WE4UA

Отримай безкоштовну юридичну консультацію

Оберіть країну і послугу та отримай допомогу

Дивіться відео про нашу організацію

Юридичні консультації

Хорватія

Хто може виїхати за кордон

1.1. жінки;

1.2. діти;

1.3. люди з обмеженими можливостями (мають інвалідність);

особи з інвалідністю І та ІІ груп, незалежно від віку, можуть перетинати державний кордон України за наявності одного з таких документів:

- довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією;

- посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»;

- довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.

1.4. чоловіки старше 60-ти років;

1.5 чоловіки віком від 18 до 60-ти років у випадку наявності однієї з нижче наведених обставин:

- має посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік;

- має висновок військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби;

- на утриманні у чоловіка перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;

- самостійно виховує дитину (дітей) віком до 18 років;

- на утриманні у чоловіка є дитина з інвалідністю;

- є усиновителем, опікуном;

- близькі родичі чоловіка загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції.

Повну інформацію про підстави та порядок перетину кордону, необхідні документи, пункти пропуску кордону, допомогу з евакуацією з України Ви можете отримати за посиланням нижче.

Способи перетину кордону громадянами України

Перетнути кордон Хорватії ви можете через суміжні держави, зокрема через Словаччину, Польщу, Молдову, Румунія та Угорщину. Так, до кордонів зазначених країн, ви можете добратись на власному авто, пішки, автобусом або поїздом.
Хорватія можете перетнути в будь-якому з діючих прикордонних пунктів пропуску. Найчастотніші пункти пропуску для в’їзду:

• Ґорічан,
• Ґорічан ІІ,
• Копривница,
• Мацель
• Дубошевица.

Але, якщо ви плануєте добиратись через Угорщину, слід мати на увазі, що пункт пропуску в Чопі можливо перетнути лише на автомобілі або поїзді.
Так, громадяни, що мають намір виїхати за кордон на власному автомобілі, не потребують полісів страхування "Зелена картка". Але, після перетину кордону необхідно подбати про його наступне оформлення.
На сайті Укрзалізниці за посиланням: https://uz-vezemo.com/?fbclid=IwAR0P87VHKvBmD36KXE14ltSk4WTpIbzyTU_QjQiK0yCpiNOY2_V4U-C2bQI, ви можете відстежувати графік відправлення евакуаційних безкоштовних поїздів у необхідному вам напрямку.
На сайті Державної прикордонної служби України можна перевірити актуальний перелік пунктів пропуску, які функціонують та переглянути інтерактивну мапу пунктів пропуску/КПВВ, де також є інформація про завантаженість.
Крім того, ДПС України запустила сервіс Кордон on-line , де в режимі реального часу через камери можна спостерігати за рухом на окремих пунктах пропуску.
Так, перетнувши кордони суміжних країн з Україною, ви можете скористатись безкоштовним проїздом, які країни гарантують для українців, зокрема:
У Польщі – безкоштовний поїзд РКР, Polferries, які курсують по регіонам Польщі; безкоштовний проїзд на автобусах компанії Flixbus; компанія Deutsche Bahn надає безкоштовний проїзд на поїзді Eurocity з Польщі до Німеччини; авіакомпанія LOT надає для біженців льготні тарифи.
В Угорщині - безкоштовний поїзд MAV з «білетом солідарності»;
В Руминії – поїзд CFR з білетом «Допоможи Україні» та маршрутним автобусом STB; біженці можуть скористатись компанією Romfour, яка організовує автобусні перевезення в Італію та інші європейські міста;
В Словаччині – безкоштовний поїзд ZSSK.
Окрім того, авіакомпанія Wizz Air пропонує українським біженцям 100 000 безкоштовних місць на всіх рейсах континентальної Європи, що вилітають із країн, що мають спільні з Україною кордони.

