WE4UA

Отримай безкоштовну юридичну консультацію

Оберіть країну і послугу та отримай допомогу

Дивіться відео про нашу організацію

Юридичні консультації

Іспанія

Хто може виїхати за кордон

1.1. жінки;

1.2. діти;

1.3. люди з обмеженими можливостями (мають інвалідність);

особи з інвалідністю І та ІІ груп, незалежно від віку, можуть перетинати державний кордон України за наявності одного з таких документів:

- довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією;

- посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»;

- довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.

1.4. чоловіки старше 60-ти років;

1.5 чоловіки віком від 18 до 60-ти років у випадку наявності однієї з нижче наведених обставин:

- має посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік;

- має висновок військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби;

- на утриманні у чоловіка перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;

- самостійно виховує дитину (дітей) віком до 18 років;

- на утриманні у чоловіка є дитина з інвалідністю;

- є усиновителем, опікуном;

- близькі родичі чоловіка загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції.

Повну інформацію про підстави та порядок перетину кордону, необхідні документи, пункти пропуску кордону, допомогу з евакуацією з України Ви можете отримати за посиланням нижче.

Способи перетину кордону громадянами України (на авто, пішки, автобус, поїзд, літак)

Для початку необхідно перетнути кордон з однією із країн Європейського союзу будь-яким способом: на власному транспорті, пішки або на потязі.

Розклад потягів щодня оновлюється на сайті Укрзалізниця:  https://www.uz.gov.ua/  

Також можна отримати допомогу у місцевих волонтерів, які під возять переселенців з України до кордону країн Європейського союзу.

Лоукостер Wizz Air до 10 квітня 2022 року надає українцям 100 000 безкоштовних квитків на рейси, які  вилітають з Польщі, Словакії, Угорщини та Румунії. Знижки на міжнародні рейси також пропонує польська авіакомпанія LOT.

З Європейської країни у яку ви прибули шляхом перетину кордону ви можете добратися до Іспанії за допомогою авіа перельоту, автобусом або на авто.

Варто зазначити, що при знаходженні, наприклад у Варшаві, можна добратися до Барселони за допомогою автобуса, в дорозі займе 35 годин часу або авіа перельотом, в дорозі займе 16 годин, з пересадкою у Мюнхені або Парижі.

Якщо ви перетинаєте кордон Польщі, в гуманітарному центрі, наприклад в Перемишлі, ви можете отримати інформацію щодо офіційних перевезень до Іспанії.

Мобільний зв'язок

При в'їзді в Європейський союз ви можете безкоштовно, така можливість є прибутті у Перемишль, отримати сім пакет мобільного зв'язку, для цього необхідно надати паспорт український або закордонний паспорт. Один сім пакет реєструється на одну особу.

При прибутті в Іспанію вартість сім пакету може становити від 10 євро. З даного мобільного номеру ви будете мати можливість телефонувати на будь-які номери в Іспанії, в тому числі ті, які необхідні для отримання Cita previa.

В Європейському союзі немає роумінгу і діє єдина система тарифів.

Наприклад, якщо у вас підключено 25 Гб інтернету, то цей інтернет буде працювати і в Румунії, і в Іспанії, і в Португалії.

На перший місяць вам надаються послуги згідно тарифу оператора безкоштовно, для українців. Після закінчення місяця вартість може складати від 10 до 15 Євро.

В Іспанії працюють такі оператори мобільного зв'язку:

 ⁃ Vodafon

 ⁃ LycaMobile

 ⁃ Mundo

 ⁃ digi

 ⁃ yolka

- simyo.es

На підставі яких документів можна перетнути кордон

Усі документи, що підтверджують вашу особу, особу ваших дітей є корисними. Якщо у дитини немає посвідчення особи або паспорта, свідоцтво про народження стане в нагоді. Додатково буде в нагоді взяти медичну документацію, документи про родинні зв’язки, освіту.

Документи, що посвідчують особу України і приймаються в Іспанії: 

  • біометричний закордонний паспорт громадянина України
  • небіометричний закордонний паспорт громадянина України
  • внутрішній паспорт України у вигляді книжечки.
  • внутрішній паспорт у вигляді пластикової картки.

Для дітей документом, що посвідчує особу може слугувати свідоцтво про народження. 

