WE4UA

Отримай безкоштовну юридичну консультацію

Оберіть країну і послугу та отримай допомогу

Дивіться відео про нашу організацію

Юридичні консультації

Італія

Хто може виїхати за кордон

1.1. жінки;

1.2. діти;

1.3. люди з обмеженими можливостями (мають інвалідність);

особи з інвалідністю І та ІІ груп, незалежно від віку, можуть перетинати державний кордон України за наявності одного з таких документів:

- довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією;

- посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»;

- довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.

1.4. чоловіки старше 60-ти років;

1.5 чоловіки віком від 18 до 60-ти років у випадку наявності однієї з нижче наведених обставин:

- має посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік;

- має висновок військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби;

- на утриманні у чоловіка перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;

- самостійно виховує дитину (дітей) віком до 18 років;

- на утриманні у чоловіка є дитина з інвалідністю;

- є усиновителем, опікуном;

- близькі родичі чоловіка загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції.

Повну інформацію про підстави та порядок перетину кордону, необхідні документи, пункти пропуску кордону, допомогу з евакуацією з України Ви можете отримати за посиланням нижче.

Реєстраційний порядок в’їзду в Італію

Незалежно від того, в який регіон Італії Ви приїжджаєте, Ви повинні заповнити відповідну форму:

Для регіонів Lazio, Toscana, Umbria, Abruzzo, Marche, Sardegna, Molise – https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScBZ2BA5TeK2XVqNeT4XJW72ZGdHcokPE65fzEiOi2uozyG3w/viewform

Для регіонів Emilia-Romagna, Friuli-Venezia Giulia, Liguria, Lombardia, Piemonte, Trentino-Alto-Adige, Valle D’Aosta, Veneto – https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScwKS8wd9dFMkKd4U5Srm-63FyStAUYgFD7GgFgjlBG-SviTg/viewform?fbclid=IwAR0y2Esix-_pN_SWeKnFaBMoHXu-0AZxpYK3eeHqZGMVhhWMI-2hkpV2wLo

Для Campania, Basilicata, Calabria, Puglia, Sicilia -https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf0rLa4XUiw8iDetZinZAiglv-HdYDRGV9meNrNCFaAYOOQOg/viewform

Документи для в’їзду на територію Італії

Документи, що посвідчують особу громадянина України і приймаються в Італії:
• біометричний закордонний паспорт громадянина України
• закордонний паспорт громадянина України
• внутрішній паспорт України у вигляді книжечки.
• внутрішній паспорт у вигляді ID-карти.

Для дітей документом, що посвідчує особу є свідоцтво про народження або закордонний паспорт.
Якщо паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт) закінчився і ви в'їхали до Італії після 24.02.2022 року за внутрішнім паспортом громадянина України, або якщо ваші діти до 16 років мають лише свідоцтва народження та перетнули кордон тільки на підставі цього документа, слід звернутися до найближчої української дипломатичної установи для оформлення документів, що ідентифікують особу та підтверджують громадянство України.

Приїзд з тваринами на територію Італії

Важливі та необхідні корективи вже внесені в багатьох країнах. Особливі умови для ввезення домашніх тварин до ЄС з України:

Тваринам дозволено в'їзд до країни без документів, ідентифікації та вакцинації.

У більшості випадків при в'їзді власники повинні заповнити реєстраційну форму, яку надає місцева влада на місці або на своїх веб-сайтах. Тут записується інформація про тварину і, залежно від вакцинації та стану здоров'я тварини, необхідно вказати постійну реєстраційну та контактну адресу.

Усі необхідні ветеринарні заходи, такі як вакцинація проти сказу та подальша ізоляція на строк від 10 до 21 дня, визначаються та призначаються після в'їзду. Для цього власник тварини повинен зв'язатися із відповідним місцевим ветеринарним органом країни. Ці заходи можуть бути виконані в місці, затвердженому компетентним органом, або якщо це вже відомо, у пункті перебування його власників.

В даний час тваринам дозволено в'їзд без документів, а також ідентифікації та вакцинації. Будь-які необхідні ветеринарні заходи, такі як вакцинація проти сказу та подальша ізоляція, будуть визначені та призначені після в'їзду.