На підставі яких документів можна перетнути кордон

Кордон з Хорватією можна перетнути на підставі одного з документів:
Для дорослих – будь-який національний документ, що посвідчує особу, зокрема:
• біометричний закордонний паспорт громадянина України;
• небіометричний закордонний паспорт громадянина України;
• внутрішній паспорт України у вигляді книжечки;
• внутрішній паспорт у вигляді пластикової картки.
Для дітей:
• свідоцтво про народження;
• довідка, що підтверджує народження дитини, що видана лікувальним закладом;
• національний документ, що посвідчує особу (за наявності).
При цьому, дозволяється перетнути кордон дитині, яка не має при собі жодних документів, але у супроводі батьків за умови виконання формальностей Генеральним інспектором прикордонної поліції.

Щодо отримання згоди одного з батьків для виїзду неповнолітніх дітей за кордон

 Дитину може супроводжувати один із батьків, баба, дід, повнолітній брат, сестра, мачуха, вітчим або інша особа, уповноважена одним з батьків. При цьому, у такому випадку для виїзду дитини повинні бути наявні документи, що підтверджують сімейні зв’язки супроводжуючої особи з дитиною (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо)
Нотаріально посвідчений дозвіл іншого із батьків не потрібен.
Однак, у випадку виїзду дитини в супроводі особи, яка не є одним із її батьків, бабою, дідом, братом, сестрою, мачухою або вітчимом нотаріально посвідчений дозвіл одного із батьків є необхідним.

Виїзд за кордон на власному автомобілі та які документи необхідно мати з собою

Виїзд за кордон на власному автомобілі дозволяється в’їзд автомобілів без Зеленої Карти. Але, після перетину кордону необхідно подбати про його наступне оформлення.

Документи, які необхідно мати з собою для перетину кордону:
- посвідчення водія, яке відповідає міжнародним вимогам.
- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт), у якому особиста інформація повинна дублюватися латиницею.
- розпізнавальний знак України на автомобілі (UA – розміщується на транспортних засобах позаду).
- державний номерний знак на автомобілі. Якщо у вас індивідуальний номерний знак автомобіля, пам’ятайте, що він діє лише на території України. За кордон можна виїжджати лише на державних номерних знаках.

Перетин кордону з домашніми тваринами. Необхідні документи

В’їхати з твариною на територію Хорватії ви можете без жодних документів на тварину, не потрібно надавати ветеринарних довідок або їх паспортів. Однак, якщо ви з собою взяли собаку, то необхідно заповнити відповідну форму за посиланням: Obrazac prijave dopreme kucnog ljubimca.docx (live.com), яку після заповнення надіслати на адресу: veterinarstvo@mps.hr.

Після отримання вашої інформації до вас буде надіслано ветеринарного інспектора, який визначить заходи,  які необхідно вжити щодо ідентифікації собаки шляхом чіпування та вакцинації проти сказу і обов’язкової реєстрації. Ветінспектор надасть вам усю необхідну інформацію щодо проведення цієї процедури. Ці заходи є безкоштовними для власників, які переселяються разом зі своїми домашніми тваринами з України.

Однак, уряд Хорватії просить вас, до приїзду ветеринарного інспектора обмежити контакти Вашого улюбленця з іншими тваринами та сторонніми особами.

 

Що робити після приїзду до країни (Хорватія)

Якщо у вас немає організованого проживання в Хорватії, ви можете повідомити про це на пункті пропуску через кордон, після чого вас буде направлено до організованого житла в центрах прийому біженців. Проживання в центрі прийому тимчасове, як правило до 48 годин. Після того, вам буде запропоновано більш тривале житло. У центрах прийому вас зустрінуть працівники Цивільної оборони, поліції та Хорватського Червоного хреста. Хорватський Червоний хрест за допомогою заповненої форми внесе ваші дані в реєстр, щоб ви могли отримати право на психосоціальну допомогу, гуманітарну допомогу та для потреб Служб розшуку. Ви маєте право на тимчасовий захист, як вид швидкої гуманітарної допомоги.