Щодо отримання згоди одного з батьків для виїзду неповнолітніх дітей за кордон

При перетині кордону згода одного з батьків для виїзду неповнолітній дитині за кордон в період з 24 лютого 2022 року не потребується.

У випадку перетину кордону не з батьками або одним з батьків (матері чи батька), а з бабусею, дідусем іншими родичами, необхідна нотаріально посвідчена згода одного з батьків на виїзд дитини за кордон у випадку виїзду в супроводі особи, яка не є одним із її батьків.

Документи, що підтверджують сімейні зв’язки (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо)

Неповнолітній може перетнути кордон самостійно з 16 років. 

За наявності біометричного закордонного паспорта громадянина України чи небіометричного закордонного паспорта громадянина України чи внутрішнього паспорта у вигляді пластикової картки. Дозвіл батьків не потрібен.

Виїзд за кордон на власному автомобілі та які документи необхідно мати з собою

У зв’язку із ситуацією в Україні, спровокованою російським вторгненням, та приїздом до Іспанії великої кількості тимчасово переміщених осіб з України, Генеральною Дирекцією з питань дорожнього руху Іспанії (Dirección General de Tráfico - DGT), відповідно до Виконавчого рішення (ЄС) №2022/382, вжито таких виключних заходів:

Українські посвідчення водія будуть дійсними для використання на території Іспанії протягом одного року з моменту перетинання іспанського кордону (починаючи з 24 лютого 2022 року), за умови дійсності посвідчення водія та відповідності віку його власника критеріям, визначеним для отримання еквівалентного типу посвідчення в Іспанії.

У разі, якщо особа має намір звернутися з метою обміну українського посвідчення водія на іспанське, що передбачено Угодою між Україною та Іспанією про взаємне визнання та обмін національних посвідчень водія (набрала чинність 31.10.2010 р.), необхідно буде взяти попередній запис у відділеннях Генеральної Дирекції з питань дорожнього руху Іспанії. Факт проживання на території Іспанії у цьому випадку буде підтверджуватися через служби надання притулку та біженства, а перевірка дійсності посвідчень буде замінена на афідевіт/письмову заяву, засвідчену нотаріально.

Особи з українськими посвідченнями водія, які вже проживали на території Іспанії та збираються звернутися або звернулися щодо їх обміну до 24 лютого 2022 року, у зв’язку з неможливістю здійснення перевірки, будуть також подавати афідевіт/письмову заяву, засвідчену нотаріально.

Відкриття рахунку в банках Іспанії та умови їх обслуговування

На сьогоднішній день кілька іспанських банків заявили про готовність відкривати банківські рахунки громадянам України за наявності документа, що підтверджує особу. Документом може бути як закордонний, і внутрішній паспорт.

Першим про спрощення умов відкриття рахунку для українців заявив європейський онлайн банк Revolut. Пропонують прив'язати до створеного рахунку українську картку. Великий мінус - рахунок Revolut не можна поповнити готівкою. Більше інформації за посиланням (https://blog.revolut.com/payment-services-to-ukrainian-refugees/)

Іспанський банк Santander відкриває рахунки українцям без комісій за відкриття, обслуговування та закриття рахунку. Дебетову карту Santander можна поповнювати готівкою у банкоматах на території всієї Іспанії. Більше інформації за посиланням (https://www.bancosantander.es/particulares/cuentas-tarjetas/cuentas-corrientes/cuenta-one-ucrania-ukr)

Іспанський банк Openbank відкриває рахунки українцям без комісій за відкриття, обслуговування та закриття рахунку. Дебетову картку Openbank можна поповнювати готівкою у банкоматах на території всієї Іспанії. Більше інформації за посиланням (https://www.openbank.es/rakhunok-bizhentsiv-ukraina)

Іспанський банк BBVA відкриває рахунки українцям без комісій за відкриття, обслуговування та закриття рахунку. Дебетову картку BBVA можна поповнювати готівкою у банкоматах на території всієї Іспанії.

На їхньому сайті поки немає інформації українською, але оператор підтвердив мені телефоном, що для громадян України вони відкривають рахунок Cuenta Basica у всіх відділеннях Іспанії.

Чи отримує автоматично новонароджена дитина переселенкою - мамою українкою в Іспанії громадянство Іспанії?