Вимоги до в'їзду та форма:

https://static1.squarespace.com/static/5e52dc9312c0b7337202747b/t/621eafdace1e632b3e143151/1646178267026/Italy_274998358_1136525617174906_4424110861536199680_n.jpg

Зв'язок з Державним ветеринарним пунктом: sanita.animale@sanita.it

Загальні відомості щодо організації перебування українців на території Італії

На сьогодні Італія досить чітко розподілила функції з забезпечення перебування українців на її території між державними органами та органами місцевого самоврядування. Забезпеченням тимчасовим житлом здійснює Префектура (як орган місцевого самоврядування), медичним обслуговуванням – Міністерство охорони здоров'я, дозволами на проживання в Італії – міграційна служба (Questura).
При цьому, на сьогодні в Італії немає фінансових виплат (підтримки) не передбачено.
Окрім цього, до відома українців, сертифікат про повну вакцинацію для відвідування громадських місць в Італії діє 180 днів (6 місяців) та сервіс «Дія» разом з електронними варіантами сертифікатів є достатнім підтвердженням проходження курсу вакцинації.

Реєстрація українців в Італії: перебування, порядок і строки

Протягом 8 днів після в’їзду в Італію необхідно повідомити місцеві органи Італії про свою присутність на території країни (Dichiarazione di presenza).
Офіційне повідомлення про Вашу присутність в Італії здійснюється в місцевому представництві поліції (Polizia di Stato: Questura/Commissariato).
Легальне перебування в Італії здійснюється на підставі офіційного дозволу на проживання в Італії (Рermesso di soggiorno).
Отриманий офіційний дозвіл на проживання громадянами України на підставі статусу особи, яка потребує тимчасового захисту, діє протягом одного року з можливістю продовження на наступні шість місяців двічі (тобто, максимум ще на один рік).
Громадяни, які прибули до Італії до початку агресії Росії проти України та чий термін перебування на законних підставах на території Італії спливає, необхідно звернутися до найближчого відділення міграційної служби (Questura) з клопотанням продовжити термін перебування (задекларувати свою присутність) або оформити тимчасовий дозвіл на проживання (Рermesso di soggiorno).
У разі, якщо Ви оберете все-ж варіант оформлення статусу біженця, то необхідно подати у відділення міграційної служби (Questura) наступні документи:
• заяву;
• паспорт або тимчасовий дозвіл на проживання (Рermesso di soggiorno).
• Після отримання заяви поліція надсилає документи заявника на розгляд територіальної комісії, яка потім призначить зустріч (співбесіду) з ним.
• Обов’язково потрібно з’явитися на співбесіду, оскільки саме на ній буде визначено, чи надати людині статус біженця (asilo politico), відмовити чи надати інший вид дозволу на проживання, наприклад додатковий захист – protezione sussidiaria.

Статус Тимчасового захисту і статут Біженця

Перш за все, українці повинні розуміти, що покинути країну через війну можуть у трьох статусах:

  • Турист – статус особи залишається протягом 90 днів з дати в’їзду і така особа повністю самостійно забезпечує себе та своє перебування в країнах ЄС, при цьому не має права працювати.
  • Біженець – особа, яка подала заяву на отримання статусу біженця. При цьому, період розгляду заяви може становити декілька місяців, протягом яких ваше переміщення обмежене.
  • Особа, яка потребує тимчасового захисту – особа, яка користується гарантіями, що передбачені Директивою Council Implementing Decision (EU) 2022/382 of 4March 2022). Тимчасовий захист передбачає надання автоматично без додаткових формальностей строком на рік. У разі, якщо обставини триватимуть, його дія буде пролонгована, якщо ситуація в країні покращиться – захист може бути припинено.

 

 

Особи, які користуються тимчасовим захистом, мають право на:

- дозвіл на проживання на період тимчасового захисту;

- доступ до роботи;

- доступ до освіти: діти до 18 років мають право навчатись у закладах освіти на рівні громадян країни перебування;

- забезпечення житлом (заселення у центр чи надання засобів для проживання);

- доступ до соціального забезпечення;

- доступ до медичного обслуговування;

- право на відповідну інформацію про тимчасовий захист;

- можливість отримати статус біженця у майбутньому;

- можливість повернутися в країну громадянства в будь-який момент.

