

Надаються:

Паспорт гр. України (внутрішній/закордонний), свідоцтво про народження дитини.

Отримає:

На даний час не відомо.

Можливість працевлаштування

Так

Ні

Можливість відмови у наданні статусу

Ні

Ні

Можливість повернення до України

Так

Ні

Можливість орендувати житло

Так

Ні

Можливість отримання освіти

Так

Ні

Щомісячна грошова допомога

Так 

Ні 

Отримання медичної допомоги

Так

Ні

Ми б рекомендували перетинати кордон та оформляти тимчасовий захист.

Реєстрація українців в країні перебування (Ірландія), порядок і строки

Якщо гр. України перетнув кордон по біометричному паспорті, то його легальний термін перебування на території Ірландії становить 90 днів (протягом 180 днів) та він маєте право подорожувати до інших країн. Якщо гр. України вирішив залишитися на території Ірландії, то необхідно звернутись до імміграційного офіцера.

Якщо гр. України перетнув кордон на підставі іншого документу, ніж біометричний паспорт, то він має звернутись до імміграційного офіцера для легального перебування на території Ірландії протягом 1 року шляхом листа від міністра юстиції.

У вищевказаному випадку реєстрація/звернення до імміграційного офіцера є обов'язковим. До імміграційного офіцера слід також звертатися, якщо ви не маєте де жити, потрібна їжа, не маєте речей першої необхідності, потрібна невідкладна медична допомога. В імміграційного офіцера Ви можете отримати найважливішу інформацію.

Влаштування на роботу

Після того, як ви отримаєте лист-дозвіл, який підтверджує, що вам надано тимчасовий захист відповідно до Директиви ЄС, ви маєте право шукати роботу чи самозайнятість та професійно-технічне навчання в Ірландії.

Уряд Ірландії пропонує шукати професію за посиланням gov.ie/therightcourse.

Як вже було сказано вище, для працевлаштування Вам необхідно отримати PPSN.

Фінансова і медична допомога українцям в країні

У Департаменті соціальної підтримки Вам нададуть матеріальну підтримку, що називається додатковою соціальною допомогою. Це щотижнева соціальна виплата, яка також виплачується дорослим та дітям, які перебувають на утриманні.

Ви можете подати заявку на отримання матеріальної допомоги в місцевому офісі Intreo. Наші співробітники допоможуть вам оформити заявку й отримати PPSN.

Ви також зможете подати заявку на отримання матеріальної допомоги для себе й усіх дорослих чи дітей, які перебувають на вашому утриманні.

У цій таблиці нижче наведено ставки виплати додаткової соціальної допомоги.

Ставки виплати додаткової соціальної допомоги

Вік

Максимальна персональна ставка

Надбавка за утримання дорослої особи

Надбавка за утримання дитини

Особи віком від 25 років

206 €

138 €

40 € за дитину до 12 років

Особи віком 18–24 років, які проживають самостійно

206 €

138 €

48 € за дитину віком від 12 років

Особи віком 18–24 років, які не проживають самостійно

117,70 €

117,70 €

Люди віком від 18 до 24 років з дітьми мають право на отримання максимальної персональної ставки в розмірі 206 €

* Знижені ставки додаткової соціальної допомоги для осіб віком до 25 років не поширюються на:

 • осіб, які утримують дітей;
 • осіб віком від 18 до 24 років, які перебували під опікою Агентства у справах дітей та сім'ї (Tusla) протягом будь-якого періоду впродовж 12 місяців до досягнення 18-річного віку.

Допомога на дитину

Департамент виплачуватиме допомогу на дитину батькам або опікунам за кожну дитину віком до 16 років. Допомога на дитину становить 140 € за кожну дитину.

Ви також можете отримати допомогу на дітей віком від 16 до 17 років, якщо вони навчаються стаціонарно або на денній формі, або мають інвалідність і не можуть утримувати себе.

Вам не потрібно надавати документи про освіту або навчання дітей 16 і 17 років протягом перших 2 місяців. Починаючи з третього місяця, такий документ необхідно буде надати.

ДО УВАГИ!!! Не рекомендовано вводити державні органі Ірландії в оману для отримання соціальних виплат, оскільки у випадку виявлення факту омани/обману/шахрайства – це може слугувати підставою для позбавлення тимчасового захисту.

Матеріальну підтримку виплачуватимуть щотижня у вашому місцевому поштовому відділенні. Наші співробітники нададуть вам інформацію про ваше поштове відділення та години його роботи.

Якщо у вас є діти, які мають право на допомогу на дитину, ви отримуватимете цю виплату першого вівторка кожного місяця. Цю допомогу також виплачуватимуть у місцевому поштовому відділенні.

Центр підтримки України.

Якщо ви перебуваєте в Дубліні або Корку чи прибуваєте в ці міста, відвідайте спеціально створений центр підтримки України. Ці центри організовано за такими адресами:

 • Центр PSC та PPSN в місті Корк, Департамент соціального захисту, Hanover Street, Cork, T12 PX62
 • Дім Гільдії, Cork Street, Dublin 8, D08 XH90

Якщо ви не перебуваєте в Дубліні чи Корку, відвідайте місцевий центр чи філію Intreo. Повний список офісів наведено тут.