При народженні дитини на території Іспанії, батьки повинні знати, що діти всіх іноземців, які проживають в Іспанії легально (студентська картка чи шенгенська віза в даному випадку не дають такого права, тимчасовий притулок - так) можуть запитувати резиденцію для дитини після першого року перебування в статусі резидента.

Ще до народження дитини родителям варто уважно познайомитися з процедурою реєстрації народження дитини на території Іспанії.

Зразу після родів в клініці Іспанії батькам видають сертифікат про народження сина або дочки. Поки що, це тимчасовий документ, який потребує додаткового посвідчення по місцю вашої іспанської реєстрації (прописки), яке, до речі вам належить зробити в 30 денний термін для уникнення бюрократичних ускладнень.

І тоді, якщо у вас ще не було сімейних іспанських документів, ваш малюк протягом наступних 60 днів стане почесним володарем вашої першої «Сімейної книги» - Libro de familiа. В ній будуть записані батьки і дитина отримає тільки дозвіл на проживання в Іспанії.

Що робити після приїзду до країни

При прибутті до Іспанії ви можете скористатися контактними даними наведеними у даній статті для отримання тимчасового житла, харчування та реєстрації Статусу тимчасового захисту.

Документи, необхідні на кордоні та для подальшого перебування на території країни

Громадяни України повинні мати чинний біометричний закордонний паспорт. Окремої візи чи дотримання іншої процедури для в’їзду до Іспанії не вимагається.

Водночас компетентні органи Іспанії у даний час дозволяють перетинати кордон за наявності й іншого документу, який посвідчує особу та громадянство України (бажано, щоб він містив написання персональних даних латиницею).

У разі, якщо ви в’їхали до Іспанії з паспортом, термін дії якого закінчився, ви можете звернутися до найближчої до вас консульської установи України на території Іспанії для продовження строку дії закордонного паспорта.

COVID - карантин, тести у країні

Іспанією скасовано вимоги до громадян України щодо подання ними при в’їзді сертифікатів про вакцинацію, довідок про одужання або результатів аналізу на COVID-19, а також заповнення перед авіа перельотами формуляру SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH.

Статус біженця чи Статус «тимчасового захисту» у країні

Урядом Іспанії прийнято Розпорядження PCM/169/2022 від 9 березня 2022 року, яким ухвалена процедура надання тимчасового захисту громадянам України, які постраждали від війни в Україні.

У всіх країнах Європейського союзу вам надається вільний коридор, в будь-яку країну на ваш вибір.

Дублінська угода в даному випадку, не працює.

Тобто, це означає, що немає жодного значення, кордон якої європейської країни був перетнутий вами першим. Ви маєте право просити укриття в країні вашого вибору без страху повернення в країну першого перетину кордону України. 

Особа в статусі тимчасового захисту може отримати ТИМЧАСОВИЙ дозвіл на проживання в ЄС на 1 рік, продовження даного строку може бути здійснено на 2 роки, у випадку затяжної війни.

Які права дає СТАТУС ТИМЧАСОВОГО ЗАХИСТУ в Іспанії?

Тимчасовий захист дає право на отримання дозволу на проживання з правом на роботу. Дозвіл буде дійсним протягом дії Статусу тимчасового захисту.

Особи, яким надано Статус тимчасового захисту мають право:

  • Працювати, як по контракту так і як фізична особа-підприємець;
  • На отримання допомоги, передбаченої в системі прийому;
  • На медичне обслуговування;
  • Діти до вісімнадцяти років також матимуть право на освіту на тих самих умовах, що і громадяни країни-члена Європейського союзу, яка прийняла переміщених осіб.

Хто може просити тимчасового захисту?

  1. Громадяни України, що знаходились в Іспанії до 24 лютого 2022 року і які внаслідок озброєного конфлітку, не можуть повернутися в Україну.
  2. Громадяни третіх країн або особи без громадянства, які легально проживали в Україні на підставі дійсного дозволу на проживання (постійного чи іншого студента), виданого відповідно до законодавства України, і не можуть повернутися до своєї країни чи регіону походження.
  3. Громадяни України, які до 24 лютого 2022 року перебували в нерегулярній ситуації в Іспанії та не можуть повернутися в Україну внаслідок збройного конфлікту:
  • Члени їхнх сімей (крім третього випадку нерегулярної ситуації):

(1). Дружина або фактичний партнер;

(2).  Неодружені неповнолітні діти або їх чоловік (дружина);

(3). Інші близькі родичі, які знаходять на їх утриманні.