Якщо у вас є індивідуальне приватне житло у родичів, друзів тощо, вам слід звернутися до відділення поліції або відділку за адресою проживання, де ви можете подати заяву на отримання тимчасового захисту. Якщо ви не бажаєте звертатися за наданням статусу тимчасового захисту, повідомте поліції свою адресу короткочасного перебування та будь-яку зміну адреси. Таким же чином повідомляйте про будь-які зміни вашої адреси короткочасного перебування.

Зокрема, пошук житла можете здійснювати за посиланням:


       Мапа з розміщенням у різних країнах світу: 

https://mapahelp.me/

shelter for ukraine (google.com)

 

 Подати заявку на проживання 

https://www.ukrainenow.org/looking-for-help-abroad

https://unitedforukraine.org/

https://www.host4ukraine.com/

https://ukrainesupport.net/uk

https://forms.monday.com/forms/c51318760da822e2990f3c43f95dfd15?r=use1&fbclid=IwAR3TAIoCap-8s5pghCfRqna2PM2OrPmby4oyTaIY4knkZMp5Wh1wZD2Ntwk

 

Інформація про житло і центри прихистку - https://hrvatskazaukrajinu.gov.hr/інформаціі/житло/170 

 

 Сайт для пошуку житла - https://www.njuskalo.hr/nekretnine 

Документи, необхідні на кордоні та для подальшого перебування на території країни (Хорватія)

Усі документи, що підтверджують вашу особу, особу ваших дітей є корисними. Якщо у дитини немає посвідчення особи або паспорта, свідоцтво про народження стане в нагоді. Додатково буде в нагоді взяти медичну документацію, документи про родинні зв’язки, освіту.
Документи, що посвідчують особу України і приймаються в Хорватії:
• біометричний закордонний паспорт громадянина України
• небіометричний закордонний паспорт громадянина України
• внутрішній паспорт України у вигляді книжечки.
• внутрішній паспорт у вигляді пластикової картки.
Для дітей документом, що посвідчує особу може слугувати свідоцтво про народження.

COVID - карантин, тести у країні (Хорватія)

Як повідомляє в Facebook посольство України в Хорватії, в період до 31 липня для в'їзду на територію Хорватії необхідні (один з них):
- документ, що підтверджує негативний ПЛР-тест, зроблений не пізніше ніж за 72 годин з моменту тестування до моменту перетину хорватського кордону, або швидкий тест на антиген — RAT на SARS-CoV-2, зроблений не пізніше 48 годин до моменту перетину кордону;
- сертифікат про вакцинацію двома дозами препаратом від COVID, визнаним в країнах-членах ЄС (Pfizer, Moderna, AstraZeneca, SinoPharm);
- медична довідка про те, що людина одужала від COVID-19 і отримала 1 дозу вакцини протягом 6 місяців після зараження вірусом, за умови, що особа була щеплена в межах 210 днів до моменту перетину кордону;
- позитивний результат ПЛР-тесту, або швидкого тесту на антиген, що підтверджує одужання, який був проведений за попередні 180 днів, або довідка про одужання від COVID-19.
При відсутності необхідного медичного документа в'їзд до Хорватії може бути за умови подальшого перебування на самоізоляції і здачі тестів на території країни за свій рахунок. Після отримання результатів тестів турист буде звільнений від самоізоляції. При відсутності можливості здачі тестів самоізоляція триває 10 днів.
Крім того, від обов'язку тестування звільняються діти до 12 років, за умови, що вони подорожують з батьками або опікунами, що мають негативний ПЛР-тест, швидкий тест на антиген або підтвердження про перенесене захворювання.

Статус біженця чи Статус «тимчасового захисту» у країні (Хорватія)

Зверніть увагу, що статус біженця та статус особи під тимчасовим захистом суттєво відрізняються (у строках прийняття рішення про надання статусу, свободі вибору місця проживання, можливостях пересування тощо). 