 

 

СТАТУС БІЖЕНЦЯ

Статус біженця застосовують до людей, яких переслідують індивідуально через соціальну, політичну, расову групу. Це тривала і важка процедура, під час якої перевіряють особисті обставини кожної людини, що подає заяву.

Якщо людина подала заяву на статус біженця, то йому необхідно перебувати у тій країні, де було подано заяву. До того ж коли особа буде очікувати рішення вона не зможе виїхати до іншої країни.

Біженці мають право на житло, медичну допомогу, роботу, навчання, соціально-побутові послуги та укладання шлюбу.

 

При цьому, при перетині кордону Ви не зобовязані одразу вказувати який статус Ви обираєте- біженця чи особи, яка потребує тимчасового захисту.  Чи доцільно оформлювати статус біженця одразу? Однозначно, НІ!

 

Переваги та недоліки Статусу біженця чи Статус «тимчасового захисту»

 

 

Статут тимчасового захисту

Статус біженця

Строки отримання

Відразу після перетину кордону країни ЄС

В різних випадках від 3 до 12 місяців

Можливість виїзду з території країни

Особа має право виїхати до іншої країни

Особа не має права на виїзд до іншої країни і повинна залишатися протягом всього строку розгляду заяви для отримання статусу біженця

Документи, що надаються та які отримує

У особи залишаються всі документи

Особа віддає свій паспорт на весь час розгляду заяви на отримання статусу біженця і після задоволення заяви отримує відповідне посвідчення статусу біженця

Можливість працевлаштування

Особа може відразу працевлаштуватися

Особа може працевлаштуватися після отримання статусу біженця

Можливість відмови у наданні статусу

Надається всім громадянам

Може бути відмовлено

Можливість повернення до України

У будь-який час

Після закінчення строку на який було надано статус біженця

Можливість орендувати житло

Відразу після отримання статусу

Відразу після отримання статусу

Можливість отримання освіти

Відразу після отримання статусу

Відразу після отримання статусу

Щомісячна грошова допомога

На даний час не надається

Надається

Отримання медичної допомоги

Надається

Надається

Соціальні виплати

КОМУ ВИПЛАЧУВАТИМУТЬ ДОПОМОГУ
o Допомогу виплачуватимуть тим, хто залишив Україну після 24 лютого 2022 року і звернувся в Італії за тимчасовим гуманітарним захистом.
o Сім’ям, які прийматимуть біженців.
o Благодійним організаціям, які прийматимуть біженців.

РОЗМІР ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ
Якщо переселенці з України оселилися у житлі, наданому громадськими організаціями, гроші на їх утримання отримуватимуть ці організації. Чи отримуватимуть готівку самі біженці, декрет не вказує.
Якщо переселенці з України оселилися у знайомих чи друзів, ці сім’ї зможуть отримати компенсацію для оплати рахунків та харчування.
Самі переселенці (ті що живуть в приймаючих сім’ях, або винаймають житло) отримають 300 євро на дорослих та 150Є на місяць на дитину. Сім’я, що складається із двох дорослих і дитини отримає 750 євро, з із двома дітьми – 900 євро. Виплати здійснюватимуться лише протягом трьох місяців.