У вказаних випадках йдеться про громадян України та членів їх сімей, які проживали на території України більше 5-ти років.

Як довго буде тривати СТАТУС ТИМЧАСОВОГО ЗАХИСТУ в Іспанії?

Статус тимчасового захисту буде тривати до 4 березня 2023 року. Якщо причини надання тимчасового захисту не зникнуть, ваш тимчасовий захист буде автоматично подовжено на 6 місяців двічі, тобто до 4 березня 2024 року. Якщо причини для тимчасового захисту і надалі матимуть місце, Європейська Комісія може запропонувати Раді продовжити тимчасовий захист ще на один рік (тобто до 4 березня 2025 року).

Які права надає СТАТУС ТИМЧАСОВОГО ЗАХИСТУ?

Статус тимчасового захисту дає такі права:

- Право на проживання

- Доступ до житла

- Соціальна допомога

- Медична допомога

- Опіка над дітьми та підлітками без супроводу

- Доступ до освіти для дітей та підлітків

- Доступ до ринку праці (відповідно до політики країн ЄС на ринку праці)

Чи тимчасовий захист діє лише в одній країні ЄС?

Відповідно до безвізового режиму, громадяни України мають право вільно пересуватися в межах Європейського Союзу після в’їзду на його територію протягом 90 днів. 

На основі цього ви можете обрати країну-член, де ви хотіли б користуватися правами на тимчасовий захист, чи приєднатися до своєї родини та друзів у країні-члені їхнього перебування. 

Після того як країна-член надала вам тимчасовий захист, ви все ще маєте право пересуватися в межах Європейського Союзу до 90 днів протягом 180-денного періоду. Але отриманими від тимчасового захисту правами ви зможете користуватися лише в країні-члені, яка надала вам дозвіл на проживання. 

Втім, інша країна-член на дискреційній основі також може прийняти рішення про надання вам іншого дозволу на проживання. Директива про тимчасовий захист діє у всіх країнах-членах ЄС крім Данії. Вона не застосовується в країнах Шенгенської зони, які не є членами ЄС (у Швейцарії, Норвегії, Ліхтенштейні, Ісландії).

Чи перешкоджатиме тимчасовий захист поданню заяви на отримання статусу біженця?

Ні. Право на тимчасовий захист є доповненням до права на звернення за міжнародним захистом (тобто права на статус біженця).

Особи, які мають право на тимчасовий захист, зазвичай можуть в будь-який час подати заяву про надання статусу біженця. 

Однак ви повинні знати, що метою надання тимчасового захисту є зменшення потреби у негайному зверненні за міжнародним захистом, оскільки тимчасовий захист забезпечує вас дозволом на проживання, а також пов’язаними з ним правами. Більше того, адміністративні формальності щодо тимчасового захисту зведено до мінімуму через невідкладність ситуації. 

Для порівняння, слід очікувати, що процедура розгляду заяви про міжнародний захист буде складнішою через поточні обставини, містити більше процесуальних кроків і, отже, займатиме набагато більше часу до її завершення. 

Якщо після розгляду клопотання про міжнародний захист притулок не надається особі, яка також має право на тимчасовий захист, ця особа продовжує користуватися тимчасовим захистом до закінчення його терміну дії.

Якщо особа на законних підставах перебувала або проживала в ЄС до 24 лютого 2022 року і не може повернутися в Україну. Чи буде надано такій особі тимчасовий захист?

Країни-члени можуть вирішити поширити тимчасовий захист на тих осіб, які виїхали з України до 24 лютого 2022 року з огляду на зростання напруженості, або які перебували на території Європейського Союзу (наприклад, через відпустку чи роботу) до цієї дати, і які внаслідок збройного конфлікту не можуть повернутися в Україну. Для отримання додаткової інформації, зв’яжіться з місцевими органами влади країни перебування. Якщо відповідна країна-член не надасть вам тимчасовий захист на дискреційній основі, ви завжди можете подати заяву на міжнародний захист.