Тимчасовий захист

Ви маєте право на тимчасовий захист відповідно до рішення уряду Республіки Хорватія, якщо Ви:

• громадяни України і члени сім’ї громадянина України, які проживали в Україні станом на 24 лютого 2022 року;
• особа без громадянства і громадяни інших третіх країн, які в Україні отримували міжнародний або аналогічний національний захист станом на 24 лютого 2022 року і члени їхніх сімей, які в Україні мали дозвіл на проживання станом на 24 лютого 2022 року;
• громадяни інших третіх країн, які в Україні мали чинне постійне проживання станом на 24 лютого 2022 року відповідно до українських законів і які не можуть повернутися у свою державу чи регіон походження на безпечних та тривалих умовах;
• переміщені громадяни України і члени сім’ї громадянина України, які безпосередньо напередодні 24 лютого 2022 року виїхали з території України через небезпеку та у зв’язку зі збройним конфліктом не можуть повернутися до України.
Членом сім’ї є шлюбний або позашлюбний партнер, неповнолітні діти незалежно від того, чи народилися вони в шлюбному чи позашлюбному союзі або ж усиновлені діти та інші близькі родичі, які на момент настання обставин, пов’язаних з переміщенням осіб з України, проживали у спільному домашньому господарстві та на той час повністю або значною мірою залежали від опіки цих осіб.

Тимчасовий захист не означає отримання статусу біженця, втім, особи, які отримали тимчасовий захист в ЄС (Хорватія є членом ЄС), можуть у будь-який час подати заявку на отримання статусу біженця.

Для отримання статусу тимчасового захисту, необхідно подати відповідну заяву до відділення/дільниці поліції. При цьому, в заяві слід зазначити вашу адресу проживання в Республіці Хорватії та додати наступні документи:

  • договір про оренду житла,
  • документ про право власності або
  • заяву власника нерухомості про згоду на реєстрацію зазначеної особи за цією адресою та копії посвідчення особи (документа) власника нерухомості.

Ви також можете подати заяву на тимчасовий захист онлайн через додаток – croatia4ukraine

  Якщо ви перебуваєте в закладах Колективного проживання переміщених осіб, вам не потрібно йти до дільниці чи управління поліції, ви можете подати Заяву на отримання тимчасового захисту у відповідному закладі, звернувшись до чергового співробітника Міністерства внутрішніх справ чи працівника дільниці/управління поліції.

У центрах прихистку Заяви на отримання тимчасового захисту не подаються, оскільки вони розраховані на коротший термін перебування особи (до 48 годин).

 Після подання заяви на надання тимчасовий захист, вам буде видано посвідчення іноземця, якому надано тимчасовий захист. Зазначене посвідчення – є найважливішим вашим документом у Хорватії, на основі якого ви користуєтесь своїми всіма правами, тому його слід завжди носити з собою.

Тимчасовий захист надається до 4 березня 2023 року. Якщо причини для надання тимчасового захисту будуть актуальними і далі, тимчасовий захист буде автоматично продовжено двічі на 6 місяців, тобто до 4 березня 2024 року. Якщо причини для надання тимчасового захисту триватимуть довше, Комісія може запропонувати Раді ЄС продовжити тимчасовий захист ще на один рік (тобто до 4 березня 2025 року).

 

Як особа, яка перебуває під тимчасовим захистом, ви маєте право на:

  • проживанняна час тимчасового захисту;
  • Посвідчення (ідентифікаційну картку) іноземця, якому надано тимчасовий захист,яке вважається дозволом на проживання;
  • pоботу без дозволу на проживання та роботу або довідки про роботу;
  • право на охорону здоров’я, медичне обслуговування- пред'явивши Посвідчення (ідентифікаційну картку) іноземця, якому надано тимчасовий захист, Ви реалізуєте всі права з обов'язкового медичного страхування, а влаштувавшись на роботу, отримаєте картку медично застрахованої особи;
  • основні засоби для життя та проживання;
  • початкову та середню освіту на тих самих умовах, що й громадяни Хорватії;
  • возз’єднання сім’ї;
  • інформацію про права та обов’язки.