Медицина

Ви зможете отримати державні медичні послуги від Управління охорони здоров’я (HSE). Ці послуги включають сімейного лікаря або медсестру, громадську допомогу (наприклад: вакцинацію, фізіотерапію, стоматологічні послуги) та медичну допомогу в стаціонарі або невідкладну допомогу. 

Вам не потрібно платити за ці послуги. Ви матимете право подати заявку на отримання медичної картки для безкоштовного доступу до послуг первинної медичної допомоги для вас і ваших дітей, які знаходяться на утриманні у сімейного лікаря.

Ви можете отримати доступ до послуг з охорони здоров’я дітей, інвалідів, материнства, літніх людей тощо. Існують також послуги з психологічного стресу та проблем психічного здоров’я, зокрема посттравматичного стресового стресу.

Медичні послуги для людей з невідкладними медичними потребами надаватимуть через систему державних лікарень. Важливо, щоб ці потреби були визначені органам охорони здоров’я до або після прибуття в Ірландію.

Інформацію та інші ресурси про державні медичні послуги можна знайти на www.hse.ie/ukraine.  Ця інформація буде доступна англійською, українською та російською мовами.

Навчання в університетах і школах/дитсадках для українців в країні

Дошкільний

Програма «Догляд та освіта дітей раннього віку» передбачає 2 роки безкоштовного дошкільного навчання для дітей. Програма догляду та освіти дітей раннього віку відома як ECCE. ECCE проводиться 3 години на день, 5 днів на тиждень, з вересня по червень. ECCE надають понад 4000 постачальників по всій країні. Держава оплачує повну вартість ECCE постачальникам, а батьки не повинні платити.

Діти мають бути не менше 2 років і 8 місяців на вересень початку семестру ECCE. Діти повинні бути не старші 5 років і 6 місяців до кінця семестру ECCE в червні.

Ви можете зв’язатися з місцевим постачальником ECCE, щоб дізнатися, чи є у них місце для вашої дитини, або ви можете зв’язатися з місцевим комітетом по догляду за дітьми округу, який може допомогти вам знайти місце. Інформацію про місцевий комітет по догляду за дітьми округу можна знайти на сайті www.myccc.ie.

Догляд за дітьми

Догляд за дітьми в Ірландії надається для дітей віком від 6 місяців до 15 років. Догляд за дітьми здійснюють:

 • послуги по догляду за дітьми в центрі
 • няні, які доглядають за дітьми у власному будинку вихователя, або
 • няні, няні, які працюють у будинку дитини

Держава надає допомогу з оплатою за догляд за дітьми через Національну систему догляду за дітьми, NCS. NCS оплачує всю або частину вартості догляду за дитиною. NCS доступний лише для зареєстрованих постачальників послуг з догляду за дітьми, що включає всі служби догляду за дітьми в центрах та деяких нянь, які працюють у своїх власних домівках.

Якщо вам надано тимчасовий захист, NCS може покрити повну вартість догляду за дитиною за умовами спонсорства NCS. Ваш місцевий комітет по догляду за дітьми округу на www.myccc.ie  може направити до відповідного спонсора NCS.

Більше інформації про NCS можна знайти на www.ncs.gov.ie

Ви можете зв’язатися з місцевим постачальником послуг з догляду за дітьми, щоб дізнатися, чи є у них місце для вашої дитини, або ви можете зв’язатися з місцевим комітетом по догляду за дітьми округу, який може допомогти вам знайти місце. Інформацію про місцевий комітет по догляду за дітьми округу можна знайти на сайті www.myccc.ie.   

Початкова та післяпочаткова освіта

Дітям у віці від 4 до 18 років буде надано підтримку в доступі до державної початкової або післяшкільної освіти, яка надається державою відповідно до необхідності.

Ви можете звернутися до будь-якої місцевої початкової або післяшкільної школи та отримати інформацію про місце для вашої дитини або дітей.

Якщо у школі є місце для вашої дитини, вони нададуть вам більше інформації про те, як записатись до цієї школи.

Служба підтримки освіти Tusla може допомогти вам знайти школу для вашої дитини/дітей. Ви можете зв’язатися з ними за цим посиланням: https://www.tusla.ie/tess/get-in-touch/#EWO

Список усіх шкіл доступний, щоб допомогти вам знайти ваші місцеві школи.

Діти відвідують початкову школу від 4-5 років до 12-13 років.

Діти відвідують післяначальну школу, яку іноді називають середньою, з 12 або 13 років протягом п’яти або шести років.

Дізнайтеся більше про освіту в Ірландії.

Шкільний транспорт

У деяких районах діти можуть їздити до школи на шкільних автобусах за послугами шкільного транспорту.

Впроваджується нова система надання послуг шкільним автобусом для дітей, які прибувають до Ірландії з України.

Коли це буде організовано, ви зможете подати заявку, щоб подати заявку на послуги шкільного автобуса, де така послуга доступна. Додаткова інформація про те, як подати заявку, буде доступна найближчим часом.