Як ви можете отримати СТАТУС ТИМЧАСОВОГО ЗАХИСТУ?

Заява про надання тимчасового захисту подається особисто особою, яка зацікавлена в отриманні Статусу тимчасового захисту,  до посадових осіб Головного управління поліції міністерства внутрішніх справ (Policía Nacional).

Заява надається:

а) в Центрах прийому біженців, що знаходяться в підпорядкуванні Міністерства у справах інтеграції, соціального забезпечення та міграції;

б) у визначених відділеннях Національної поліції (для тих, хто не проживає в Центрах прийому біженців)

Деякі іспанські терміни, які вам допоможуть зоорієнтуватися в Іспанії:

Cita previa –  запис на прийом. 

Número de identidad de extranjerо (NIE) – ідентифікаційний номер іноземця.

Extranjeria – міграційна служба, займається прийомом, розглядом і прийняттям рішень по наданню дозволу на проживання в Іспанії.

Policía – національна поліція, яка відповідає за зняття відбитків пальців, видачу пластикових карток (ID), які посвідчуть особистість іноземця (TIE), а також пластикових карток студентів (NIE).

DGT управління дорожної служби, яка займається реєстрацією транспортних засобів, дорожніх штрафів та видачу водійських прав.

Варто зазначити, що у кожній провінції діють свої правила запису на прийому для оформлення статусу тимчасового захисту та відповідно порядок дій. Нижче наводимо деякі провінції, по яким володіємо актуальною інформацією:

Який порядок та строк розгляду заяви громадянина України про надання тимчасового захисту?

Заява про надання тимчасового захисту розглядається Управлінням у справах біженців Міністерства внутрішніх справ.

Рішення видається протягом 24 годин та включає дозвіл на проживання та дозвіл на працю для повнолітніх громадян.

Рішення про результати розгляду заяви повідомляється заявнику в електронному вигляді, поштою або видається на руки у відділку Національної поліції чи офісі у справах іноземців.

У наданні тимчасового захисту може бути відмовлено за результатами перевірки даних про судимість, а також якщо заявник може становити загрозу для національної безпеки країни.

Порядок дій в провінції ВАЛЕНСІЯ:

  1. Якщо ви проживаєте в організованих центрах прийому переселенців, працівники цих центрів нададуть вам всю необхідну інформацію та допоможуть знайти відповіді на ваші запитання.
  2. Якщо ви проживаєте у родичів, з іспанськими родинами чи винаймаєте житло самостійно, вам необхідно написати та надіслати електронного листа на електронну адресу: valencia.proteccioninternacional1@policia.es. Вас запишуть на чергу, згідно якої буде відбуватися обробка документів і реєстрацію осіб, які прибули.

У темі листа необхідно обов’язково зазначити: ASILO UCRANIA URGENTE

В електронному листі необхідно вказати:

  1. Ваше прізвище та ім’я;
  2. Кількість членів у вашій сім’ї, що прибули з вами;
  3. Адресу вашого місцезнаходження у Валенсії (навіть, якщо вона тимчасова);
  4. Номер телефону для контактів (при наявності);
  5. Дата вашого прибуття в Іспанію;
  6. Спосіб, в який ви прибули: літаком, автобусом, потягом, власним авто, тощо.

До електронного листа додати фотокопію всіх сторінок паспорту.

Отримавши ваш електронний лист, з вами зв’яжуться у порядку черги, щоб повідомити в який відділок поліції та в який день і час, вам необхідно прибути ОСОБИСТО для обробки ваших документів.

Порядок дій в провінції АЛІКАНТЕ:

Для подання документів в Аліканте обов’язково необхідно подзвонити на гарячу лінію і попросити сіту, оператори розмовляють українською мовою.

️ +34 910 474 444

Адреса центру прийому документыв в Аліканте: 

📍Ciudad de la luz

Avinguda de Jean Claude Combaldieu, s/n, 03008 Alacant (https://goo.gl/maps/JbkQvWj7kaNSxXCEA)

Порядок дій в МАЛАЗІ:

Якщо ви перебуваєте на півдні Іспанії і вам потрібна допомога, пишіть або телефонуйте в Коснульство України в Малазі:

 - на адресу: malagaucr@gmail.com, за номером +34952220615

Консульство в Малазі здійснює співробітництво з місцевими органами з питань розміщення, харчування та надання ектсренної допомоги.  