Як іноземець під тимчасовим захистом, Ви зобов’язані:

  • поважати Конституцію, закони та інші нормативні акти Республіки Хорватія;
  • співпрацювати з державними органами Республіки Хорватія та центрами розміщення та діяти відповідно до їх правил, заходів та інструкцій;
  • пройти перевірку та ідентифікацію особи;
  • за необхідності пройти медичний огляд;
  • повідомляти про зміну місця проживання до Міністерства внутрішніх справ протягом двох днів з дня зміни місця проживання.

Статус біженця

Статус біженця застосовують до людей, яких переслідують індивідуально через соціальну, політичну, расову групу. Це тривала і важка процедура, під час якої перевіряють особисті обставини кожної людини, що подає заяву.

Якщо людина подала заяву на статус біженця, то йому необхідно перебувати у тій країні, де було подано заяву. До того ж коли особа буде очікувати рішення вона не зможе виїхати до іншої країни.

Біженці мають право на житло, медичну допомогу, роботу, навчання, соціально-побутові послуги та укладання шлюбу.

Щоб отримати статус біженця (притулок) в Хорватії, необхідно пройти ряд процедур:

  1. Подати запит на присвоєння статусу біженця - це прохання розглядає імміграційна влада Хорватії.
  2. Оселитися в спеціальному центрі для біженців і заповнити всі необхідні анкети. Після цього вимушеного мігранта сфотографують, знімуть відбитки пальців і проведуть медичне обстеження.
  3. Пройти інтерв'ю, яке проводить офіцер імміграційної служби у справах біженців на хорватській мові або на рідній мові мігранта (послуги перекладача надаються безкоштовно).

Підсумки інтерв'ю стануть підставою для подальшого розгляду справи вимушеного мігранта. Під час інтерв'ю важливо бути уважним при викладі біографії і розповіді про причини, які змусили покинути рідну країну.

Особливу увагу слід звернути на питання в'їзду в країну. Нелегальний в'їзд в теорії можливий, але в зв'язку з посиленням пропускного контролю на практиці це зробити складно. Та й інтерв'ю вийде занадто деталізованим, що може негативно вплинути на процес прийняття рішення.

Якщо імміграційна влада Хорватії ухвалили позитивне рішення про присвоєння статусу біженця, то вимушеного мігранта і всім членам його сім'ї видається терміновий вид на проживання на термін, що не перевищує 5 років. Через три роки після цього справа біженця переглядається. Це робиться з метою з'ясувати, чи не змінилися обставини, що змусили покинути вихідну країну. Якщо ситуація змінилася, біженцю пропонують повернутися назад, якщо ж ні - дозвіл продовжується.

Також біженець може отримати безстроковий ВНЖ. Слід зауважити, що ВНЖ може бути виданий тільки в тому випадку, якщо біженець прожив в цьому статусі на території країни 10 років.

В обох випадках вимушені переселенці зможуть отримати дозвіл для оформлення на роботу. Що стосується гарантій, то ніхто і ніколи не зможе дати стовідсоткової гарантії, що питання про присвоєння статусу біженця буде вирішене позитивно.

Переваги та недоліки Статусу біженця чи Статус «тимчасового захисту»

 

 

Статут тимчасового захисту

Статус біженця

Строки отримання

Одразу після подання заяви

Близько 6 місяців

Можливість виїзду з території країни

Особа має право виїхати до іншої країни

Особа не має права на виїзд до іншої країни і повинна залишатися протягом всього строку розгляду заяви для отримання статусу біженця

Документи, що надаються та які отримує

Особа залишає свій паспорт при собі, отримує посвідчення іноземця, якому надано тимчасовий захист.