Медичне забезпечення

В Італії невідкладна медична допомога надається всім, навіть особам без документів.
Якщо ви шукаєте притулку, є біженцем або маєте статус особи, що потребує додаткового захисту, ви маєте право на доступ до медичних послуг на тих же підставах, що й громадяни Італії. Ви повинні зареєструватися в системі охорони здоров’я Італії (SSN – Sistema sanitario nazionale) разом із членами вашої родини. Реєстрація здійснюється в місцевому управлінні охорони здоров’я (ASL – Azienda sanitaria locale або ASP – Azienda sanitaria provinciale) за місцем проживання. Після реєстрації ви отримаєте медичну картку (Tessera sanitaria) і матимете право відвідувати сімейного лікаря (або педіатра для дітей до 14 років), спеціалізованих лікарів у разі потреби, здавати аналізи крові, проходити імунізацію, бути госпіталізованим, а також вам будуть доступні й інші різні види оздоровлення залежно від ваших потреб.
Звертаючись до ASL/ASP, ви також можете запитати більш детально про спеціалізовану медичну допомогу, включаючи підтримку психічного здоров’я, яку ви можете зареєструвати через службу реєстрації медичних послуг вашого місцевого ASL/ASP (CUP – Centro Unico Prenotazioni).
Деталі за посиланням: https://pesarourbino.arcigay.it/servizi/?lingua=italiano&id=1764&area=Assistenza%20sanitaria&menu=stranieri&tab=1

Додаткова інформація

Українці можуть безкоштовно користуватися транспортом Flixbus та автобусним транспортом Marino. Вони також можуть безкоштовно подорожувати транспортом Trenitalia протягом 5 днів з моменту в'їзду до Італії.

 

Офіційна інформація/веб-сайт та гаряча лінію для тих, хто приїздить у країну з України

 

Центри допомоги біженцям створено у місцях найбільшого зосередження громадян України, які змушені рятуватися від війни, а саме:

 

м. Рим: телефон гарячої лінії 800938873

регіон Лаціо: телефон гарячої лінії 803555 (+390699509292 для дзвінків з-за кордону)

м. Неаполь: via J.F.Kennedy, 54 – Zona Fuorigrotta

м. Мілан: телефон гарячої лінії 020202

м. Флоренція та регіон Тоскана: +393896674128

регіон П'ємонт: +393516906640

м. Больцано: +393351438701

регіон Венето: +393898745065

м. Тренто: телефон гарячої лінії 3316299

 

 

Для отримання інформації про дійсність медичної документації або перевірки стану здоров'я, телефонуйте за безкоштовним номером 1500 або за безкоштовним номером регіону, в якому Ви знаходитесь:

 

Abruzzo 800 595 459

Calabria 800 841 289

Campania 800 550 506

Emilia-Romagna 800033033

Friuli Venezia Giulia 800 909060

Lazio 800 118 800

Liguria 800 811 187

Lombardia 800 894 545

Marche 800 936 677

Piemonte 800957795

Provincia autonoma di Trento 800867388

Puglia 800 713 931

Sardegna 800 311 377

Sicilia 800 458787

Toscana 800 432525

Umbria 800 636 363

Valle d’Aosta 800 122 121

Veneto 800 462 340

 

Центри допомоги біженцям

Центри допомоги біженцям створено у місцях найбільшого зосередження громадян України, які змушені рятуватися від війни, а саме:

 

м. Рим: телефон гарячої лінії 800938873

регіон Лаціо: телефон гарячої лінії 803555 (+390699509292 для дзвінків з-за кордону)

м. Неаполь: via J.F.Kennedy, 54 – Zona Fuorigrotta

м. Мілан: телефон гарячої лінії 020202

м. Флоренція та регіон Тоскана: +393896674128

регіон П'ємонт: +393516906640

м. Больцано: +393351438701

регіон Венето: +393898745065

м. Тренто: телефон гарячої лінії 3316299

Якщо ви не змогли знайти відповідь на своє запитання, ви можете зв’язатися з нами legal@we4ua.com та заповнити відповідну форму для запиту за посиланням під цим текстом.

Форму запиту Ви можете заповнити англійською мовою, а у разі неможливості — заповніть українською мовою.

Зверніть увагу, що з метою уникнення зайвого листування, питання Вам слід ставити якомога чіткіше, а при необхідності — прикладіть скан (фото) Ваших документів, щоб відповідний фахівець зміг чітко зрозуміти суть проблеми\поставленого питання.

Наші волонтери з’єднають Вас з юристом відповідної країни для отримання фахової консультації.

Звертаємо уваги, що через велику кількість запитів відповідь буде надана не раніше ніж за 24 години, а ті запити, що викладені українською — будуть оброблені із врахуванням часу на переклад тексту запиту на іноземну мову.