Порядок дій в провінції БАРСЕЛОНА:

Для подання документів в Барселоні обов’язково необхідно подзвонити на гарячу лінію і попросити сіту, оператори розмовляють українською мовою.

️ +34 910 474 444

З 18 березня 2022 р. в місті Барселона, розпочав роботу Центр з надання допомоги громадянам України за адресою:

Av.Reina Maria Cristina, s/n

Fira de Barcelona

Pabellón VII

Centro Permanente

( https://goo.gl/maps/eQ2pqB8HC3XbWC5C7 - павільйон 7).

СТАТУС БІЖЕНЦЯ

Статус біженця застосовують до людей, яких переслідують індивідуально через соціальну, політичну, расову групу. Це тривала і важка процедура, під час якої перевіряють особисті обставини кожної людини, що подає заяву.

Якщо людина подала заяву на статус біженця, то йому необхідно перебувати у тій країні, де було подано заяву. До того ж коли особа буде очікувати рішення вона не зможе виїхати до іншої країни.

Біженці мають право на житло, медичну допомогу, роботу, навчання, соціально-побутові послуги та укладання шлюбу.

Переваги та недоліки Статусу біженця чи Статус «тимчасового захисту» 

 

 

Статут тимчасового захисту

Статус біженця 

Строки отримання

Відразу після перетину кордону країни ЄС (Іспанії)

В різних випадках від 3 до 12 місяців 

Можливість виїзду з території країни

Особа має право виїхати до іншої країни

Особа не має права на виїзд до іншої країни і повинна залишатися протягом всього строку розгляду заяви для отримання статусу біженця 

Документи, що надаються та які отримує 

У особи залишаються всі документи і особа отримує особистий номер (NIE) в Іспанії

Особа віддає свій паспорт на весь час розгляду заяви на отримання статусу біженця і після задоволення заяви отримує відповідне посвідчення статусу біженця

Можливість працевлаштування

Особа може відразу працевлаштуватися

Особа може працевлаштуватися після отримання статусу біженця

Можливість відмови у наданні статусу

Надається всім громадянам

Може бути відмовлено

Можливість повернення до України

У будь-який час

Після закінчення строку на який було надано статус біженця

Можливість орендувати житло

Відразу після отримання статусу

Відразу після отримання статусу

Можливість отримання освіти

Відразу після отримання статусу

Відразу після отримання статусу

Щомісячна грошова допомога

Надається 

Надається

Отримання медичної допомоги

Надається

Надається

Ми б рекомендували перетинати кордон як звичайний громадянин, без отримання статусу біженця. Український біометричний паспорт дозволяє українцю перебувати 90 днів на території будь-якої країни ЄС. За цей час громадянин України можете або поїхати до іншої країни ЄС та оформити там статус біженця або оформити статус тимчасового захисту. Тобто необов’язково зупинятись у країнах, які межують з територією України, в т.ч Польщі.

Реєстрація українців в країні перебування, порядок і строки

Ви маєте можливість зареєструватися в країні перебування протягом 90 календарних днів від дати перетину кордону країни Європейського союзу.

Для отримання тимчасового захисту вам необхідно звернутися до місцевих органів, інформація по яким надана у розділі СТАТУС ТИМЧАСОВОГО ЗАХИСТУ.

Навчання в школах для українців Іспанії

Які документи необхідні, щоб записати дитину до школи?

У звичайний час для оформлення дитини до школи потрібні:

⁃ закордонні паспорти батьків або резиденції. Якщо немає двох паспортів батьків, хоч би один.

⁃ свідоцтво про народження дитини з присяжним перекладом іспанською мовою

⁃ прописка

 

Процес оформлення до школи:

⁃ потрібно взяти Cita previa (призначену зустріч) до Консорціуму та прийти з усіма переліченими вище документами.

У Консорціумі перевіряють наявність місць у державних школах, що знаходяться в районі місця прописки та визначать дитину до доступної школи.

Якщо батьки хочуть самі вибрати школу, потрібно переглянути весь список шкіл, дзвонити до кожної, дізнаватися про наявність вільних місць.