Особа віддає свій паспорт на весь час розгляду заяви на отримання статусу біженця і після задоволення заяви отримує вид на проживання

Можливість працевлаштування

Особа може відразу працевлаштуватися

Особа може працевлаштуватися після отримання статусу біженця

Можливість відмови у наданні статусу

Може бути відмовлено

Може бути відмовлено

Можливість повернення до України

У будь-який час

Після закінчення строку на який було надано статус біженця

Можливість орендувати житло

Відразу після отримання статусу

Відразу після отримання статусу

Можливість отримання освіти

Відразу після отримання статусу

Відразу після отримання статусу

Щомісячна грошова допомога

Надається

Надається

Отримання медичної допомоги

Надається

Надається

Ми б рекомендували перетинати кордон як звичайний громадянин, без отримання статусу біженця. Український біометричний паспорт дозволяє українцю перебувати 90 днів на території будь-якої країни ЄС. За цей час громадянин України можете або поїхати до іншої країни ЄС та оформити там статус біженця або оформити статус тимчасового захисту.

Реєстрація українців в країні перебування (Хорватія), порядок і строки

Після того, як громадяни України перетнувши кордон Хорватії, визначились з місцем проживання, їх необхідно пройти процедуру реєстрації в органах поліції Хорватії. Після проходження зазначеної процедури, українцю видається картка іноземця, що знаходиться під тимчасовим захистом.

Однак, якщо ви не бажаєте подавати клопотання про тимчасовий захист, власник нерухомості або ви особисто повідомляєте про ваше короткочасне перебування/проживання та реєструєтеся у компетентному управлінні поліції або відділку поліції за місцем проживання з поданням заповненої відповідної форми та надання додаткових копій документів:

- документ, що посвідчує особу переміщеної особи з України;

- договір про оренду житла, правовстановлюючий документ або заява власника нерухомості про згоду реєстрації зазначеної особи за цією адресою та посвідчення особи (копія документа) власника нерухомості.

 Ви можете повідомити про короткострокове перебування особисто в поліцейському відділенні або дільниці поліції за адресою проживання. За інформацією щодо можливості реєстрації короткочасного перебування за допомогою електронної пошти звертайтеся до відділень/дільниць поліції.

Також, слід звернути увагу, що реєстрація в організації Хорватського Червоного Хреста не вважається поданням Заяви на отримання тимчасового захисту. Статус тимчасового захисту знаходиться під юрисдикцією Міністерства внутрішніх справ, і його регулюють співробітники, які займаються питаннями міжнародного захисту!

Влаштування на роботу (Хорватія)

Якщо ви вирішите влаштуватися на роботу, Хорватська служба зайнятості (хорв. Hrvatski zavod za zapošljavanje (HZZ)) нaдaсть вaм допомогу в пошуку роботи. Для прaцевлaштувaння в Хорватії не потрібен дозвіл на проживання та роботу або свідоцтво про реєстрацію прaцевлaштувaння.
Співробітники Хорвaтської служби зaйнятості в центрaх прийому та місцях колективного розміщення нaдaють громaдянaм Укрaїни необхідну інформaцію про можливості працевлаштування.
Проте громадяни України не можуть бути зареєстровані в офіційному обліку безробітних Хорвaтської служби зaйнятості. Для цього їм необхідно врегулювати своє перебування в Республіці Хорватія, отримати пaспорт громaдянинa Республіки Хорвaтія тa особистий ідентифікaційний номер (хорв. OIB).
Номери телефонів Хорвaтської служби зaйнятості для громaдян Укрaїни:
✔️+ 385 99 5248 574
✔️+ 385 99 5276 079

Фінансова і медична допомога українцям в країні (Хорватія).