Шкільний транспорт буде забезпечено в найкоротші терміни. Плата за квиток не стягуватиметься.

Якщо в цьому районі немає автобусного сполучення, замість цього можна буде надати вам грант, щоб допомогти оплатити транспорт до школи.

Додаткова інформація буде доступна найближчим часом. Тим часом, якщо вам потрібно дізнатися про наявність шкільного транспорту, ви можете зв’язатися з Transportapplications@education.gov.ie або по телефону в робочі години 057 9325467.

Освіта третього рівня

Подальша освіта та навчання (FET)

Курси та програми FET надаються через 16 Рад з освіти та підготовки (ETB) по всій Ірландії та через онлайн-платформу SOLAS eCollege.

На https://www.fetchcourses.ie/courses доступний ряд опцій .

Подальша освіта безкоштовна або субсидується. Курси розроблені для підтримки учнів, які цікавляться:

 • підвищення кваліфікації, щоб вийти на робочу силу або просунутися в існуючій кар’єрі
 • перейти до подальшої або вищої освіти
 • проходження навчання чи стажування, або
 • розвивати навички читання та письма

Контактні дані ETB для українців, які бажають отримати доступ до підтримки FET, будуть опубліковані найближчим часом.

Вища освіта

Департамент додаткової та вищої освіти, досліджень, інновацій та науки підтримував зв’язок з ірландськими студентами, які навчалися в Україні.

Відділ також співпрацює з університетами та Ірландською асоціацією університетів, щоб допомогти ірландським студентам продовжити навчання за відповідною програмою на належному рівні.

Українці, які бажають розпочати програму вищої освіти в Ірландії, зможуть це зробити без стягнення міжнародних зборів.

Чи можна їхати далі до іншої країни ЄС після перетину кордону з Ірландією без візи

У випадку, якщо громадянин України перетнув кордон з Ірландією по біометричному закордонному паспорту громадянина України то він вільно може їхати в інші країни ЄС. 

У випадку, якщо громадянин України перетнув кордон з Ірландією по будь-якому іншому документу, а не по біометричному паспорту, то громадянину необхідно звернутися до посольства/консульства тієї країни до якої він планує їхати далі для уточнення подальших дій і можливості перетину кордону країни до якої ви хочете виїхати. (вказане слід робити для уникнення в подальшому не порозумінь на кордоні, до країни якої прямує українець).

Пункти допомоги - інформація для громадян України

Центр підтримки України за такими адресами:

 - Центр PSC та PPSN в місті Корк, Департамент соціального захисту, Hanover Street, Cork, T12 PX62

 - Дім Гільдії, Cork Street, Dublin 8, D08 XH90 

 

Всю необхідну інформацію можна знайти за вказаним посиланням

https://www.gov.ie/en/campaigns/bc537-irelands-response-to-the-situation-in-ukraine/ 

https://ireland.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/2458-trips 

Тварини

На даний час точної інформації немає, але за загальними правилами ЄС, та беручи до увагу, що Ви вже будете проїжати як мінімум 1 країну ЄС, то було б бажано, щоб тварина була позначена мікрочіпом та вакцинована проти сказу, з відповідною належною ветеринарною документацією. У випадку відсутності чипування та вакцинування від сказу, про це треба повідомити імміграційного офіцера (в аєропорті/порті/місті перебування).

Повернення в Україну

Україні можуть повернутися на територію України в будь-який час.

Офіційна інформація/веб-сайт та гаряча лінію для тих, хто приїздить в Ірландію з України

 1. Посольство України в Ірландії - https://ireland.mfa.gov.ua

Адреса: 16 Elgin Road, Ballsbridge, Dublin 4, Ireland D04 NY31

телефон:

+353 1 668 5189 

E-mail:

emb_ie@mfa.gov.ua 

 

 1. Асоціація Українців у Республіці Ірландія (АУРІ)

Адреса: Iroko House, Caher Road, Cloughkeating, Patrickswell, Limerick, Co. Limerick Телефон: +353 87 702 5555, +353 86 351 4773

E-mail: chairpersonauri@gmail.com Web-site: www.iamukrainian.ie  

Голова: Микола Круцик (Лімерик)

Якщо ви не змогли знайти відповідь на своє запитання, ви можете зв’язатися з нами legal@we4ua.com та заповнити відповідну форму для запиту за посиланням під цим текстом.

Форму запиту Ви можете заповнити англійською мовою, а у разі неможливості — заповніть українською мовою.

Зверніть увагу, що з метою уникнення зайвого листування, питання Вам слід ставити якомога чіткіше, а при необхідності — прикладіть скан (фото) Ваших документів, щоб відповідний фахівець зміг чітко зрозуміти суть проблеми\поставленого питання.

Наші волонтери з’єднають Вас з юристом відповідної країни для отримання фахової консультації.

Звертаємо уваги, що через велику кількість запитів відповідь буде надана не раніше ніж за 24 години, а ті запити, що викладені українською — будуть оброблені із врахуванням часу на переклад тексту запиту на іноземну мову.