Але якщо батьки знайшли школу, що цікавить, і дізналися про наявність місць, можна при подачі документів до Консорціуму, в заяві вказати бажану школу. Тоді дитина туди й потрапить.

Індивідуальний вибір школи виходячи з ваших запитів можливий. Переведення та супровід при оформленні дитини до школи – це платна послуга.

Можна записати дитину до школи лише за місцем прописки або до будь-якої школи за бажанням?

Консорціум розподілить дітей у регіоні прописки. Можна зробити запит на школу, яка знаходиться поза зоною. прописки. Але Консорціум розгляне запит, врахує всі за і проти та надасть відповідь. Як позитивну, і негативну.

Всі школи в Барселоні навчають каталонською мовою?

Усі державні школи в Каталонії ведуть освіту каталонською мовою.

У приватних левова частка предметів дається каталонською.

Деякі школи є тримовні (іспанська, англійська, каталонська) Але на англійську в цих школах припадають не надто важливі уроки: малювання, фізкультура тощо.

Скільки коштує приблизно навчання в школі?

У Барселоні вартість освіти в приватній школі +обіди – це 270–900€/міс.

Державні школи також беруть плату за навчання, вірніше річний внесок на матеріали, підручники тощо. Наприклад, 150-300 € / рік. Плюс оплачуються обіди.

У який клас оформлять дитину? У той же, що і в Україні чи класом нижче?

В Іспанії оформляють до школи за роком народження дитини. В Іспанії немає тієї класифікації класів, до якої ми звикли в Україні.

Якщо дитина вільно володіє англійською їй не потрібні сертифікати, що підтверджують ці знання, щоб вступити до школи?

У приватних школах, де потрібне знання англійської мови, проводять вступну співбесіду, щоб розуміти рівень мови дитини. І чи достатньо його для вступу до шкіл.

Чи можна їхати далі до іншої країни ЄС після перетину кордону з країною без візи

У випадку, якщо громадянин України перетнув кордон з Польщею по біометричному закордонному паспорту громадянина України то він вільно може їхати в інші країни ЄС. 

У випадку, якщо громадянин України перетнув кордон з Польщею по будь-якому іншому документу, а не по біометричному паспорту, то громадянину необхідно звернутися до посольства/консульства тієї країни до якої він планує їхати далі для уточнення подальших дій і можливості перетину кордону країни до якої ви хочете виїхати. (вказане рекомендує робити польська влада для уникнення в подальшому не порозумінь на кордоні, до країни якої прямує українець).

Пункти допомоги - інформація для громадян України

Якщо ви прибули в Барселону і потребуєте проживання чи харчування, звертайтесь:

В першу чергу:

🏥З 09:00 до 21:00 

Червоний Хрест за адресою:  

Carrer de Joan d'Àustria, 118 (https://goo.gl/maps/ebgQrXsx2tWHGHx16)

або

🏥 З 90:00 до 20:00 

Центр по работі з громадянами України в Барселоні, який знаходиться в павільйоні номер 7 виставкового центру   (https://goo.gl/maps/EQzdjN7WJArZxVaN9 ) Фіра на площі Іспанії. 

Pl. de Carles Buïgas, 7 (https://goo.gl/maps/kvhg2eJVzqQgLyLk8)

У цьому Центрі ви можете подати клопотання на участь у програмі «Червоного Хреста» з тимчасового безкоштовного розселення (оформлюється відразу), подати клопотання на отримання тимчасового, міжнародного захисту (виключно за попереднім записом).

ЦІЛОДОБОВО

🏥 Соціальний центр за адресою 

Carrer de la Llacuna, 25 (https://goo.gl/maps/4QawJPV3pFoJPD1DA)

Цей центр є посередником і працює з Червоним Хрестом. Тому, звичайно краще звертатися до перших двух.

🦮🐈 Якщо ви приїхали із тваринами без документів і прививок, вас також приймуть в зазначених центрах Червоного Хреста. Для вас знайдуть житло і зроблять документи вашим улюбленцям. 

Корисні контакти та посилання в Іспанії:

- консультації для громадян України українською мовою гарячою лінією за телефоном: +34-91-047-44-44

- Громадяни України також можуть звертатися щодо тимчасового захисту за консультацією до соціальної служби Samur Social(телефонувати на екстрений номер 112, безкоштовно);

- номер телефону екстреної служби в Іспанії 112;

- номер телефону поліції 091;

- у разі необхідності пошуку житла в Іспанії на безоплатній основі працює офіційний ресурс «Прихисток»: https://prykhystok.in.ua/

У Барселоні громадянам України допомагають такі організації: ACCEMCEAR і Червоний хрест.