Загальна сума одноразової допомоги може становити до 2500 хорватських кун (10681,09 грн) нa рік для особи, якa проживaє сaмa, або до 3500 хорватських кун (14953,52 грн) нa рік для домогосподарства. Заява нa нaдaння мaтеріaльної допомоги подається Центру соціального захисту населення за місцем проживaння.
Окрім того, ви мaєте прaво нa медичну допомогу, тобто право на лікування гострих станів та хронічних захворювань у лікаря сімейної медицини, лікaря-педіатрa, лікaря-гінекологa, a тaкож нa отримaння невідкладної стоматологічної допомоги.
У рaзі незначних проблем зі здоров’ям зверніться до лікаря в нaйближчій поліклініці (хорв. dom zdravlja).
У рaзі потреби в подальшій діагностиці вас направлять на обстеження до лікaря-спеціаліста або на стаціонарне лікування. При невідклaдному стaні телефонуйте за номерами 194 чи 112 або зверніться до медичного працівникa відділення невідкладної допомоги (хорв. hitni prijem) у найближчій лікaрні.

Навчання в університетах і школах для українців в країні (Хорватія)

Діти, які перебувають під тимчасовим захистом, мають право розпочати або продовжувати початкову та середню освіту в Хорватії на тих самих умовах, що й громадяни Хорватії.
Щоб записати вашу дитину до початкової школи (в Хорватії з 1-го до 8-го класу), слід звертатися до найближчої початкової школи. Педагогічні працівники поспілкуються з вами, визначать, до якого класу слід записати дитину.
Школа забезпечить підручниками та організує підготовчі курси з хорватської мови для всіх учнів. Якщо у вас є документи про попередню освіту, обов’язково візьміть їх із собою.
Щоб записати дитину до середньої школи (в Хорватії після 8-го класу початкової школи), слід звертатися безпосередньо до бажаної середньої школи. Педагогічні працівники поспілкуються з вами, визначать, до якого класу записати Вашу дитину і яка саме програма буде для неї найкращою.
Школа організує підготовчі курси з хорватської мови для всіх учнів. Якщо у вас є документи про попередню освіту, обов’язково візьміть їх із собою.
Щоб записати дитину до дитячого садка, слід звертатися до найближчого дитячого садка за місцем проживання. Директори дитсадків нададуть вам всю необхідну інформацію про наявність вільних місць, можливості та інші умови для зарахування до садочка.
Райони та міста по всій Республіці Хорватія мають різні програми надання субсидій витрат на харчування, транспорт, закупівлю підручників для учнів середньої школи, позакласну роботу. Всю інформацію про це надасть навчальний заклад.
Українські студенти як особи, які перебувають під тимчасовим захистом, мають ті самі права у сфері освіти, що й хорватські студенти. Отже ви маєте право продовжувати здобуття вищї освіти, а рішення про зарахування приймають на відповідних факультетах з огляду на наявність вільних місць та інші критерії.

Чи можна їхати далі до іншої країни ЄС після перетину кордону з Хорватією без візи

У випадку, якщо громадянин України перетнув кордон з Хорватією по біометричному закордонному паспорту громадянина України то він вільно може їхати в інші країни ЄС.
У випадку, якщо громадянин України перетнув кордон з Хорватією по будь-якому іншому документу, а не по біометричному паспорту, то громадянину необхідно звернутися до посольства/консульства тієї країни до якої він планує їхати далі для уточнення подальших дій і можливості перетину кордону країни до якої ви хочете виїхати. (вказане рекомендує робити хорватська влада для уникнення в подальшому не порозумінь на кордоні, до країни якої прямує українець).
Так, лоукостер Wizz Air надає українським біженцям 100 000 безкоштовних білетів на рейси, що вилітають із Хорватії. При бронюванні та реєстрації необхідний дійсний український паспорт – ви повинні ввести Міжнародний український номер паспорта в нижньому полі при пошуку рейсу. Ви можете взяти з собою ручний багаж безкоштовно (Макс: 40x30x20 см). Додаткову плату становить плата за багаж на візках, всі предмети зареєстрованого багажу та додаткові послуги.