Контактні дані посольства України в Іспанії:

Вул. Ронда де Абубійя, 52 28043 Мадрид, Іспанія

Тел.: +34-917-48-93-60; +34-910-18-14-16

https://spain.mfa.gov.ua/informaciya-dlya-peremishchenih...

Електронна пошта

emb_es@mfa.gov.ua

ukrembassy.esp@gmail.com

Сторінка в Фейбуці з інформацією для українців від посольства України в Іспанії https://www.facebook.com/Embajada-de-Ucrania-en-el-Reino.../

Громадяни України, які прибули до м. Мадрид, можуть звертатися з питання тимчасового розміщення (з харчуванням) за такими адресами:

Центр для тимчасово переміщених осіб «Лас Караколас»

проспект дель Майоразго, б/н, 28051, м. Мадрид «Las caracolas»

Av. del Mayorazgo, s/n, 28051, Madrid

Центр з надання інформації, прийому та розміщення українських тимчасово переміщених осіб у м. Посуело де Аларкон, провінція Мадрид

Шосе де Карабанчель а Аравака, 91

28233, м. Посуело де Аларкон, провінція Мадрид

Carr. de Carabanchel a Aravaca, 91,

28223, Pozuelo de Alarcón, Madrid

Інформація про відділки поліції в інших містах які здійснюють прийом документів від громадян України, наступні:

TARRAGONA. Plaza Orleans, s/nº, tel. 977-249844

GIRONA. Gran Via Jaume I, nº 17 , tel.972-225553, 972-225557

LLEIDA. Calle Ensenyança, nº 2., tel. 973-728512, 973728500

VALENCIA. Calle Bailén, nº 9.

ALINCANTE. Ciudad de la Luz, Avda. Jean Claude Cambaldiu, s/nº

CASTELLON.  Calle Río Sella, nº 5

MALLORCA. Calle Simo Ballester, nº 8.

IBIZA. Avda. de la Pau, s/nº

Перетин кордону з домашніми тваринами. Необхідні документи

Для тварин, які прибули з України Generalitat de Catalunya та Departamento de Agricultura склали перелік правил та вимог.

Усі, хто прибув: собаки, кішки, тхори, повинні бути перевірені, оглянуті та внесені у базу даних.

Чіпування: при відсутності чіпу, тварина обов’язково підлягає чіпуванню. Якщо чіпування є – необхідно внести в базу.

Документи: необхідно актуалізувати дані паспортів, які є в наявності. При їх відсутності – оформити нові.

Вакцинації тварин: Всім тваринам, які прибули в Іспанію, необхідно здати кров на наявність антитіл на сказ і повторити вакцинацію.

Всі тварини до отримання результатів аналізу повинні знаходитися на домашньому карантині і не покидати місце проживання. При наявності інших тварин, вони повинні також бути вакциновані. У випадку необхідності виходу на вулицю (вигул собак), забороняється відвідування собачих майданчиків. Тварина має бути в наморднику, прогулка має тільки на поводку і без контакту з іншими тваринами. Всі обстеження та оформлення здійснюються безкоштовно.

Якщо ви не змогли знайти відповідь на своє запитання, ви можете зв’язатися з нами legal@we4ua.com та заповнити відповідну форму для запиту за посиланням під цим текстом.

Форму запиту Ви можете заповнити англійською мовою, а у разі неможливості — заповніть українською мовою.

Зверніть увагу, що з метою уникнення зайвого листування, питання Вам слід ставити якомога чіткіше, а при необхідності — прикладіть скан (фото) Ваших документів, щоб відповідний фахівець зміг чітко зрозуміти суть проблеми\поставленого питання.

Наші волонтери з’єднають Вас з юристом відповідної країни для отримання фахової консультації.

Звертаємо уваги, що через велику кількість запитів відповідь буде надана не раніше ніж за 24 години, а ті запити, що викладені українською — будуть оброблені із врахуванням часу на переклад тексту запиту на іноземну мову.