Тварини

У випадку, якщо у тварини відсутні документи на тварину, то рекомендовано звернутися до органів влади для отримання допомоги, щодо подальших дій по оформленню документів на тварину.

Повернення в Україну

Ви можете повернутися в Україну в будь-який момент, крім випадку коли ними було подано документи на отримання статусу біженця. Тимчасовий захист у Хорватії не є перешкодою для вашого повернення в Україну. Проте, якщо у вас є Посвідчення (ідентифікаційна картка) іноземця, якому надано тимчасовий захист, ви повинні повідомити про повернення в Україну відповідне відділення поліції/дільницю, у якому ви зареєстрували свою адресу перебування або проживання.
Громадяни України звільняються від необхідності отримувати візу для подорожі в межах ЄС за наявності біометричних проїзних документів/паспорта України. Посвідчення (ідентифікаційна картка) іноземця, якому надано тимчасовий захист, НЕ є проїзним документом, і використовувати її можна лише в межах території Республіки Хорватія. Якщо у вас є Посвідчення (ідентифікаційна картка) іноземця, якому надано тимчасовий захист, але ви вирішили виїхати з Хорватії з метою проживання в іншій державі-члені ЄС, вам необхідно повідомити відповідне відділення поліції/дільницю, у якому ви зареєстрували адресу перебування/проживання.
Рекомендуємо вам у державі-члені ЄС, до якої ви маєте намір переїхати, повідомити про те, що ви мали тимчасовий захист у Республіці Хорватія.

Офіційна інформація/веб-сайт та гаряча лінію для тих, хто приїздить в Хорватію з України

Телефонний код Хорватії +385

Єдиний безкоштовний номер контакт центру 114

Телефон для інформування переміщених осіб з України (ви можете отримати інформацію про проживання, харчування, медичне обслуговування, освіту для дітей, статус зайнятості і можливість працевлаштування та про інші права) - 114

 Особи з порушеннями слуху і мовлення можуть поставити запитання та надіслати запити на електронну адресу cz114@civilna-zastita.hr

 

Посольство України в Республіці Хорватія в Загребі, вул. Вочарська 52

Телефон: 385 1 461 6296

Eлектронна пошта: emb_hr@mfa.gov.ua 

www.mfa.gov.ua/croatia              

 

Консульство України в Омішалі, Пушча 131

Телефон: 385 51 842 037

 Eлектронна пошта: pk.ukrajine@net.hr

 

Консульство України у Спліті, Обала Хрватског народног препорода 7

Телефон: 385 99 686 2797

Eлектронна пошта: ivicapiric@yahoo.com

 

Українська громада Республіки Хорватія, Кардинала Алойзія Степінца 45,     

Вуковар

Тел/факс: 385 32 493 224

Моб. телефон: 385 95 378 1199

Eлектронна пошта: ukrajinskazajednica.hr@gmail.com

 

Якщо ви не змогли знайти відповідь на своє запитання, ви можете зв’язатися з нами legal@we4ua.com та заповнити відповідну форму для запиту за посиланням під цим текстом.

Форму запиту Ви можете заповнити англійською мовою, а у разі неможливості — заповніть українською мовою.

Зверніть увагу, що з метою уникнення зайвого листування, питання Вам слід ставити якомога чіткіше, а при необхідності — прикладіть скан (фото) Ваших документів, щоб відповідний фахівець зміг чітко зрозуміти суть проблеми\поставленого питання.

Наші волонтери з’єднають Вас з юристом відповідної країни для отримання фахової консультації.

Звертаємо уваги, що через велику кількість запитів відповідь буде надана не раніше ніж за 24 години, а ті запити, що викладені українською — будуть оброблені із врахуванням часу на переклад тексту запиту на іноземну мову.